Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės savivaldybės vadovų susitikime su seniūnaičiais – vietos gyventojų problemų aptarimas

Marijampolės savivaldybės vadovų susitikime su seniūnaičiais – vietos gyventojų problemų aptarimas

 

Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys ir jo komandos nariai sausio 11 d. susitiko su kadenciją bebaigiančiais seniūnaičiais, kad aptartų jų gyvenamosios vietovės žmonių rūpesčius ir bėdas. Gausiai į savivaldybės administracijos posėdžių salę susirinkę seniūnaičiai išklausė mero padėką už pastarųjų metų veiklą ir prašymą teikti informaciją apie tos vietovės „skaudulius“. Kaimo ir miesto vietovėse gyvenantys seniūnaičiai taip pat aktyviai išsakė tai, kas jiems kelia nerimą. Susitikimo pabaigoje kiekvienam seniūnaičiui meras padovanojo 2017-ųjų sieninį kalendorių su Marijampolės vaizdais.

„Jūs galite su seniūnais kartu tartis, kurį kelio galą sutvarkyti pirma, kaip spręsti vietos žmonių laisvalaikio leidimo, socialinius klausimus, – drąsino seniūnaičius savivaldybės vadovas, – Mes negalime viską žinoti be jūsų pagalbos. Gal kas neturi kuo kūrenti, gal kam nesaugu vienkiemyje“. Meras pripažino, kad miesto ir kaimo gyventojų problemos gerokai skiriasi. Mieste didžiausiu rūpesčiu jis įvardijo vadinamus bendrabučius. „Neramu dėl vaikų, kurie ten auga: ar yra kur nusiprausti, ar padorios sąlygos valgiui gaminti?“ – susirūpinimą dėstė meras V. Brazys. Jis siūlė išanalizuoti mintį pritaikyti ištuštėjusių kaimo mokyklų pastatus šeimoms apgyvendinti. Meras prasitarė, kad šiemet bus imamasi ilgai miesto gatvėse laikomų nenaudojamų automobilių, kurie užima vietą ir trukdo valyti gatves.

Seniūnaičiai išsakė nuogąstavimus dėl vėluojančių kaimo kelių greideriavimo darbų, nebarstomų centrinių gyvenviečių gatvių, dėl apleistų žemės sklypų, vandentiekio problemų, šiltuoju metų sezonu savavališkai pievose ganomų arklių. O Balsupių seniūnaitis Kęstutis Račius visus pakvietė į puikią ledo ritulio klubo „Pelkių velniai“ įrengtą čiuožyklą Balsupių kaime, kur betrūksta tik biotualeto…

Užbaigdama dalykinį susitikimą mero pavaduotoja Irena Lunskienė ragino nenuleisti rankų ir dirbti kartu. „Tokia visuomeninė iniciatyva nėra lengva – reikia turėti ir laiko, ir užsidegimo, ir drąsos nebijoti apkalbų“, – sakė ji.

2014–2017 metų laikotarpiui buvo išrinkti 53 seniūnaičiai. Jiems savivaldybės iniciatyva buvo parūpinti mobilieji telefonai, skirtas savivaldybės kompensuojamas limitas su seniūnaičio veikla susijusiems pokalbiams. Nauji seniūnaičių rinkimai Marijampolės savivaldybėje turėtų įvykti šį pavasarį. Vietos savivaldos įstatymas numato, kad seniūnaitis dirba visuomeniniais pagrindais ir yra įgaliotas atstovauti seniūnijos gyventojų interesams seniūnijoje bei savivaldybėje, skatinti gyventojus prižiūrėti savo gyvenamosios vietovės teritoriją, dalyvauti organizuojant gyventojų apklausas ir gyventojų susitikimus su savivaldybės vadovais, plėtoti ir organizuoti bendruomenės sportinį, kultūrinį gyvenimą, svarstyti savo gyvenamųjų vietovių bendruomenėms rūpimus klausimus, teikti informaciją seniūnaitijos gyventojams apie savivaldybės institucijų veiklą.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite