Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės R. Stankevičiaus pagrindinės mokyklos talentai parodė, ką gali

Marijampolės R. Stankevičiaus pagrindinės mokyklos talentai parodė, ką gali

 

Mokykloje vaikai ir jaunimas ne tik mokosi įvairių dalykų, bet ir stengiasi atrasti ir realizuoti save įvairioje veikloje. Siekiant padėti vaikams atsiskleisti, Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas Marijampolės savivaldybės jaunimo užimtumo 2015 metų programos projektas ,,Parodykim, ką galim!“ Šio projekto tikslas – padėti ugdytis jauniems žmonėms socialines kompetencijas, kūrybiškumą, solidarumą, toleranciją, poreikį prasmingai praleisti laisvalaikį. Projekto tema – mokyklos talentai, demonstruojantys įvairius gebėjimus: vokalinės ir instrumentinės muzikos, šokio, literatūros, kūrybinių darbų. Mūsų mokykloje, kaip ir visoje Lietuvoje, yra daug jaunų, gabių ir kuriančių mokinių, tačiau dažnai tokie mokiniai nedrįsta parodyti tai ką jie sugeba, o jų kūrybą pamato tik artimiausi žmonės. Todėl pagrindinė projekto idėja yra skatinti jaunimą kurti, eksperimentuoti, improvizuoti bei nebijoti rodyti savo kūrybą ir gebėjimus viešai.

Projektas taip pat orientuotas į tolerancijos skatinimą ir įvairovės supratimą. Šiam tikslui įgyvendinti buvo organizuojami mokinių susitikimai su įvairių pomėgių turinčiais žmonėmis – kūrėjais.

Mokiniai lankėsi Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje. Joje mokiniai susipažino su iškilių menininkų darbų kolekcija, sužinojo menų galerijos atsiradimo istoriją. Susitikimą vedė kultūrinių renginių organizatorė, menotyrininkė Laimutė Kraukšlienė. Taip pat mokiniai lankėsi Moksleivių kūrybos centre, kur yra įkurtas asociacijos ,,Atviras mikrofonas“ direktoriaus Moksleivių radijas. Čia mokiniai apžiūrėjo radijo transliacijų studiją, susipažino su radijo veikimo sistema, sužinojo kaip yra kuriamos įvairios radijo laidos. Taip pat, patys galėjo išbandyti save radijo laidų vedėjo vietoje. Susitikimą vedė Moksleivių radijo stoties vadovas Dominykas Dilys.

Mokiniai buvo pakviesti į susitikimą su literate Luana Masiene. Susitikimo metu Luana pristatė savo ir bendraautorės Editos Lepšienės knygą ,,Spalvota laimės formulė“. Šio susitikimo metu mūsų mokyklos mokiniai klausėsi autorės įžvalgų, įsiliejo į diskusiją apie žmogų, realų ir fantastinį pasaulį. Po susitikimo autorė mielai dovanojo visiems mokiniams knygą ,,Spalvota laimės formulė“, spaudė kiekvienam ranką ir rašė dedikacijas.

Konkursas ,,Parodykim, ką galim!” vyko dviem etapais:  2015 metų spalio 16 d. mokykloje buvo suorganizuotas šio konkurso pirmasis etapas – mini konkursas ,,Mano svajonė“.

Džiugu, kad konkurse nepristigo dalyvių. Paraiškas dalyvauti konkurse pateikė net 21 mokinys. Vokalinius gebėjimus demonstravo 5b klasės mokinys Kristupas Šarūnas Šalna ir 6b klasės mokinė Viktorija Petruškevičiūtė, instrumentinės muzikos gebėjimus rodė – 3a klasės mokinė Ugnė Makaveckaitė, kuri grojo kanklėmis, 4a klasės mokiniai Haris Katilius – grojo saksofonu, pianinu grojo Monika Glaveckaitė ir Justė Matusevičiūtė. Šokio gebėjimus rodė 5a klasės mokinės Juventa Merkelytė, Rimvilė Klesevičiūtė, Enrika Ivonaitytė ir Nour Abou-Sahyoun, bei 6b klasės mokinė Vikrotija Petruškevičiūtė. Savos kūrybos eiles skaitė 8b klasės mokinė Karolina Tumelytė kartu su klasės drauge Rūta Šalaševičiūte. Molio dirbinių žiedimą parodė 2a klasės mokinys Klemensas Matulevičius, taip pat savo molio darbelius pristatė 4b klasės mokinė Ainė Matulevičiūtė. Piešinių parodoje savo darbus pristatė 2b klasės mokiniai Matas Alkimavičius ir Mykolas Markelis, 4a klasės mokinė Augustė Balaikaitė, 4b klasės mokinys Augustas Riklickas ir 10 klasės mokinės Gintarė Stalioraitytė ir Virginija Bendoravičiūtė, dirbinius iš karoliukų demonstravo 10 klasės mokinė Greta Stasiūnaitė.

Dalyvių pasirodymus stebėjo komisija: mokyklos direktorė Asta Ivoškaitė, neformaliojo ugdymo organizatorė Eglė Alenskaitė ir dailės mokytoja Ernesta Boželytė-Liobienė. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir kvietimu pasirodyti baigiamajame koncerte.

2015 m. lapkričio 16 d. buvo surengtas baigiamasis projekto renginys, skirtas paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną. Kūrėme savo mokyklos talentų mozaiką.

Renginius vedė mokinių tarybos atstovės: 7b klasės mokinė Gustė Zubrickaitė ir 9 klasės mokinė Jurgita Junevičiūtė.

Žiūrovų prisirinko pilna salė abiejų konkurso etapų metu. Pasirodymai visiems patiko ir visus sužavėjo parodyti talentai. Tad labai džiaugiamės, kad mokiniai išdrįso pasirodyti ir parodyti savo pomėgius bei gebėjimus. Ačiū kiekvienam iš jų, kad noriai parodė tai ką moka ir dalyvavo šiame konkurse. O dabar visi kartu su konkurso laureatais keliausime į ekskursiją, kuri organizuojama kaip apdovanojimas laureatams.

Olivija BARZDAITIENĖ

Socialinė pedagogė

12271552_1063426850336529_1020186755_o

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE