Pagrindinis > Dėmesio! > MEDYNĖS – pirmasis tarptautinis medinių pučiamųjų festivalis Lietuvoje

MEDYNĖS – pirmasis tarptautinis medinių pučiamųjų festivalis Lietuvoje

Lietuvoje gausu muzikos festivalių, kurie atradę savąsias – žanrų ir įvairių stilių – nišas. Festivalis MEDYNĖS skirtas populiarinti ir aktualizuoti specialią muzikos instrumentų grupę – medinius pučiamuosius ir jais profesionaliai atliekamą įvairialypę muziką, apimančią itin platų žanrų spektrą (nuo folkloro, senosios muzikos iki eksperimentinių XXI amžiaus muzikinių variacijų).

 Festivalis MEDYNĖS, vyksiantis rugsėjo 26 d.–spalio 17 d. Marijampolėje, pirmasis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje. Palyginti su kitais mūsų krašte vykstančiais festivaliais, MEDYNĖS – išskirtinis reiškinys.  Profesionalumas, atvirumas visų tradicijų ir visų geografinių platumų muzikai, profesionaliai atliekamai mediniais pučiamaisiais instrumentais – išskirtinis šio festivalio bruožas. Tai puiki galimybė visuomenei pristatyti ne tik įvairiausius medinių pučiamųjų grupei priklausančius instrumentus (nuo išilginės fleitos, meilės obojaus, šalmajos iki lietuviško lamzdelio, ukrainietiškos sopilkos, anglų rago, birbynės ir kt.), bet ir jų atsiradimo istorijas.

Festivalio iniciatoriai kviečia visus geros muzikos gurmanus pasiklausyti Lietuvos ir kitų pasaulio šalių profesionalių muzikos kolektyvų, solistų atliekamos muzikos, kurioje pagrindinį vaidmenį „atliks“ mediniai pučiamieji instrumentai. Žadama įvairialypė programa: lengvesnės muzikos mylėtojams, rekomenduojamas Varšuvos ansamblis „Cup of Time, atliekantis Third Stream žanro muziką, kurios išskirtinis bruožas – klasikos ir džiazo sintezė; baroko ir klasikinės muzikos mėgėjams bus pristatyta ansamblio „Reversio“ divertismentinė programa; norintiems pasinerti vien į medinių pučiamųjų garsus, verta apsilankyti Lietuvos obojininkų kvinteto koncerte, kur visa programa atliekama tik mediniais pučiamaisiais instrumentais; naujų skonių išsiilgusiems, ko gero, pirmą kartą pasaulyje pristatoma instrumentinė klavesino, viola da gamba ir birbynės kombinacija, kuria bus atliekamas ypač įvairus repertuaras, aprėpiantis XVII–XXI amžiaus muziką.

Laikydamiesi požiūrio, kad ne tik Vakarų Europoje rimti ir garsūs festivaliai gali vykti miesteliuose ar nedideliuose miestuose, organizatoriai tikisi, kad šį rudenį startuojantis festivalis MEDYNĖS praplės tokių festivalių geografinį žemėlapį ir Lietuvoje, šįkart Marijampolėje.

FESTIVALIO ORGANIZATORIUS: Viešoji įstaiga “Sambalsiai”

FESTIVALĮ FINANSUOJA: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Marijampolės savivaldybė.

Bilietus galima įsigyti Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje prieš koncertą.

Daugiau informacijos apie koncertus: https://www.facebook.com/medynes

Daugiau informacijos: Darius Klišys

tel. 869804231;  El. p.:  studiodk@takas.lt

Koncertų vieta:

Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija

P. Butlerienės g. 5, Marijampolė

Koncertų datos:

  1. 2015 m. rugsėjo 26 d. (šeštadienis) 18 val.

REVERSIO „Versalio fontanai“ – Lietuviškoji birbynė ir senoji muzika

  1. 2015 m. spalio 2 d. (penktadienis) 18 val.

LIETUVOS OBOJININKŲ KVINTETAS

  1. Išskirtinė projekto programa

2015 m. spalio 11 d. (sekmadienis) 18 val.

FESTIVALIO „MEDYNĖS“ PROJEKTAS „TARP BAROKO IR ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS“ (Lietuva / Lenkija)

  1. 2015 m. spalio 17 d. (šeštadienis) 18 val.

ANSAMBLIS „CUP OF TIME“ (Varšuva)

Darius Klišys  projekte "Tarp baroko ir šiuolaikinės muzikos". Lietuvos obojininkų kvintetas. lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE