Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės savivaldybė prisijungė prie kovos su balsų pirkimu

Marijampolės savivaldybė prisijungė prie kovos su balsų pirkimu

 

Rugpjūčio 18 d. teisingumo ministro Juozo Bernatonio vizito Marijampolėje metu Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys pasirašė prisijungimo prie memorandumo dėl bendradarbiavimo kovojant su balsų pirkimu tvarkos dokumentą.

„Tik bendromis pastangomis bus galima pasiekti, kad ateityje vyksiantys Seimo, Prezidento, Europos Parlamento ar savivaldybių tarybų rinkimai vyktų sąžiningai ir skaidriai. Kartu galime užtikrinti, kad rinkimų nebedrebintų mūsų šaliai gėdą darantys balsų papirkinėjimo skandalai, todėl džiaugiuosi, kad savivaldybės aktyviai reiškia norą prisijungti prie kovos“, – sakė teisingumo ministras J. Bernatonis.

„Kviečiame agituoti demokratiškai, kas leidžiama įstatymais, ir ateiti į rinkimus lygioje kovoje“, – apie pasirašyto memorandumo esmę sakė Savivaldybės meras V. Brazys.

Šio memorandumo pasirašymo birželio pabaigoje inicijavo vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas, teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Pagrindinis šalių bendradarbiavimo tikslas – užtikrinti, kad rinkimai Lietuvoje vyktų skaidriai, demokratiškai ir sąžiningai.

Memorandumo tekste pažymima, kad rinkėjų papirkinėjimas daro didelę žalą visuomenei, valstybei, jos demokratinėms vertybėms, valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, diskredituoja rinkimus, taip pat – kad rinkėjų papirkinėjimas didina šešėlinę ekonomiką ir korupcijos, nepotizmo riziką, stabdo valstybės ekonominę pažangą; iš piliečių atima teisę netrukdomai dalyvauti rinkimuose, o valstybės pareiga – užtikrinti, kad rinkimai būtų skaidrūs.

Memorandumo dalyviai, siekdami bendrų tikslų, susitaria skirti atsakingą asmenį ir reikalingus išteklius šioms funkcijoms atlikti: teisinio reglamentavimo tobulinimui, visuomenės nepakantumo rinkėjų papirkinėtojams skatinimui, kandidatų, politinių partijų, rinkimų organizatorių ir rinkėjų informavimui, teisės pažeidimų prevencijai.

Į šį memorandumą kviečiamos įsitraukti valstybės ar savivaldybės institucijos, įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, Lietuvos Respublikos veikiančios politinės partijos.

Viešųjų ryšių tarnyba

Parengta pagal Teisingumo ministerijos informaciją

Marijampolės savivaldybės administracijos archyvo nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE