Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės bibliotekoje – svečiai iš Afrikos

Marijampolės bibliotekoje – svečiai iš Afrikos

 

Marijampolėje rugpjūčio 18 dieną gyventojai galėjo pastebėti dar gana neįprastą reginį – visą autobusą besišypsančių geranoriškų juodaodžių. Jie atvyko apžiūrėti vykdomą veiklą ir generuojamas idėjas Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos padalinyje – Draugystės bibliotekoje.

Bibliotekoje vyko nevyriausybinės organizacijos „Elektroninė informacija bibliotekoms“ (angl. Electronic Information for Libraries, EIFL) iniciatyvos „Jaunieji Afrikos bibliotekų novatoriai“ (angl. the Young African Library Innovators initiative, YALI) viešųjų bibliotekų inovacijų  nekonferencinis seminaras. Seminare dalyvavo B. ir M. Gates fondo atstovas  Darren  Hoerner, EIFL programų  koordinatorės Lietuvoje Zinaida Manžuch, Ramunė Petucovaitė ir Ugnė Lipeikaitė, 19 bibliotekininkų iš įvairių Afrikos šalių (Alžyro, Kenijos, Malio, Pietų Afrikos respublikos ir kt.) ir Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos darbuotojai.

Tik atvykusius svetimšalius prie Draugystės bibliotekos pasitiko knygų personažai. Afrikiečius itin nustebino toks draugiškas ir šiltas priėmimas, jie mielai spaudė ranką personažams ir kalbėjo, jog būtent tokių idėjų jiems ir trūksta. Pačioje susitikimo pradžioje prisistatė visi atvykusieji. Jie pasakojo apie savo viešąsias bibliotekas ir ko joms trūksta. Iniciatyvos dalyviai atvyko semtis gerosios patirties – jie sakė, kad pagrindiniai aspektai, kurių trūksta jų šalyse, yra šviesos, draugiškumo ir partnerystės trūkumas.

Bibliotekos vardu juos sveikino Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos direktorė Daiva Kirtiklienė, įteikė jiems dovanas. Vėliau viso miesto vardu pasveikino ir laikinai mero pareigas einanti Irena Lunskienė. Ji pasakojo apie miesto vertybes, linkėjo gerų įspūdžių, darnaus bendravimo. Galiausiai kiekvienam svečiui laikinoji savivaldybės vadovė įteikė suvenyrą, kuris liudija, kad Marijampolė 2018 m. taps Lietuvos kultūros sostine. Tokį I. Lunskienės apsilankymą afrikiečiai palaikė didele garbe – jie dėkojo už dovanas ir norėjo kartu nusifotografuoti.

Seminaro Marijampolėje metu buvo pristatomos Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos ir Draugystės padalinio paslaugos ir inovacijos: diskusijos apie strategijas, skirtas įvairių grupių vartotojų pritraukimui į bibliotekas, inovatyvias bibliotekų paslaugas vaikams ir jaunimui, partnerystę ir savanorystę, bibliotekos veiklos viešinimą ir socialinių medijų svarbą, pristatė IT ir komunikacijos technologijų pagalba viešinamą krašto paveldą (portalas „Noriu žinoti“, virtualios parodos), aptarė skaitmeninio raštingumo ir kitus mokymus (fotografijos, žurnalistikos ir kt.) skaitmeniniame amžiuje bei jų įtaką bibliotekų veikloms ir neformalaus švietimo veiklas bibliotekose.

Kelias dienas Lietuvoje ir Lenkijoje vyksiančių renginių ir seminarų pagrindinis tikslas ir yra perduoti Afrikos viešųjų bibliotekų atstovams kitų besivystančių ir pereinamosios ekonomikos šalių patirtis ir idėjas.

 Viešųjų ryšių tarnyba

Odetos Černauskaitės nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE