Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Marijampolės savivaldybėje sumažės „zebrų“

Marijampolės savivaldybėje sumažės „zebrų“

 

Marijampolės savivaldybėje bus pradėti asfaltuoti žvyrkeliai. Artimiausiu metu bus asfaltuojamos duobėtos žvyrkelių atkarpos tarp jau asfaltuotų kelio ruožų, kad, siekiant užtikrinti patogesnį susisiekimą, populiariai vadinami „zebrai“ būtų sutvarkyti ir padengti asfalto danga.

Liepos 5 dieną šią džiugią naujieną, atidarydami informacinę lentą prie numatytos asfaltuoti beveik 3 kilometrų žvyrkelio atkarpos Igliškėliai–Sasnava, paskelbė Lietuvos Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius ir Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Renginyje, kuriame su projektuotojais ir rangovais buvo aptarti būsimi darbai, taip pat dalyvavo susisiekimo viceministras Algis Žvaliauskas, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Albinas Mitrulevičius ir Artūras Skardžius, Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Egidijus Skrodenis, VĮ „Marijampolės regiono keliai“ direktorius Juozas Litvinas, Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys, administracijos direktorius Sigitas Valančius, darbų  vykdytojai, savivaldybės ir bei kiti institucijų atstovai.

„Vyriausybė yra suinteresuota, kad gerėtų kaimiškose vietovėse gyvenančių žmonių gyvenimo kokybė. Pradedama įgyvendinti žvyrkelių asfaltavimo programa bus finansuojama Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtros, Lietuvos valstybės biudžeto bei Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis.  Darbams finansuoti iš Kelių priežiūros ir plėtros programos 118 km. kaimo žvyrkelių asfaltavimui per dvejus metus numatoma skirti 20,8 mln. eurų, 14,3 mln. eurų sudarys ES paramos lėšos“, – linkėdamas sėkmingai įgyvendinti numatytus darbus, sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Šiuo metu Lietuvoje tokių valstybinės reikšmės žvyrkelių yra 7225 kilometrų, o didžioji jų dalis (87 proc.) neatitinka net minimalių reikalavimų. Numatyti asfaltuoti kelių ruožai atrinkti atsižvelgiant į vidutinį metinį paros eismo intensyvumą, maršruto užbaigtumą mažinant skirtingų dangų ilgį kelyje, kelio dangos pasiskirstymą rajone, į tolimesnę kelio jungtį su bendra susisiekimo infrastruktūra bei kaimo vietovėje gyvenančių žmonių skaičių – siekiama išasfaltuoti žvyrkelius ten, kur gyvena iki tūkstančio gyventojų.

„Šiais darbais pradedame vykdyti trumpų žvyrkelių ruožų, įsiterpusių tarp jau asfaltuotų kelio atkarpų,  tvarkymo programą. Stengsimės sparčiai vykdyti darbus, kad per krizę dėl finansų stokos smarkiai sulėtėję žvyrkelių asfaltavimo darbai įsibėgėtų ir gyventojams pagerėtų susisiekimo sąlygos. Marijampolės savivaldybėje ne tik šiuo artimiausiu metu suremontuotu ruožu, bet ir kitose vietovėse, po atliktų darbų bus galima susisiekti ištisai asfaltuotais keliais. Už Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas per 2 metus numatoma išasfaltuoti apie 490 kilometrą žvyruotų kelių Marijampolės, Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus regionuose. Tęsiant pradedamą programą iš viso šiais ir ateinančiais metais asfaltu numatoma padengti 209 trumpus žvyrkelių ruožus, kurių bendras ilgis – beveik 500 km“, – sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Premjeras Algirdas Butkevičius ir kiti svečiai taip pat apsilankė Patilčių šv. Petro išvadavimo bažnyčioje, kurios klebonas prel. kan. Juozas Pečiukonis, atidengiant lentą, palaimino žvyrkelių asfaltavimo pradžios  programos darbus Igliškėlių gyvenvietėje ir savivaldybėje.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės  Micutienės nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE