Pagrindinis > Naujienos > Naujų mokslo metų proga – dovanos vaikams

Naujų mokslo metų proga – dovanos vaikams

 

Šį savaitgalį vykusios akcijos „Būk pirmūnas“ metu savanoriai didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse visoje Lietuvoje rinko mokyklines prekes. Akcijos organizatoriai džiaugiasi, kad septintą kartą vykusios akcijos metu pavyko surinkti paramos mokyklinėmis prekėmis už 36 tūkst. eurų. Prekės jau pirmąją rugsėjo savaitę akcijos savanorių pagalba pasieks sunkiai besiverčiančių daugiavaikių šeimų vaikus.

„Jau daug metų pastebime, jog daugiavaikės, socialiai remtinos ar mažas pajamas gaunančios šeimos neretai susiduria su finansiniais sunkumais rengdamos savo vaikus naujiems mokslo metams. Kartais neužtenka valstybės paramos, norint jaunas atžalas paruošti mokyklai, t.y. nupirkti visas būtinas mokymosi priemones. Be to parama teikiama tik kartą metuose, o priemonės greitai yra sunaudojamos, nusidėvi. Ši problema ir įkvėpė mus kiekvienais metais organizuoti šią akciją ir bent truputį prisidėti“, – sako akcijos organizatorius Ramūnas Burokas.

Pasak R. Buroko, rengiant akciją malonu matyti, kaip vaikai, kurie dalyvavo akcijoje prieš šešerius metus, šiais metais sėkmingai baigia mokyklą, įstoja į aukštąsias mokyklas ir toliau tęsia mokslus. „Lankome šeimas, matome kokią pažangą jos daro. Tai įkvepia ir motyvuoja”, – kalbėjo R. Burokas.

Per dvi akcijos dienos gausiausiai buvo rinkta sąsiuvinių, rašiklių, piešimo popieriaus, spalvotų pieštukų, guašo, flomasterių. Rečiau žmonės dovanojo brangesnių priemonių, kaip kuprinės, penalai, nes jos sunkiau įperkamos. Akcijos metu buvo paaukota 200 kuprinių, iš jų net 100 pirmąją akcijos dieną padovanojo įmonė „Maxima LT“.

Į savaitgalį vykusią akciją visoje Lietuvoje įsitraukė daugiau kaip 500 savanorių: organizacijų atstovai, tėveliai kartu su vaikais, jauniausiai akcijos savanoriai iš Jurbarko buvo vos septyneri. „Nepaprastai džiaugiamės, kad pilietiška savanoriška veikla įtraukia ir šeimas. Taip geroji patirtis ir geri darbai yra perduodami ir jaunajai kartai. Akcijos metu įsiminė viena akimirka, kai maždaug aštuonerių metų mergaitė atnešė ir padovanojo piešimo sąsiuvinį sakydama “aš tai turiu, bet čia tam, kad ir kiti vaikučiai turėtų”. Ši akcija yra dar vienas pavyzdys, kad kai esame susitelkę ir vieningi, galime pasiekti labai daug gražių rezultatų“, – pasakojo R. Burokas.

Daugiausiai paramos mokyklinėmis prekėmis buvo surinkta Elektrėnuose – už 2700 eurų, Vilniuje – už 2000 eurų, Marijampolėje – už 1600 eurų, Visagine – už 1500 eurų, Kelmėje – už 1200 eurų.

Akcijos savanoriai baigia skaičiuoti ir rūšiuoti mokyklines prekes.  „Skubame, kad suspėtume jas perduoti savivaldybių socialinės pagalbos centrams arba socialinės paramos skyriams, kad mokyklinės prekės padedant nevyriausybinėms organizacijoms ir mūsų akcijos savanoriams pasiektų vaikus dar iki pirmosios savaitės rugsėjo savaitės pabaigos“, – sakė R. Burokas.

Akcijos globėjas – Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Daugiau informacijos:

Ramūnas Burokas

Tel.: 8 612 01265

El. paštas: ramunas.burokas@gmail.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE