Pagrindinis > Kitos temos > Beveik rimtai > Parkavimo ypatumai „Majamyje“…

Parkavimo ypatumai „Majamyje“…

Marijampoliečiai pagrįstai didžiuojasi tuo, jog per pastaruosius dešimt – penkiolika metų Suvalkijos sostinė labai išgražėjo. Jie savo miestą tarpusavyje net lietuvišku Majamiu ėmė vadinti… Marijampolės parkų, gatvių, kitų viešųjų erdvių grožį pastebi ir svečiai kiek ilgesnį laiko tarpą nesilankę šiame mieste.

 Iš pilko provincialaus miesto, apsilupusiomis pastatų sienomis, daugelyje vietų duobėtomis gatvėmis Marijampolė virto jaukiu nedideliu europietišku „sičiu“, kuriame norisi gyventi ir dirbti. Ačiū už tai miesto „tėvams“ bei visiems žmonėms nuolat besirūpinantiems jos grožiu.

Be abejo, problemų, taisytinų dalykų  yra ir jų bus, mat nuolat kažkas sugenda arba sugadinama, sulaužoma. Miestas, jo pastatai bei gatvės, visos komunikacijos tarsi gyvas organizmas reikalaująs pastovaus dėmesio, o svarbiausia nemenkų lėšų. Jei viena jo dalis sutvarkoma, išblizginama, tai žiūrėk kita jau ima byrėti, kaip jau matome pažvelgę į Bažnyčios ir Gedimino gatvių dalis, tikriausiai ne visai kokybiškai išgrįstas kiniškomis trinkelėmis. Tad ir vėl apvalias sumas teks investuoti į grožio atkūrimą.

Bet šį kartą ne apie miesto tvarkymo reikalus norisi pakalbėti, o apie dalies jo gyventojų kultūrą, tiksliau kultūros stoką. Šiandien bemaž visi jau nebegalime apsieiti be automobilio. Automobilių naujų ir „pagyvenusių“ turime labai daug, vis auga jų parko skaitlingumas. Ši transporto priemonė jos savininkui suteikia ne vien vairavimo malonumą judant iš taško „a“ į tašką “b“. Jos turėjimas reiškia ir visą puokštę papildomų rūpesčių taip pat. Ir tai ne vien remonto, techninio aptarnavimo, draudimo, baudų mokėjimo už nusižengimus eismo taisyklėms ir kiti reikalai. Vis aktualesne tampa transporto priemonės parkavimo problema. Tokia, deja, ta civilizuoto gyvenimo kaina. Nepatinka, vaikščiok pėsčias ar važinėk taksi, jei turi pinigėlių paslaugos apmokėjimui.

Redakcija gavo vieno marijampoliečio laišką su prisegta nuotrauka, kuriame  jis rašo, kad vasario 17 dienos pavakare atvyko automobiliu į Žemaitės gatvės 22 -uoju numeriu pažymėtą prekybos centrą “Lidl” apsipirkti. Beje, ši parduotuvė yra pačiame „Majamio“ centre. Viskas būtų, kaip sakoma „ok“, jei ne viena nemaloni detalė, rašo mūsų skaitytojas. „Prie parduotuvės esanti automobilių parkavimo aikštelė tvarkingai nužymėta baltomis juostomis, nurodančiomis, kur ir kaip turėtų savo techniką palikti apsipirkti atvykę gyventojai. Atrodytų, viskas taip paprasta bei aišku. Deja, ne visiems ir tai matosi nuotraukoje. Vaizdų, kai pirkėjai, viešųjų įstaigų lankytojai,  daugiabučių namų gyventojai savo „limuzinus“ tarsi numeta vietoje to, kad pastatytų tvarkingai Marijampolėje galima pamatyti visur“, – piktinasi skaitytojas.

Pasak jo, jei jau mes užsibrėžėme tikslą tapti civilizuotais žmonėmis, panašiais į šalių, kuriose dirba tūkstančiai mūsų tautiečių, žavimės ten esančia tvarka, tad gal bandykime ir pas save namuose sukurti tą patį. Ten už tokį transporto priemonės parkavimą, jei koks pilietiškas vokietis, anglas, prancūzas ar šveicaras paskambintų instancijai prižiūrinčiai tvarką mieste, bauda ir visai nemenka, garantuota. Pamąstykime apie tai rimtai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE