Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės krepšininkės po dešimties metų pertraukos užkopė ant prizininkių pakylos

Lietuvos moterų krepšinio A lygos (LMKAL) čempionato nugalėtoja antrus metus iš eilės tapo Vilniaus „Svajos“ komanda. Ji finale sekmadienį po atkaklios kovos 74:62 (18:18, 21:14, 15:12, 20:18) įveikė Marijampolės „Kolegijos-Sūduvio“ krepšininkes.

21-ojo LMKAL čempionato finalo ketverto turnyras surengtas Marijampolės žaidimų sporto mokyklos salėje.

Ramunės Gilienės vadovaujamos „Svajos“ krepšininkės LMKAL čempionėmis tapo trečią kartą. Pirmą kartą jos šiose pirmenybėse triumfavo 2009 metais, o atsinaujinęs ir sustiprėjęs Marijampolės klubas medalius iškovojo pirmą kartą. Paskutinį kartą Marijampolės miesto komandai ant prizininkių pakylos pavyko užlipti lygiai prieš dešimt metų. Tai pavyko padaryti „ŽSM-Strampo“ komandai.

Stipriausių lygos komandų rungtynės buvo vertos finalo vardo, o kova aikštėje vyko iki finalinės sirenos. Rungtynių pradžia geriau susiklostė Marijampolės ekipai, kurių gretose puikiai žaidė Ligita Kinkevičienė ir Ina Komisaraitienė. „Kolegija-Sūduvis“ puikiai sužaidė pirmąjį kėlinį, kuriame beveik visą laiką pirmavo. Tačiau puikią formą visą sezoną demonstravusios vilnietės ėmė aktyviau gintis ir penkias minutes neleido varžovėms pelnyti nė taško. Marijampolietėms pavyko prieš ilgąją pertrauką sušvelninti atsilikimą iki septynių taškų (39:32). „Svajos“ krepšininkės į aikštę sugrįžo nusiteikusios dar rimčiau ir per kelias akimirkas susikrovė 15 taškų persvarą. Po šalto dušo „Kolegijos-Sūduvio“ ekipa nebeatsitiesė.

Čempiones į pergalę vedė didysis ekipos trejetas – Andra Gabalytė, Agneta Morkūnaitė ir Reda Kontvainytė. Krepšininkės kartu pelnė net 54 taškus. Andra Gabalytė surinko 20 taškų ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Dvigubą dublį surinko ir Agneta Morkūnaitė. Jos sąskaitoje 14 taškų ir tiek pat atkovotų kamuolių. 20 taškų ir 8 atkovotus kamuolius pridėjo Reda Kontvainytė.

„Kolegijos-Sūduvio“ ekipoje lyderės vaidmuo išliko Ligitos Kinkevičienės rankose. Ji surinko 24 taškus, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 6 kamuolius ir išprovokavo 7 varžovių pražangas. Ina Komisaraitienė pataikė 4 iš 7 mestų tritaškių ir Marijampolės ekipoje buvo antra pagal rezultatyvumą. Jos sąskaitoje 21 taškas ir 6 atkovoti kamuoliai.

Bronzos medalius iškovojo Alytaus RKL krepšininkės. 2003 ir 2012 metų LMKAL čempionės, vadovaujamos Kristinos Grižienės, kovoje dėl trečiosios vietos 65:48 (13:14, 14:9, 20:11, 18:14) nugalėjo pirmą kartą finalo ketverto turnyre žaidusią Kauno „SKK-Versan-KTU“ ekipą.

Po dviejų kėlinių alytiškės pirmavo 27:23, po trijų – 47:34, o įpusėjus ketvirtajam kėliniui – 63:41.

Nugalėtojų ekipai 21 tašką pelnė Milda Sauliūtė (7 atk. kam.; 38 naud. b.), 11 – Inga Brusokaitė, 10 – Egidija Paužuolienė.

Kauno komandai 9 taškus pelnė Birutė Brovkienė, 8 – Živilė Petrauskienė (14 atk. kam.), 7 – Eglė Navickaitė.

RKL komanda per keturis pastaruosius sezonus iškovojo visų spalvų medalius.

Pirmajame pusfinalyje šeštadienį „Svaja“ be didesnio vargo įveikė „SKK-Versan-KTU“ ekipą 79:29 (25:8, 19:8, 12:8, 23:5).

Reda Kontvainytė „Svajos“ ekipoje sužaidė puikias rungtynes ir pasižymėjo dvigubu dubliu: 23 taškai ir 14 atkovotų kamuolių. Andra Gabalytė pridėjo 18 taškų ir 9 rezultatyvius perdavimus, o Agneta Morkūnaitė surinko 13 , atkovojo 11 ir perėmė 4 kamuolius.

Kauno komandai 9 taškus pelnė Birutė Brovkienė, 7 – Živilė Petrauskienė (11 atk. kamuolių).

Antrajame pusfinalyje „Kolegija-Sūduvis“ po atkaklios kovos 73:67 (13:15, 21:18, 20:15, 19:19) įveikė RKL krepšininkes.

Atkakliose rungtynėse rezultatas net devynis kartus buvo lygus, o pirmaujanti komanda keitėsi šešis kartus. Tačiau vadžias savo rankose laikė marijampolietės, kurios žengė priekyje net 32 minutes, bet RKL kepšininkės visą laiką alsavo joms į nugarą ir neleido susikrauti didesnės nei septynių taškų persvaros. Aikštės šeimininkės kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 48-36. Rungtynių nugalėtoja paaiškėjo paskutinėmis ketvirtojo kėlinio minutėmis. Marijampolietėms svarbų tritaškį pelnė Renata Lenčiauskaitė, du dvitaškius pridėjo Ina Komisaraitienė ir to pakako, kad „Kolegija-Sūduvis“ patektų į LMKAL finalą.

Nugalėtojų komandoje daugiau nei 15 taškų surinko net keturios žaidėjos. Po dvigubą dublį surinko Ina  Komisaraitienė ir Ligita Kinkevičienė. Pirmosios sąskaitoje – 17 taškų ir 13 atkovotų kamuolių, o antrosios – 16 taškų, 13 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyvūs perdavimai. Milda Navickaitė ir Renata Lenčiauskaitė pridėjo atitinkamai 17 ir 16 taškų.

Alytaus komandoje rezultatyviausia buvo Dalia Juodžentė. Ji pelnė 15 taškų bei atkovojo 9 kamuolius. 13 taškų pridėjo Inga Brusokaitė, 10 – Egidija Paužuolienė.

Naudingiausia finalinio turnyro žaidėja išrinkta Andra Gabalytė („Svaja”), o į simbolinį geriausiųjų žaidėjų penketą pateko Ligita Kinkevičienė, Ina Komisaraitienė (abi – „Kolegija-Sūduvis“), Reda Kontvainytė („Svaja“), Inga Brusokaitė (RKL) ir Birutė Brovkienė („SKK-Versan-KTU“).

Turnyro Mis išrinkta Eglė Navickaitė („SKK-Versan-KTU“).

LMKAL čempionate dalyvavo 13 komandų.

LMKAL informacija

Tomo Gaubio nuotraukos.

Vilniaus „Svaja" (I vieta).  Marijampolės „Kolegija-Sūduvis" (II vieta). Alytaus RKL komanda (III vieta). Andra Gabalytė (MVP). Finalo ketverto turnyro laureatės. lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1