Pagrindinis > Naujienos > Mokytojas dovanoja knygą

Mokytojas dovanoja knygą

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos skaitykloje penktadienio popietę vyko padėkos renginys Knygų Kalėdų akcijos dalyviams. Šiemet ši akcija įgavo ypatingą pagreitį – mokyklos MOKYTOJAS dovanoja savo mokiniams knygą. Argi mūsų mokytojai nepateisina Justino Marcinkevičiaus žodžių: „Palaiminta ranka, glostanti vaiko galvą, laikanti knygą arba tiesianti ją – kaip duoną – kitam”? Knyga – tarsi mūsų krašto senamiestis. Visada atsiras vieta, prie kurios galima prisiliesti, susikaupti, patyrinėti. Tik reikia atversti ją. O atversta knyga – žmogaus dvasia, nusiteikusi darbui, kūrybai, meilei, pasirengusi suprasti, nušvisti, pakilti ir pakelti.

Renginio metu skambėjo Robertos ir Artūro Petraškų atliekami muzikiniai kūriniai, eilėraščiai apie knygą, žodžiai apie tai, kas taurina žmogų, kas priverčia būti geresniu, geresniu už save vakar, nes tada išsitrina žemiški rūpesčiai, sustoja laikas ir pajuntamas unikalus ir subtilus sielos taurumas. Taip pat popietės dalyviai turėjo galimybę įvertinti ant sienos parašytas „Bibliotekos taisykles“, apžiūrėti padovanotų knygų parodą, mėgautis demonstruotų skaidrių vaizdais. Prie „citatų stalo“ kiekvienas galėjo išgerti puodelį arbatos ir užkąsti knygos formos bandelių bei pasidalinti mintimis apie mėgstamas knygas arba nuo servetėlės perskaityti įdomų faktą iš rašytojų gyvenimo.

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos pedagogai aktyviai įsijungė į Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės paskelbtą Knygų Kalėdų akciją, dalinosi knygomis, mėgavosi emociniais atradimais, nes knyga kiekvieno žmogaus gyvenime užima tam tikrą garbingą vietą. Ir ne tiesa, kad nėra laiko…

Laima VAIČIŪNIENĖ

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos

bibliotekos vedėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE