Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Pareigūnams tenka ir vadeliotojais pabūti

Pareigūnams tenka ir vadeliotojais pabūti

 

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (apskr. VPK) Kelių policijos skyriaus pareigūnai Vilkaviškio rajone kontroliavo vairuotojų blaivumą. Pačiame vidudienyje, apie 11.31 val., Bartninkų mstl. J. Basanavičiaus g. jie pastebėjo vadeliotoją, kurį vežimu arkliukas traukė namų link. Pareigūnai, patikrinę vyro (g. 1948 m.) blaivumą, nustatė, kad blaivumo nėra – alkotesteris parodė 1,94 prom. alkoholio.

Kelių eismo taisyklės neleidžia neblaiviam vairuotojui (ar vadeliotojui) toliau tęsti kelionės. Kadangi arkliukas buvo blaivus ir pėdinti į namus galėjo, tad į vežimą šalia vadeliotojo sėdo ir vadeles perėmė KPS kelių patrulių 2-ojo būrio pareigūnė Erika Kolodzeiskytė. Ši jauna pareigūnė užaugusi kaime, tad jokių sunkumų nekilo ir neblaivus vyriškis arkliuku buvo saugiai parvežtas į namus.

Tiesa, vyriškiui vis tiek teks išsikaštuoti, nes Lietuvos Respublikos administracinės teisės pažeidimų kodekso 131 str. 7 d. numatyta, jog vadeliojimas ir jojimas, dviračių vairavimas, kai tai padaro neblaivūs ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmenys, kuriems nustatomas vidutinis (nuo 1,51 iki 2,5 promilės) arba sunkus (2,51 promilės ir daugiau) neblaivumo laipsnis, – užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt keturių iki dviejų šimtų dviejų eurų.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE