Pagrindinis > Naujienos > Mokiniai piešė kalbos klaidas ir frazeologizmus

Mokiniai piešė kalbos klaidas ir frazeologizmus

 

Septyniolikos mokyklų mokiniai piešė gimtosios kalbos klaidas, vaizdingus posakius (frazeologizmus) ir kovo pradžioje pristatė 170 įvairia technika atliktų darbų Marijampolės dailės mokyklos ir Savivaldybės administracijos organizuotam konkursui „Pieškime kalbą“. Konkursas skirtas Lietuvių kalbos savaitei, o patys darbai eksponuoti Kovo 11-osios išvakarėse Marijampolės kultūros centro fojė. Čia pat apdovanota 15 prizines vietas pagal keturias amžiaus kategorijas užėmusių darbų autorių. Į marijampoliečių kvietimą dalyvauti konkurse atsiliepė ir Kretingos rajono Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro bei Garliavos Jonučių progimnazijos mokiniai. Vienas darbas atsiųstas net iš Jungtinės Karalystės.

Viena iš pagrindinių konkurso organizatorių Marijampolės savivaldybės vyriausioji kalbos tvarkytoja Marija Žvinakevičienė pasakojo, kad mokiniai daugiausia rinkosi vaizduoti frazeologizmus, tokius kaip: „Velnias už liežuvio patempė“, „Sėdi ant sprando“ ar „Užmesti akį“. Kai kas piešė patarles, nors tai nebuvo numatyta konkurso nuostatuose. Kai kurie rinkosi piešti ir kalbos klaidas: „Eina ant traukinio“, „Automobilio aptarnavimas“ ar „Oras pavedė“, tačiau pastarojo posakio nelabai suvokė. Jos nuogąstavimu, gal daugiau lietuvių kalbos mokytojai galėtų geriau paaiškinti mokiniams kalbos klaidas. „Taip norėjosi, kad „žaistume“ kalba, ją prisijaukintume, tiesiog pamatytume kalbą vaizdais, tačiau aktyvesni konkurso dalyviai buvo jaunesni, ne suaugusieji, o vaikai dar nemato giliau, neatsiskleidžia“, – sakė savivaldybės vyriausioji kalbos tvarkytoja.

Visiems prizininkams dovanų – tapybai skirtų priemonių – skyrė UAB „Dabink“, turinti internetinę parduotuvę www.veriniams.lt

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE