Pagrindinis > Dėmesio! > „Medynės 2016“: nuo itališkų piva, ukrainietiškų sopilkų iki skambančios Afrikos garsų

„Medynės 2016“: nuo itališkų piva, ukrainietiškų sopilkų iki skambančios Afrikos garsų

 

Antrasis tarptautinis medinių pučiamųjų festivalis „Medynės“ vėl kviečia muzikos mylėtojus susitikti jaukiose koncertų salėse. Šių metų „Medynių“ tema – „Etno sąskambiai šiuolaikiniuose muzikos kontekstuose“. Marijampolėje ir Vilniuje vyksiančiame festivalyje aidės ir itališkų Piffero, Siglot,Piva, Ciaramella, Friscalettu, ir ukrainietiškų sopilkų, ir lietuvių mediniais instrumentais atliekama muzika bei speciali festivalio programa „Hindewhu – skambanti Afrika“.

Festivalis rugsėjo 24 d. prasidės italų Donato Sansone ir Daniele Boccaccio programa „Piva piva“ – tai savita muzikinė kelionė su tenykščiais pučiamaisiais instrumentais, jungianti renesanso, baroko ir vis dar gyvas Sicilijos, Lombardijos, Ligurijos, Venecijos regionų folkloro ir senosios muzikos tradicijas. „Medynių“ koncertinę estafetę spalio 1 d. perims viena žymiausių tradicinio ukrainiečių instrumento – sopilkos – virtuozių Božena Korčynska ir jos suburtas sopilkininkų konsortas. Sopilkų skambesį ir tembrines instrumento galimybes atspindės muzikantų atliekami ukrainiečių kompozitorių kūriniai, specialiai sukurti ansambliui, bei įvairios transkripcijos sopilkai nuo senosios iki šiuolaikinės XXI a. muzikos.

„Hindewhu – skambanti Afrika“ – tai speciali festivalio programa, skirta instrumentinėms kompozicijoms, sukurtoms žymiausių Pietų Afrikos šiuolaikinės muzikos kompozitorių Michaelʼio Blakeʼo ir Justiniano Tamusuza tradicinių Afrikos genčių dainų pagrindu. Hindewhu – pigmėjų genties, gyvenančios Centrinėje Afrikoje dainavimo-švilpavimo stilius, skirtas pranešti apie grįžtančius iš medžioklės genties vyrus. Spalio 8 d. klausytojai išgirs išskirtinę M. Blakeʼo, Hindewhu kūrinį, atliekamą paties į festivalį atvyksiančio kompozitoriaus. Šio koncerto intriga –lietuviškos birbynės (solistai – Darius Klišys ir Eugenijus Čiplys) skambesys, pritaikytas šiai kompozicijai ir transkripcijos, adaptuotos Roberto Bliškevičiaus vadovaujamam styginių kvartetui „Chordos“.

Spalio 15 d. Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis drauge su Marijampolės meno mokyklos skudučių ansambliu „Tūto“ leis klausytojams mėgautis šiuolaikinėmis žymių Lietuvos kompozitorių Vidmanto Bartulio, Algirdo Martinaičio, Jurgio Juozapaičio liaudies dainų ir sutartinių aranžuotėmis, persmelktomis giliu poetiškumu ir emociniu poveikiu.

Po praėjusių metų sėkmės „Medynės“ plečiasi: festivalis tradiciškai vyks Marijampolėje, tačiau lapkričio 13 dienos finaliniam koncertui persikels į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus Vilniuje. Čia bus pristatomas specialus Lietuvos ir Lenkijos muzikantų projektas, kartu su skaitmeniniu albumu „Lietuviška birbynė: Lenkijos ir Lietuvos XVII a. muzika“. Koncertuos žymūs Lenkijos ir Lietuvos virtuozai: klavesininkas Marek Toporowski, vienas garsiausių viola da gamba atlikėjų Krzysztof Firlus, vargoninkė Irmina Obonska, birbyninkai – Darius Klišys ir Eugenijus Čiplys. Klausytojai išgirs netikėtas, rezidavusių Zigmanto Vazos dvare, M. Mielczewskio, T. Merulos, A. Jarzębskio kūrinių interpretacijas, taip pat muziką iš Braunsbergo tabulatūros, Kražių vargoninko sąsiuvinio ir Sapiegų albumo.

Festivalio sumanytojas D. Klišys ir organizatoriai teigia, kad šių metų koncertinės programos akcentas – ne tik pažintis su įvairių šalių medinių pučiamųjų skambesiu, kurį demonstruos profesionalūs atlikėjai, bet ir įspūdinga garsų ir muzikos šventė jaukioje kamerinėje aplinkoje.

Daugiau informacijos: www.medynes.ltwww.facebook.com/medynes

Kont. tel.: 8 698 04231; el. p.:  studiodk@takas.lt

Bilietus platina www.bilietai.lt, juos galima įsigyti ir prieš koncertą.

Programa

Rugsėjo 24 d. 18 val.

Piva piva: muzikinė kelionė per Italiją su tenykščiais mediniais pučiamaisiais instrumentais

Donato Sansone (piffero, siglot, piva, ciaramella, friscalettu, išilginė fleita) ir Daniele Boccaccio (klavesinas)

Koncertas vyks Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje, P. Butlerienės g. 5, Marijampolė

Spalio 1 d. 18 val.

Virtuoziškoji sopilka

Bozhena Korchynska ir sopilkų konsortas (Ukraina)

Koncertas vyks Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje, P. Butlerienės g. 5,Marijampolė

Spalio 8 d. 18 val.

Hindewhu – skambantiAfrika

Michael Blake (Pietų Afrika) ir „Chordos“ styginių kvartetas

Solistai: Darius Klišys (birbynė), Eugenijus Čiplys (birbynė)

Koncertas vyks Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje, P. Butlerienės g. 5,Marijampolė

Spalio 15 d. 18 val.

Sutartinės

Vilniaus Universiteto Dainų ir šokių ansamblis (meno vadovas Eugenijus Čiplys) ir  Marijampolės skudučių ansamblis „Tūto“ (vadovė Daiva Vosylienė)

Koncertas vyks Marijampolės evangelikų liuteronų bažnyčioje, Kauno g. 9, Marijampolė

Lapkričio 13 d. 17 val.

Speciali Lietuvos ir Lenkijos muzikantų programa:

Lietuviška birbynė: Lenkijos ir Lietuvos XVII a. muzika

Ansamblis „Reversio“ (Marek Toporowski – klavesinas, vargonai,  Darius Klišys – birbynė, Eugenijus Čiplys – birbynė, Krzysztof Firlus – viola da gamba, Irmina Obonska – vargonai, klavesinas)

Koncertas vyks Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, Katedros a. 4, Vilnius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE