Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės TAU metų pradžios šventėje – garbingas apdovanojimas

Marijampolės TAU metų pradžios šventėje – garbingas apdovanojimas

 

Marijampolės trečiojo amžiaus universitetas spalio 1 d. pradėjo 11-uosius mokslo metus. Šiemet čia paskaitas lankys 764 studentai senjorai, veiks 17 fakultetų. Nuo pat universiteto įkūrimo datos iki dabar jam vadovauja Ona Sakalauskienė. Už svarų indėlį kuriant Marijampolės savivaldybės gyventojų socialinę, kultūrinę ir dvasinę gerovę Marijampolės savivaldybės taryba universiteto direktorei suteikė Marijampolės garbės piliečio vardą. Atidarant naujus mokslo metus Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys įteikė O. Sakalauskienei Marijampolės garbės piliečio ženklą. Jis pasveikino gausiai susirinkusią auditoriją ir palinkėjo studentams daug gyvybingumo ir žinių. Šventėje dalyvavo Seimo narys Albinas Mitrulevičius, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Švietimo plėtotės centro specialistai, kitų Lietuvos trečiojo amžiaus universitetų atstovai.

Dėkodama už aukščiausią savivaldybės apdovanojimą Trečiojo amžiaus universiteto direktorė O. Sakalauskienė tvirtino, kad liks su universitetu ir jo žmonėmis iki paskutinės savo gyvenimo dienos. „Mūsų gyvenimą lydi kūrybinė aistra ir didžiulė meilė žmonėms“, – universiteto didžiulio populiarumo ir pripažinimo paslaptį įvardijo jo direktorė. Marijampolės senjorai turi galimybę bendrauti ne tik auditorijose, bet ir kelionėse po nepažintas šalis. Anot direktorės, aplankytos visos Europos Sąjungos šalys, pabuvota Egipte, Turkijoje, Izraelyje, Jordanijoje. Marijampoliečiai mėgsta kultūrinę veiklą – universitete veikia du meno kolektyvai, kurie yra pelnę laurus ir tarptautiniuose festivaliuose, kviečiasi svečius pas save. Jų istorijoje – jau septyni meno festivaliai. Senjorai mielai renkasi sveikatos išsaugojimo, politikos diskusijų, meno saviraiškos užsiėmimus. Universitetas turi draugų ir bendraminčių keliose užsienio šalyse, mokosi užsienio kalbų, dalyvauja tarptautiniuose projektuose. Mokslo metų atidarymo šventėje buvo trumpai pristatytas su „Ryto“ pagrindine mokykla įgyvendinamas projektas, analizuojantis kartų susikalbėjimo temą.

Universiteto mokslo metų pradžios šventę, pavadintą „Mūsų pasaulis, mūsų orumas, mūsų dabartis“, nuotaikingai užbaigė Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos Karininkų ramovės vyrų choro „Aidas“ koncertas (vadovas Tadas Šumskas).

Marijampolės trečiojo amžiaus universitetas yra įsikūręs buvusios pedagoginės mokyklos pastate.

Viešųjų ryšių tarnyba

Ričardo Mockaus nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE