Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės neįgalieji paminėjo Tarptautinę žmonių su negalia dieną

Marijampolės neįgalieji paminėjo Tarptautinę žmonių su negalia dieną

 

Gruodžio 2 d. Marijampolėje vyko Tarptautinės žmonių su negalia dienos minėjimas, į kurį gausiai susirinko savivaldybės neįgaliųjų organizacijų nariai. Renginys pradėtas neįgaliųjų rankomis sukurtų meninių darbų eksponavimu savivaldybės administracijos I aukšte. Norintieji turėjo progą įsigyti patikusį darbelį už simbolinę kainą.

Renginį vedė Lietuvos nefrologinių ligonių asociacijos „Gyvastis“ Marijampolės skyriaus projektų koordinatorė Ilona Masaitienė ir Marijampolės savivaldybės neįgaliųjų draugijos pirmininkė Lina Cvirkienė. Visas renginio turinys buvo verčiamas į gestų kalbą. Vedančiosios trumpai apžvelgė savivaldybės neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų vykdomus socialinės reabilitacijos projektus ir pasiektus rezultatus. Susirinkusius į šventinį minėjimą sveikino Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė ir administracijos direktorius Sigitas Valančius. „Jūs esate mūsų stiprybė ir pavyzdys, kaip reikia nepasiduoti ir gyventi toliau, kas benutiktų“, – sakė renginio dalyviams mero pavaduotoja. Ji įteikė mero padėkas už aktyvumą, iniciatyvą, savanorišką darbą, meninę, kultūrinę ir sportinę saviraišką visai grupei žmonių. Mero padėkos buvo skirtos: Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Marijampolės padalinio darbuotojai Renatai Akelaitienei, Marijampolės savivaldybės I grupės neįgaliųjų draugijos nariams Irmai Bražinskaitei ir Aivarui Pužui, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Marijampolės filialo nariams Darijai Gojarkienei ir Evaldui Majauskui, Marijampolės klubo „Diabetas ABC“ narėms Marijai Jakubauskienei ir Alvyrai Lickienei, Marijampolės savivaldybės neįgaliųjų draugijos nariams Martynui Janulevičiui ir Erikui Venskūnui, Lietuvos nefrologinių ligonių asociacijos „Gyvastis“ Marijampolės skyriaus nariui Gintarui Radžiūnui, Marijampolės žmonių su negalia sporto klubo „Šešupė“ nariams Reginai Sadauskaitei ir Loretai Vasiliauskienei, Marijampolės krašto žmonių su negalia sporto klubo „Siekis“ nariui Povilui Tabarui.

Administracijos direktorius savo padėkos raštus skyrė Marijampolės krašto žmonių su negalia sporto klubui „Siekis“ (pirmininkas Tomas Kiveris) – už neįgaliųjų sportinės veiklos skatinimą, tinklinio sėdint sporto šakos atgaivinimą ir populiarinimą Marijampolės regione, aktyvų respublikinių neįgaliųjų sporto renginių organizavimą Marijampolėje; Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Marijampolės pirminei organizacijai (pirmininkė Ala Grigoriana) – už aktyvų dalyvavimą miesto renginiuose ir respublikinėse šventėse, už kūrybiškumą ir išradingumą gaminant darbelius parodoms, vieningumą bendradarbiaujant su kitomis organizacijomis ir jų nariais; Marijampolės klubui „Diabetikas ABC“ (pirmininkė Genovaitė Naidzinavičienė) – už rūpestingą požiūrį į bendruomenės narių sveikatinimą, socialinių akcijų organizavimą ir nuoširdų tarpinstitucinį bendradarbiavimą; Lietuvos nefrologinių ligonių asociacijos „Gyvastis“ Marijampolės skyriui (pirmininkas Vitas Jablonskis) – už donorystės idėjų sklaidą, socialinių akcijų organizavimą ir nuoširdų tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

Susirinkusius neįgaliuosius sveikino ir Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorė Daiva Pankauskienė, į kurią dažniausiai pagalbos ir patarimo kreipiasi neįgalieji. Ji skatino ugdyti savo širdyse atjautą ir gailestingumą vieni kitiems, kiekvienam atstumtam ir pamirštam, senam ir ligotam, bei linkėjo gražių artėjančių švenčių. Daug gražių linkėjimų išsakė Marijampolės savivaldybės tarybos Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas, skatinantis neįgaliuosius aktyviai sportuoti, ir Socialinės pagalbos centro direktorė Vilma Ratkevičienė.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytoja psichiatrė, poezijos terapeutė Jūratė Sučylaitė padarė pranešimą „Poezijos terapija – sveikatos stiprinimo būdas“. Gydytoja teigė, kad mes kiekvienas turime šviesių ir tamsių išgyvenimų, bet dažnai nerandame tam žodžių. Tą padaryti padeda poezija. „Nesvarbu, kad jūs patys nerašote eilių, jūs galite per poeziją atrasti savo „širdies tiesą“, – sakė gydytoja, poezijos terapeutė. Jos pasakojimu, žmonės buriami į grupes poezijos terapijos užsiėmimams, kad geriau pažintų save, išreikštų savo jausmus ir apvalytų sielą. Taip išsprendžiama daugelis psichologinių problemų ir padedama sveikti. Net ir prastas oras nėra blogai, anot J. Sučylaitės, tai laikas, skirtas pabūti namuose su savimi, su kūryba.

Šventinį renginį baigė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Marijampolės filialo vokalinio ansamblio „Šviesa“, vadovas Linas Penkaitis, ir Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto moterų vokalinio ansamblio ,,Gija”, vadovė Danguolė Borkertienė, koncertas.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

DSCF9131 jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE