Pagrindinis > Naujienos > Marijampoliečiai minėjo Gedulo ir vilties dieną

Marijampoliečiai minėjo Gedulo ir vilties dieną

 

Birželio 14-ąją visoje Lietuvoje minint Gedulo ir vilties dieną, primenančią masinių tremčių 1941 m. pradžią, Marijampolėje taip pat vyko atminimo renginiai. Juose dalyvavo Marijampolės savivaldybės vadovai, tarybos nariai, buvę tremtiniai ir politiniai kaliniai, nevyriausybinių organizacijų, švietimo įstaigų atstovai, kariškiai, skautai, paprasti marijampoliečiai.

Dienos proginiai renginiai ryte pradėti literatūrine-muzikine kompozicija Marijampolės geležinkelio stotyje. Čia tremtinių laiškus, parašytus iš tremties savo artimiesiems, skaitė Liudvinavo teatro „Žalias sodas“ (vadovė Vita Gvazdaitienė) aktoriai, patriotines tremtinių dainas atliko dainuojamosios poezijos atlikėja Viktorija Kajokaitė, konkurso „Dainų dainelė“ laureatė, Marijampolės tremtinių choras „Godos“ (vadovė Laima Venclovienė) ir tautinės dainos choras „Lietuvninkas“ (vadovė Danutė Klevienė). Skaudžius daugeliui lietuvių šeimų to laikmečio istorinius faktus priminė istorikas ir muziejininkas Jonas Gustaitis.

Vėliau visi renginio dalyviai pakviesti padėti gėles ir uždegti žvakeles prie paminklo tremčiai atminti. Tarp pagarbą žuvusiems tremtiniams atiduodančių buvo ir savivaldybės meras Vidmantas Brazys, mero pavaduotojai Irena Lunskienė ir Povilas Isoda, administracijos direktorius Sigitas Valančius, savivaldybės tarybos nariai, administracijos darbuotojai, vietinio bataliono kariai, likusieji tremtinių artimieji ir kiti. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniai paminklo teritorją papuošė popieriniai „Vilties paukščiais“. Kuklus lauko riedulių paminklas stovi netoli geležinkelio stoties perono, iš kurio išriedėjo ne vienas gyvulinis vagonas tautiečių į Sibirą. Daugelis iš jų negrįžo į gimtus namus. Netoli paminklo dabar stovi muziejinis traukinio vagonas, menantis tremties realybę.

Vidudienį marijampoliečiai buvo pakviesti į Maldą už Negrįžusius iš tremties Mažojoje bazilikoje. Vakare čia vyko ir klasikinės muzikos koncertas iš Švento Jurgio meno sezono koncertų ciklo. Skambėjo nemarusis Vivaldis. Jo muziką atliko Lietuvos kamerinis orkestras ir smuiko virtuozas iš JAV Aleksandras Snytkinas.

Marijampolės viešojoje P. Kriaučiūno bibliotekoje dar veikia ir marijampoliečių dėmesio laukia kaimyninio Vilkaviškio rajono Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro mokinių kūrybos darbų paroda „Mano žemė man – vieninteliai namai“ (mokytoja Virginija Armanavičienė).

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

Bus padedamos gėlės. Dainuoja Viktorija Kajokaitė. Kalba istorikas muziejininkas Jonas Gustaitis. Renginio geležinkelio stotyje dalyviai. Renginyje dalyvavo ir ikimokyklinukai Vaikų popieriniai Vilties paukščiai. lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE