Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Marijampolės ligoninė toliau eina atsinaujinimo ir inovacijų keliu

Marijampolės ligoninė toliau eina atsinaujinimo ir inovacijų keliu

Pastaraisiais metais Marijampolės ligoninėje vyko nemažai džiugių ir didesnį pacientų komfortabilumą užtikrinančių pokyčių.

2018 m. rugsėjo mėn. įgyvendinus beveik 0,5 mln. vertės projektą buvo atliktas Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus remontas; įsigyta medicininė įranga: echoskopas su priedais – vaikų širdies, vidaus organų ištyrimui ir diferencinei diagnostikai ir vaikiškas gastrointestinalinis videoskopas (endoskopas) – vaikų nuo 7 metų stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos vizualiniam ištyrimui. Taip pat įsigyti medicininiai baldai: hidraulinės lovos vaikams bei spintelės prie lovų su maitinimo staliukais. Skyrius įkurtas naujoje vietoje, jame atskirtos infekcinės patalpos, esant poreikiui, greta yra suaugusiųjų priėmimo ir skubios pagalbos skyrius, taip pat vaikų reanimacijos skyrius.

Visai netrukus po to, gruodžio mėnesį duris atvėrė neatpažįstamai atsinaujinęs Vaikų ligų skyrius. Marijampolės ligoninė Vaikų ligų skyrių aprūpino medicinine įranga: echoskopu, endoskopu, defibriliatoriu, portatyviniais pacientų gyvybinių funkcijų monitoriais, infuziniais tūriniais siurbliais, automatiniais švirkštais, ultragarsiniais inhaliatoriais, kompresoriniais inhaliatoriais, elektrokardiografais, pulsoksimetrais, otoskopais ir svarstyklėmis. Įsigytos ir naujos pacientų lovos su spintelėmis bei transportavimo vežimėliai. Sienas puošia įvairūs vaikiški paveikslai, o koridoriuose gausu įvairių žaislų ir spalvingų minkštasuolių. Palatos net iš tolo neprimena prieš tai buvusių: sovietmečio dvelksmą pakeitė patogios, funkcionalios lovos, šviesios ir nuotaiką keliančios spalvos, kiekvienoje palatoje – dušai, nauja įranga.

Savivaldybės tarybai pritarus, ligoninė šiais metais ketina įsigyti kompiuterinį tomografą. Atnaujinus šią diagnostikos įrangą bus užtikrinta neatidėliotina ir kokybiška pagalba pacientams, patyrusiems ūminį galvos smegenų kraujotakos sutrikimą. Brangų prietaisą planuojama įsigyti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Visai netrukus ligoninėje bus įdiegtas spartusis nemokamas belaidis „Wi-Fi“, tad sunegalavus ir patekus į ligoninę internetu pasiekiamos pramogos praskaidrins ligonių nuotaikas.

Šį mėnesį taip pat buvo sutvarkytas kelias į Marijampolės ligoninės reabilitacijos skyrių. Nuo šiol tėvai atvykstantys su savo vaikučiais nepatirs jokių nepatogumų.

Naujausia džiugi žinia – Savivaldybės taryba rugpjūčio 26-osios dienos posėdyje pritarė ligoninės iniciatyvai teikti paraišką subsidijai gauti dviejų saulės elektrinių po 100 KW, skirtų elektros energijos gamybai savo poreikiams, pastatymui. Atsipirkus saulės elektrinės įrengimo investicijoms, ligoninės išlaidos elektros energijos pirkimui kasmet sumažėtų 23 000 Eur.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

 Gali būti aktualu: Šilumos siurbliai oras vanduo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE