Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės Sporto istorijos muziejus jau atidarytas lankytojams

Marijampolės Sporto istorijos muziejus jau atidarytas lankytojams

Apie tai, jog Marijampolėje gegužės 23 dieną bus atidarytas Sporto istorijos muziejus, beje, pirmas toksai šiame Lietuvos krašte, jau rašėme. Kad tokio muziejaus atsiradimą daugiau nei prieš dvejus metus inicijavo asociacijos „Marijampolės sporto veteranai“ nariai, o daugiausiai tuo rūpinosi Darius Kemeraitis, Alvydas Kirkliauskas, Gintautas Žibūda, taip pat rašėme. Ir štai, nepabijosiu to žodžio, išskirtinis įvykis Marijampolės sporto istorijos metraštyje įvyko.

Į Marijampolės Sporto istorijos muziejaus atidarymo ceremoniją atvyko gausus būrys sportininkų – veteranų, muziejaus vitrinose eksponuojamų medalių, prizų, taurių ir kitokių sportinių trofėjų savininkų, jų giminaičių, įvairių sporto šakų treneriai, esami ir buvusieji savivaldybės sporto įstaigų vadovai, marijampoliečiai bei  Marijampolės savivaldybės administracijos vadovai – vicemerai A.Visockis bei A. Pavelčikienė, administracijos direktorius K. Podolskis, Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėjas N. Mašalaitis. 

Sporto istorijos muziejaus įkūrėjų atvyko pasveikinti  muziejininkai iš Kauno –  Lietuvos sporto muziejaus direktorė Ilona Petrukienė su kolegomis  ir Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus direktorė R. Striaušienė su pavaduotoja D.Katkuviene. 

Po iškilmių kaltininkų atstovo, asociacijos “Marijampolės sporto veteranai“ prezidento Dariaus Kemeraičio, taip pat savivaldybės vicemero Artūro Visockio, žinomų Lietuvoje trenerių Alvydo Kirkliausko, beje, drąsiai ištarusio: „Mes sukūrėme muziejų“ , taip pat Gintauto Žibūdos pasisakymų vicemeras Artūras Visockis ir Darius Kemeraitis pasirašė muziejaus atidarymo Aktą. 

Pasirašius Aktą  A.Visockis, G. Žibūda, A.Kirkliauskas ir D.Kemeraitis perkirpo simbolinę juostelę, o parapijos klebonas Marius Rudzinskas pašventino muziejaus patalpas. Padėkota, taip pat architektui Artūrui Valaičiui bei dailininkui Algirdui Kraukšliui už puikų muziejaus interjero apipavidalinimą.

Sporto istorijos muziejaus įkūrėjus pasveikino ir Kalvarijos meras N.Šidlauskas. Naudodamasis proga jis, taip pat įteikė padėkos raštą sportininkui – veteranui E. Misiūnui.

Kauno senamiestyje nuo 2006 metų veikiančio Lietuvos sporto muziejaus direktorė Ilona Petrukienė, pakalbinta pasidžiaugė, kad Lietuvos sporto istorijos jau perkopusios šimtmetį, muziejų šeima pasipildė dar vienu nariu. Naujajame Marijampolės sporto istorijos muziejuje ji matanti vertingų eksponatų gausą, puikų jų išdėstymą bei daug informatyvios medžiagos. Tačiau direktorė pastebėjo, jog  ateityje teks pagalvoti apie erdvesnes patalpas neabejotinai besiplėsiančiai muziejaus ekspozicijai…

Autoriaus nuotraukos.

Marijampolės Sporto istorijos muziejaus eksterjeras.
Garsus kultūrizmo treneris R.Česnaitis prie iškovotų prizų tapusių Sporto istorijos muziejaus eksponatais.
Automobilių sporto veteranas V.Pilipavičius prie stendo, kuriame puikuojasi jaunystėje iškovoti prizai.
Lietuvos sporto istorijos muziejaus direktorė I.Petrukienė paliko įrašą garbės svečių knygoje.
 Architektas A.Valaitis ir dailininkas A.Kraukšlys.
Šioms boksininko G.Statkevičiaus dovanotoms muziejui bokso pirštinėms apie 50 metų.
Kalba asociacijos „Marijampolės sporto veteranai“ prezidentas D.Kemeraitis.
Kalba Marijampolės vicemeras A.Visockis.
Kalba treneris, sunkiaatletis A.Kirkliauskas.
D.Kemeraitis ir A.Visockis pasirašo muziejaus atidarymo Aktą.
Perkerpama juostelė.
JPG_3789 Naująjį muziejų pašventino parapijos klebonas M.Rudzinskas.
JPG_3793 JPG_3794  Svečiai iš Kauno Lietuvos sporto istorijos muziejaus.
JPG_3796 JPG_3797 JPG_3798 JPG_3799
Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus direktorė R. Striaušienė sveikina Sporto istorijos muziejaus įkūrėjus.
Kalba Kalvarijos meras N.Šidlauskas.
Vicemeras A.Visockis daro įrašą muziejaus garbės svečių knygoje.
Marijampolės savivaldybės vadovai A,Visockis, A.Pavelčikienė, K.Podolskis, N.Mašalaitis dalyvavusieji Sporto istorijos muziejaus atidaryme.
lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE