Pagrindinis > Dėmesio! > Niujorko ir Londono menininkai vėl skrenda į Marijampolę

Niujorko ir Londono menininkai vėl skrenda į Marijampolę

 

Birželio 27 dieną Marijampolėje vėl pasirodys garsusis  Niujorko dailininkas Ray Bartkus. Kartu su savo draugais – iškiliais dailininkais, dizaineriais ir architektais – jis surengs tarptautinį menininkų simpoziumą „Niujorkas, Londonas, Marijampolė – idėjų migracija“. Ray Bartkus bei jo draugai  Vandana Kumari Jain ir Michael Kevin Estabrook kurs tris paveikslus ant Marijampolės senamiesčio sienų. Ray sumanė ant senosios prieplaukos  nutapyti efektingą kompoziciją, kuri gražiai atsispindės Šešupės tėkmėje.

Simpoziumo metu birželio 29 – liepos 1 dienomis viešbutyje „Mercure Marijampolė“  vyks atviros miestui intelektualinės diskusijos apie dailės, mados, šviesos magijos ir dizaino naujoves. Ray Bartkus drauge su Niujorko šviesos dizaino žvaigžde Kacperu Dolatowskiu miesto visuomenei pateiks unikalų J. Basanavičiaus aikštės apšvietimo projektą. Tikimasi, kad artimiausiu metu šis projektas bus įgyvendintas ir pagrindinė miesto aikštė suspindės netikėtomis spalvomis.

Londono architektas Paul Anthony Campbell pateiks idėjų, kurios be didelių investicijų J. Basanavičiaus aikštėje sukeltų sveiką šurmulį. Viena tokių idėjų, kurią Paul tikisi pats įgyvendinti, – projektas „Miami-jampole  beach J. Basanavičiaus aikštėje“  Pasak Paul Anthony, tereikia vieno sunkvežimio smėlio, truputį fantazijos ir miesto aikštė taps linksma kaip Majamio paplūdimys. Ši idėja Paului gimė praėjusiais metais, kai jis lankėsi pirmąkart Marijampolėje. Tada jis išgirdo, kad jaunieji marijampoliečiai savo miestą vadina Majamiu.

Simpoziume dalyvaus ir Lietuvos menininkai. Iškili drabužių dizainerė Julija Janus ir Niujorko mados pasaulio žinovė Ina Bartkus surengs forumą apie miesto stilių ir madą. Geriausia šių metų Lietuvos kino režisierė Giedrė Žickytė parodys performansą iš kino archyvų ,,Gyvenimo ekspresas Kapsukas – Marijampolė”.

Ši neįprastą simpoziumą jau antri metai rengia Marijampolės architektai ir „Arvi“ įmonių grupė. „Menas įkvepia ir praturtina, mes laimingi, kai mus supa talentingi žmonės “, – sako „Arvi“ valdybos pirmininkas Vidmantas Kučinskas. Simpoziumo kuratorius yra garsus lietuvis, kuriantis Niujorke, – Ray Bartkus.  

Ray Bartkus per 24-ius savo karjeros metus kūrė iliustracijas didžiausiems JAV leidiniams – „The New York Times“, „The Wall Street Journal“, „Billboard“, „Time“, „Newsweek“, „Harper’s“ ir daugeliui kitų. Pastaruoju metu dailininkas savo kūrinius rodė asmeninėse ir grupinėse parodose Niujorke, Vilniuje, Vroclave, Vienoje, Ženevoje, Londone. 

Niujorko dizainerio Kacpero Dolatowski sukurti šviestuvai puošia garsiausias mados parduotuves bei restoranus Tokijuje, Dubajuje, Niujorke, Kopenhagoje, kituose miestuose. Daugiau kaip 10 metų jis vadovavo „Tiffani“ juvelyrinių graviūrų skyriui.                    

Ina Bartkus yra ,,Public School” mados namų Niujorke gamybos direktorė ir  Filadelfijos Drexelio universiteto Mados fakulteto profesorė. Sparčiai kintančiame Niujorko  mados versle Ina dirba daugiau kaip dvi dešimtis metų. Savo karjerą ji pradėjo Alberto Makali mados namuose, vėliau dirbo ,,Rag and Bone” bei ,,Haute Hippie” gamybos viceprezidente. Šiuo metu jis  kuria nuosavą drabužių liniją pasaulio keliautojams.

Paulas Campbellas yra vienas geriausių Didžiosios Britanijos kraštovaizdžio ir miesto planavimo specialistų. Jis šešerius metus dirbo Londono mero miesto plėtros komandoje ir vadovavo keletui įspūdingų projektų. Londone jis vertinamas dėl ypatingai profesionalaus sugebėjimo derinti transportą, gamtovaizdį ir architektūrą su gyventojų interesais. 

Vandana Kumari Jain bei Michael Kevin Estabrook yra pakankamai jauni, bet spėję išgarsėti Niujorko dailininkai, dalyvavę prestižinėse pasaulio parodose ir pelnę daugybę apdovanojimų.

Simpoziumą remia JAV ambasada, LR kultūros taryba, Marijampolės savivaldybė,  „Arvi“ įmonių grupė, viešoji įstaiga „Sveikatingumo idėjos“, įmonė „Metida“ ir kt.

Renginių programa ir informacija apie planuojamus projektus skelbiama internetinėje svetainėje www.malonny.lt

Simpoziumo metu vykstančių forumų salės sausakimšos. Philip Grisewood kūrinys simbolizavo vartotojiškos visuomenės ribas. Ray Barkaus kūrinys "Nežemiška simfonija". Ray Bartkus "Nežemiška simfonija". Paul_Campbell_Marijampoles_krastovaizdzio_atnaujinimo_idejos lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

 

Antrojo tarptautinio meno simpoziumo

„Niujorkas – Londonas – Marijampolė: idėjų migracija“

 Programa

Birželio 27-30 d.

Šeštadienis – antradienis

9.00 JAV dailininkai Ray Bartkus, Vandana Kumari Jain ir Michael Kevin Estabrook kuria tris paveikslus ant Marijampolės senamiesčio sienų.

Birželio 29 d.

Pirmadienis

19.00 Vakaras su Simpoziumo svečiais. Dalyvauja menininkai iš Niujorko ir Londono: 

Vandana Kumari Jain ir Michael Kevin Estabrook (menininkų grupė Artcodex),

 Ray Bartkus,

 Kacper Dolatowski.

Paul Campbell pristato  projektą „Miami-jampole beach J.Basanavičiaus aikštėje“  (Majamio paplūdimio imitacija).

Viešbutis “Mercure“, Marijampolė

Birželio 30 d.

Antradienis

19.00 Miesto stilius ir mada. Julija Janus ir Ina Bartkus.

Teletiltas su Marijampolės forumo dalyviais, plaukiančiais Nemunu į Kuršių marias. (Edmundas Jakilaitis, Alfredas Bumblauskas, Benediktas Vanagas ir kt.). Režisierės Giedrės Žickytės performansas iš kino archyvų “Gyvenimo ekspresas Kapsukas – Marijampolė”.

Viešbutis “Mercure“, Marijampolė

Liepos 1 d.

Tarptautinė architektų diena

Trečiadienis

12.00 Žygis iki sienos. Niujorko dailininkai pristato sienų tapybos darbus (pradžia J.Basanavičiaus aikštėje).

14.00 – 17.00 Megaforumas J.Basanavičiaus aikštės šviesa“. Dizaineris iš Niujorko Kacper Dolatowski ir dailininkas Ray Bartkus pristato J.Basanavičiaus aikštės šviesos projektą. Dalyvauja turizmo ir viešbučių verslo ekspertas Linas Pučinskas ir kt.

Rėmėjai:

JAV ambasada

LR kultūros taryba

Sveikatingumo idėjos

Arvi įmonių grupė

Marijampolės savivaldybė

Metida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE