Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės aeroklubo sportininkai vėl triumfavo parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionate

Marijampolės aeroklubo sportininkai vėl triumfavo parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionate

 

Praėjusį savaitgalį, rugpjūčio 20–21 dienomis, Sasnavos aerodrome (Kuzų k., Sasnavos sen., Marijampolės sav.) vyko XXVI-asis tradicinis tarptautinis Lietuvos atviras parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionatas, kurį organizavo Marijampolės aeroklubas. Taip pat buvo organizuota irgi tradicinė Lietuvos parašiutų sporto čempionato (LPSF narių) komandinio ir individualaus tikslaus nusileidimo įskaita. Abejose įskaitose nepralenkiama buvo Marijampolės aeroklubo I komanda (Gediminas Jankauskas, Edgaras Danilaitis, Deividas Raguckas), ant nugalėtojo pakylos užlipusi jau trečius metus iš eilės.

„Nulių“ lietaus nebuvo

Varžybose dalyvavo 11 komandų iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos – iš viso 33 sportininkai, tarp jų – 5 moterys. Tokio pobūdžio rungtynių tikslas – ne tik nustatyti nugalėtojus komandinio bei individualaus tikslaus nusileidimo rungtyse (ką tai reiškia, paaiškinimas labai paprastas: parašiutininkai, iššokę iš lėktuvo, pakilusio nuo žemės mažiausiai 1000 metrų, turi koja paliesti vos 2 cm skersmens esantį ratą, taigi čia geresnis rezultatas – mažesnis atstumas, arba – nulis ir kuo didesnis artėjimas prie nulio), bet ir populiarinti bei vystyti parašiutų sportą Lietuvoje ir už jos ribų, siekti varžybų dalyvių pasidalinimo patirtimi ir informacija. Marijampolės aeroklubas, siekdamas, kad parašiutų sportas būtų kuo labiau populiarinamas, sudarė puikias sąlygas žiūrovams patogiai stebėti varžybas, o varžybų komentatoriaus Raimondo Maruškevičiaus taiklios pastabos suteikė žaismingumo. O stebėti tikrai buvo ką: dangus žydėjo įvairiaspalviais parašiutais, ore tvyrojo sportinė įtampa ir geranoriškumas tarp skirtingų šalių parašiutininkų – juk dangus sienų neturi! Sportininkams, ypač reguliariai dalyvaujantiems šiose tradicinėse varžybose, šiemet šis čempionatas buvo tikras iššūkis ne tik dėl oro sąlygų (antrąją čempionato dieną varžybos dėl per stipraus vėjo buvo užbaigtos po šeštojo įskaitinio šuolio, neįvykdžius „maksimum“ programos – 8 šuolių), bet ir dėl „nulio“, kurio skersmuo nuo šių metų buvo sumažintas iki 2 cm (anksčiau buvo 3 cm) pagal pasaulinius tikslaus nusileidimo varžybų standartus. Taigi „nulių“ lietaus šįkart varžybose nebuvo.

Turnyrinės lentelės viršuje

Lietuvos atviro parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionato individualioje vyrų įskaitoje tikslaus nusileidimo rungtyje pirmąją vietą iškovojo Marijampolės I komandos sportininkas Gediminas Jankauskas. II -ąją vietą užėmė Baltarusijos atstovas Maksim Tsaryk, III-ąją vietą – marijampolietis Edgaras Danilaitis. Lietuvos parašiutų sporto čempionato (LPSF narių) individualaus tikslaus nusileidimo įskaitoje nugalėtojai Marijampolės I komandos parašiutininkai: I vieta – G. Jankauskas, II vieta – E. Danilaitis, III vieta – D. Raguckas.

Moterų įskaitoje nugalėtoja tapo Latvijos sportininkė Irina Turavina, II vietą užėmė Marijampolės aeroklubo narė Daiva Mykolaitytė, III – parašiutininkė iš Baltarusijos Viktorija Savitskaja (Marijampolės aeroklubo sportininkei Linai Jankauskienei pritrūko vos 20 cm iki prizinės vietos….).

Komandinėje įskaitoje jau trečią kartą iš eilės triumfavo Marijampolės I komanda, II vietą laimėjo Latvijos sportininkai – LATVIAN ARMY komanda (Andrejs Maslabojevs, Jevgenij Hatkevič, Austris Lauritis), III – Baltarusijos komanda „Fly Pingvins“ (Maksim Tsaryk, Jevgenij Pochovskij, Viktorija Savitskaja).

Lietuvos parašiutų sporto čempionato (LPSF narių) komandinio tikslaus nusileidimo įskaitoje visus laurus pasidalijo marijampoliečiai: I vietą laimėjo jau minėta Marijampolės I komanda, II vietą – Marijampolės II komanda (Šarūnas Šulčius, Saulius Montrimas, Daiva Mykolaitytė), III vietą – Marijampolės V komanda (Jaunius Plikaitis, Robertas Katilius, Gintautas Butkevičius).

Kaip tampama čempionais?

„Šios varžybos uždėjo ir didžiulę atsakomybės naštą: mes bet kokia kaina turime tik dar labiau tobulėti“, – prieš dvejus metus „Mūsų savaitei“ kalbėjo Deividas Raguckas, dėkodamas aeroklubo vadovui ir treneriui Alvydui Danilaičiui, sportininkus labai skatinusiam, palaikiusiam, suteikusiam galimybę treniruotis nemokamai. Atsakomybės našta šiems parašiutininkams vis tik pakeliama: jau trečius metus iš eilės jie ne tik įrodo, kad čia, Lietuvoje, net ir dalyvaujant kitų šalių sportininkams, yra patys stipriausi, bet ir skinasi kelią aukštyn. „Norėtųsi savo jėgas išbandyti dažniau, ne vien Lietuvoje“, – prieš dvejus metus atviravo Edgaras Danilaitis, kuriam (taip pat ir jo komandos draugams) šis noras išsipildė: pernai marijampoliečiai dalyvavo Europos tikslaus nusileidimo čempionate, vykusiame Bulgarijoje, o šiemet, rugsėjo 10–21 d. Lietuvos rinktinės sudėtyje kartu su Sauliumi Montrimu bei Audriumi Mėčiumi dalyvaus jau Pasaulio tikslaus nusileidimo čempionate, kuris vyks JAV, Čikagoje.

Gediminas Jankauskas, absoliutus šio čempionato lyderis, kurio įskaitoje jau ne viena tokia pergalė (tikslaus nusileidimo čempionu tapęs 2007 m., 2009 m., 215 m., kitų prizinių vietų jau ir pats nesuskaičiuoja!) pasibaigusias varžybas vertina kukliai: „Varžybos – kaip varžybos. Rezultatas galėjo ir geresnis būti…“ Sportininkas neslepia, jog antrąją varžybų dieną buvusios sudėtingos oro sąlygos, o abi dienas – didelė įtampa, su kuria reikėjo kovoti (susidorota sėkmingai!). Kaip tampama čempionais? Varžyboms, anot G. Jankausko, parašiutininkai rengiasi nuo pat šokinėjimo sezono pradžios. „Pirmas šuolis varžybose emociškai sunkiausias, o toliau „kalba“ įdirbis ir… sėkmė. Reikia labai daug darbo, noro, valios, ištvermės, – sako Gediminas, – ypač tuomet, kai ištinka nesėkmė: nors ir labai sunku, turi suimti save į rankas ir… judėti pirmyn. Varžybose visada būna didelis jaudulys, įtampa, tačiau išmoksti susigyventi su tuo. Pasiekti rezultatai nėra euforija: tai nuolatinis savęs stūmimas tolyn, tai nenutrūkstamas tobulėjimo procesas. Gera, kad komandoje esame labai susigyvenę, vienas kitą palaikome, todėl ir pavyko pasiekti tokių rezultatų, kurie įpareigoja siekti dar daugiau“.

„Garbė, kad šių varžybų vyriausioji teisėja buvo Jūratė Janušauskienė, profesionali FAI teisėja. Džiugu, jog Marijampolės parašiutininkai, pademonstravę aukštus rezultatus, laimėjo varžybas, – praėjusį čempionatą, vykusį labai sklandžiai, turiningai, apibendrino Marijampolės aeroklubo vadovas Alvydas Danilaitis, pirmiausiai dėkodamas varžybų rėmėjams: Lietuvos parašiutų sporto federacijai, Marijampolės savivaldybės Sporto skyriui, UAB „Stevila“, – ir taip pateisino visus lūkesčius: juk varžybose dalyvavo aukšto lygio sportininkai, kaip ir kasmet, parodę išties gražius rezultatus. Džiaugiuosi, jog mūsų aeroklubo sportininkai – žmonės, mylintys savo sportą, atsakingi, siekiantys tikslo, kovojantys ne tik už save, bet ir vienas už kitą. Smagu, jog parašiutų sportas tampa vis populiaresnis, parašiutininkai dalijasi patirtimi, o tokio pobūdžio varžybos į Sasnavos aerodromą pritraukia vis daugiau žmonių“.

Laima GRIGAITYTĖ

Vytenio SKROBLO ir Albino MARČIUKAIČIO nuotraukos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE