Pagrindinis > Naujienos > Pasidžiaugta susigiminiavusių Marijampolės ir Kokolos miestų jaunimo draugyste

Pasidžiaugta susigiminiavusių Marijampolės ir Kokolos miestų jaunimo draugyste

 

Spalio 24 d. Marijampolės savivaldybėje lankėsi delegacija iš Suomijos susigiminiavusio Kokolos miesto. Kokolos Kiviniity gimnazijos ir Hakalahden mokyklos 20 mokinių, mokytojai ir direktoriai spalio 20 – 26 dienomis viešėjo Rygiškių Jono gimnazijoje.

Savivaldybėje svečius priėmė merė Irena Lunskienė, mero pavaduotojas Romualdas Makauskas bei kiti savivaldybės atstovai. Savivaldybės vadovai pasveikino jau ketvirtį amžiaus bendradarbiaujančių  ir puoselėjančių gražias draugystės tradicijas švietimo įstaigų bendruomenes, susipažino su vykdoma veikla. Svečiams buvo pristatyti Marijampolės miesto pokyčiai ir išsakytas kvietimas apsilankyti 2018-aisias – Lietuvos kultūros sostinės metais. Susitikimo metu parodyti trumpi Marijampolę bei Kokolos miestą reprezentuojantys filmai, pasikeista atminimo dovanomis.

1992 metais Rygiškių Jono gimnazija pradėjo bendradarbiavimą su Kokolos Hakalahden mokykla. 1999 metais pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Rygiškių Jono ir Kokolos Kiviniity gimnazijų. Vyksta nuolatinis pasikeitimas delegacijomis. Susitikimu metu jaunimas ne tik susipažįsta su susigiminiavusiais Kokolos ir Marijampolės miestais, bet ir Suomijos bei Lietuvos istorija, kultūra, švietimu, dalyvauja bendruose renginiuose, gilina užsienio kalbų įgūdžius. 2012 m. pažymint Rygiškių Jono gimnazijos ir  Kokolos Hakalahden mokyklos bendradarbiavimo dvidešimtmetį buvo išleista fotografijų knyga „Marijampolė – Kokola Kokola – Marijampolė“. Dabar vykstančiuose susitikimuose  bus paminėtas šių mokyklų draugystės dvidešimt penkių metų jubiliejus. Graži ir dalykiška partnerystė tęsiasi, todėl ir Kokkolos mokyklų, ir Rygiškių Jono gimnazijos atstovai susitikime džiaugėsi ilgamečiu bendradarbiavimui ir žadėjo dažniau lankyti vieni kitus bei tęsti draugystę.

Po susitikimo suomių delegacija Poezijos parke aplankė Marijampolės ir Kokolos miestų draugystę įamžinantį ąžuolą, kurį prieš trisdešimt metų pasodino susigiminiavusių savivaldybių atstovai. Šio vizito metu suomių jaunimą didele šiluma, rūpesčiu ir dėmesiu apgaubė marijampoliečių šeimos, kuriose gyveno Kokolos mokyklų delegacijos atstovai.

Bendradarbiavimas tarp Marijampolės ir Kokolos miestų prasidėjo 1969 m., kai buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Per beveik penkiasdešimt draugystės ir bendradarbiavimo metų vyko savivaldybės administracijos atstovų, meno kolektyvų, moksleivių, kultūros darbuotojų delegacijų susitikimai. Kokolos miesto delegacija nuolat vieši „Miesto dienų“ šventėje. Bendrų susitikimų dėka užsimezgė  graži draugystė ir sėkmingai iki šiol tęsiasi mokyklų, kolektyvų, įvairių organizacijų, šeimų bei savivaldybės atstovų bendradarbiavimas.

Viešųjų ryšių tarnyba

Odetos Žilinskienės nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE