Pagrindinis > Regione > Kultūra > Marijampoliečiams pristatyta knyga „Nemunu per Lietuvą“

Marijampoliečiams pristatyta knyga „Nemunu per Lietuvą“

 

Marijampoliečiams pristatyta gamtininko Selemono Paltanavičiaus parengta ir leidyklos „Terra Publica“ išleista knyga „Nemunu per Lietuvą“, gimusi pagal LRT projektą „Nacionalinė ekspedicija“. Susitikimas su knygos autoriumi vyko gegužės 11 d. Marijampolės kultūros centro dailės galerijoje. Knygą pristatyti padėjo Danguolė Kandrotienė – leidyklos „Terra Publica“ direktorė ir vyriausioji redaktorė, daugiau nei 20 turizmo leidinių, enciklopedijų sudarytoja.

Knygos autorius pasakojo, kad iki tol knygų apie didžiausią Lietuvos upę Nemuną buvo parašyta vos 5–6. Dar ano amžiaus šeštame dešimtmetyje grupė entuziastų, tarp kurių ir vaikų literatūros kūrėjas Anzelmas Matutis, perplaukė Nemuną nuo pradžios iki pabaigos. Aukštupyje, prie Gardino, jis visai kitoks – seklus ir siauras, nei žemupyje, prie Kauno, pasakojo mokslininkas S. Paltanavičius. LDK laikais upė buvo itin svarbi ūkine ir politine prasme. „Daug ko apie jį (Nemuną) nežinome, kur koncentruotai, glaustai paimti žinias? – darbo procesu dalijosi populiariosios ekspedicijos dalyvis. Taigi ši knyga ir yra iš „sulesiotų faktų“, sakė jis. Knyga gimė per labai trumpą laiką – 6 mėnesius. Tai buvo informacija, „kuri pati tave įsuka“, – pripažino autorius. Leidyklos „Terra Publica“ direktorė D. Kandrotienė teigimu, knygos puslapiuose sugulė žiūrovams nematyta ir už kadro likusi medžiaga: žygeivių pasakojimai, netikėti faktai, atradimai, linksmi nutikimai, kelionių žemėlapiai, dainos, patiekalų receptai ir šmaikščios ekspedicijos dalyvių nuotraukos plaukiant Nemunu per Lietuvą.

Visi atėjusieji galėjo įsigyti knygą su autoriaus autografu ir išgirsti anonsinę informaciją. Trečioji „Nacionalinė ekspedicija“ šią vasarą, birželio 22-ąją, startuos iš Marijampolės J. Basanavičiaus aikštės. Vidudienį marijampoliečiai galės pabendrauti su ekspedicijos dalyviais ir išlydėti juos į dviejų savaičių kelionę per Lenkiją – Punską, Varšuvą ir Vyslos upe iki pat Gdansko uosto.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE