Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Nušienauta upė ir vėl puoš Marijampolę

Nušienauta upė ir vėl puoš Marijampolę

 

Jau tapę įprasta, kad kiekvienais metais yra tvarkoma per Marijampolės centrą tekanti Šešupė – jos dugną nusėję makrofitai (augantys augalai) nuosekliai pašalinami juos nupjaunant ir nepažeidžiant upės dugno. Šiais metais šis darbas yra atliekamas ganėtinai vėlai, tačiau tai lėmė oro sąlygos.

Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Kurtinaitis teigia, kad „upės šienavimas vykdomas kiekvienais metais dėl estetinio miesto centro vaizdo, kartais net po kelis kartus“. Specialistas aiškina, kad makrofitų augimo sparta priklauso nuo vandens ir deguonies lygio upėje – jei metai būna lietingesni, o upėje aukštesnis vandens lygis, tokiu atveju augmenija vandenyje veši kur kas prasčiau, jei vandens lygis upėje nukrenta, tada augmenija pradeda augti visu pajėgumu.

Šienavimo darbus atlieka rangovas „Kelranga“, tačiau techninės galimybės neleidžia atlikti šienavimo darbų, kai vandens lygis yra nukritęs, todėl šie darbai yra užsitęsę. „Šiais metais, žemas upės lygis buvo jau nuo pavasario, todėl pasamdyta modernesnė technika, kuri ir atlieka šienavimo darbus“, – kalbėjo specialistas.

Šešupės upė šienaujama nuo senosios užtvankos 4,5 km per visą Marijampolės centrą, o norint pasiekti maksimalų rezultatą, nušienautos žolės yra sugaudomos, kad neužkištų toliau esančių hidroelektrinių.

Komunikacijos skyrius

 

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE