Pagrindinis > Regione > Kultūra > Parodoje „Vinco Dovinės ainiai“ – Sūduvos krašto kūrėjai ir menininkai

Parodoje „Vinco Dovinės ainiai“ – Sūduvos krašto kūrėjai ir menininkai

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje atidaryta marijampoliečio fotografo Romo Linionio paroda „Vinco Dovinės ainiai“, skirta Sūduvos metams.

Parodoje muziejininkas ir Marijampolės metraštininkas R. Linionis savo fotokompozicijose pristato daugiau kaip 60 menininkų, kūrusių nuo 1974 metų ir kuriančių iki šių dienų.

Parodos atidaryme dalyvavo parodos sumanytoją fotografą Romą Linionį pasveikino Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis.

„Džiaugiuosi šiuo gražiu sumanymu Sūduvos metams surengti menininkų ir kūrėjų, garsinančių mūsų kraštą, parodą, kurioje užfiksuoti žinomi ir pažįstami veidai, jų kūryba ir svarbūs kultūros įvykiai. Linkiu brandžių kūrybinių minčių ir išraiškingų nuotraukų, kuriose būtų tik ryškiausi ir svarbiausi kadrai fiksuojant Marijampolės kultūrinį gyvenimą“, – sakė vicemeras.

Romas Linionis jau daugiau kaip penkiasdešimt metų nuotraukose įamžina Marijampolės įvykius ir žmones, pastatus ir gamtą, tačiau ypatingą dėmesį savo fotografijose jis skiria kuriantiems žmonėms, atspindėdamas jų kūrybą, kūrybinį kelią ir laikmetį.

Unikaliame Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus rūsyje eksponuojamoje parodoje R. Linionis pristato ne tik Marijampolės, bet viso Sūduvos krašto kūrėjus, su kuriais bendravo ir užfiksavo savo nuotraukose.

Puikią įžangą į parodą sukūrė Liudvinavo mėgėjų teatras „Žalias sodas“ (režisierė Vita Gvazdaitienė) pristatydamas spektaklio „Mediniai stebuklai“ (pagal Kazį Borutą) ištrauką „Vincas Dovinė. Įprasmintas nerimo kelias“.

Paroda atidaryta Pasaulinės fotografijos dienos išvakarėse. Prieš atidarymą trumpai pristatyta Marijampolėje gyvavusio „Sūduvos“ fotoklubo veikla, kurią puikiai prisimena Romas Linionis ir kiti miesto fotografai, o jų nuotraukose bei vaizdo siužetuose taip pat dažnai buvo fiksuojami miesto kūrėjai ir kultūrinis gyvenimas.

Paroda „Vinco Dovinės ainiai“ veiks iki rugsėjo 31 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE