Pagrindinis > Naujienos > Pakiliai paminėta šimtmečio Valstybės diena

Pakiliai paminėta šimtmečio Valstybės diena

 

Liepos 6-ąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Marijampolė pasitiko su Laisvės paukščiais. Juos nuo pat ryto Basanavičiaus aikštėje Marijampolės maltiečių kūrybinėse dirbtuvėse kūrė mažieji marijampoliečiai, kurie Laisvės paukščiais papuošė miesto centrinės aikštės medžius.

Pusiaudienį Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje Mišias aukojo Vilkaviškio vyskupas Juozas Žemaitis MIC, kuris kalbėdamas akcentavo Valstybės suvokimą ir svarbą.

Į šventinius renginius įsipynė ir tarptautinio vaikų piešinių konkurso „Tėvynės labui“, skirto atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečiui ir Lietuvos kariuomenės šimtmečiui, darbų paroda,  kurią pristatė Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga. Vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“ papuošė aikštę akcijos „Vaikų juostos Lietuvai“ meniniais darbais.

Prieš Tautiškos giesmės giedojimą į Jono Basanavičiaus aikštę šventiškai nusiteikę marijampoliečiai darniai atžygiavo iškilmingoje visuotinoje eisenoje „Istorijos keliu lietuvybę nešu“, kurioje jungėsi  įstaigų, įmonių, statutinių ir nevyriausybinių organizacijų, partijų, meno kolektyvų, savivaldybės administracijos, seniūnijų bei kitų institucijų atstovai. Giedoti Tautiškos giesmės būrėsi ir miestiečiai, ir miesto svečiai. Tūkstantinė minia susirinkusi svarbiausioje miesto aikštėje kartu su visos šalies ir viso pasaulio lietuviais, pakiliai ir vieningai sugiedojo Tautišką giesmę, pasiųsdami širdingą sveikinimą Valstybingumo šimtmetį švenčiančiai Lietuvai.

Sveikindama susirinkusius, Savivaldybės merė padėkojo, kad Marijampolė saugo istorinę dvasią įrašytą šimtmečio įvykiuose, darniai kuria savo ateitį, o šią iškilią dieną vieningai skambinti Tautiška giesmė parodo, kad marijampoliečiai yra pilietiški ir patriotiški.

„Valstybės diena ypač svarbi ir reikšminga šiemet, kai švenčiame Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį, kai Marijampolė yra Lietuvos kultūros sostinė. Ačiū, kad vieningai ir pakiliai sugiedojome Tautišką giesmę“, – sakė merė I. Lunskienė.

Šventės metu koncertavo ansamblis Ainiai ir grupė „Skylė”. Vakare buvo įžiebtas meno simpoziumo „Malonny5“–„Marijampolė–Londonas–Niujorkas- idėjų migracija“ šviesos instaliacija „Penkmečio takas“, papildanti šio projekto ankstesniais metais sukurtą J. Basanavičiaus aikštės pastatų apšvietimą. Liepos 6-ąją, šimtmečio iškilią Valstybės šventę minėjo ir Tautišką giesmę giedojo Igliaukoje, kur pastatytas koplytstulpis, Lietuvos šimtmečiui atminti, Liudvinave, Sasnavos, Daukšių, Patašinės ir kitose bendruomenėse. Tautiška giesmė Lietuvos valstybės šimtmečiui skambėjo ir nuo didžiausios bei gražiausio Varnupių piliakalnio, tęsiant pernai Piliakalnių metais pradėtą iniciatyvą, kai himnas buvo giedamas ant šimto Lietuvos piliakalnių.

Komunikacijos skyrius

Nuotraukų galerija iš šventės Marijampolėje ČIA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE