Pagrindinis > Naujienos > Pasitinkant naujus mokslo metus, kalbėta apie švietimo prioritetus ir aktualijas

Pasitinkant naujus mokslo metus, kalbėta apie švietimo prioritetus ir aktualijas

 

Pasitinkant naujų mokslo metų pradžią, vyko tradicinis Marijampolės savivaldybės ugdymo įstaigų vadovų pasitarimas. Jame aptartos 2015–2016 mokslo metų ugdymo proceso esminės gairės ir naujovės.

Šį kasmetinį susitikimą, kuriame dalyvavo Savivaldybės vadovai, Tarybos nariai, administracijos darbuotojai, prieš rugsėjo 1-ąją organizuoja Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyrius.

Renginys prasidėjo šiltu ir šventiniu lopšelio-darželio „Želmenėliai” mažųjų moksleivių sveikinimu, kuris tarsi priminė, kad vaikai jau pasiilgę savo klasės, mokytojų  ir pasiruošę sugrįžti į mokyklas.

Savivaldybės meras Vidmantas Brazys, sveikindamas švietimo bendruomenę su naujų mokslo metų pradžia, padėkojo už profesionalų vadovavimą visoms mokykloms bei nuoširdų, kūrybingą pedagoginę veiklą ugdant jaunuosius marijampoliečius ir linkėjo sėkmingo ugdymo proceso, darnos ir susiklausymo sprendžiant visas iškilusias problemas.

Linkėdami mokytojams kompetencijos ir susiklausymo, sveikatos ir kūrybiškumo ugdant savo mokiniuose žinių troškimą nuoširdžiausius sveikinimus išsakė LR Seimo narys Albinas Mitrulevičius, Savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė, Administracijos direktorius Sigitas Valančius.

Švietimo skyriaus vedėja Asta Vaznienė supažindino su 2015–2016 m.m. švietimo prioritetais ir aktualijomis ir pakvietė puoselėti bendruomeniškumą, kad visus mokslo metus, visur ir visada ugdymo įstaigų bendruomenes lydėtų sėkmė ir susiklausymas.

Finansų ir biudžeto departamento direktorė Gražina Rainienė susirinkusiesiems kalbėjo apie švietimo įstaigų finansavimo galimybes, racionalus lėšų panaudojimą ir linkėdama sėkmingų  mokslo metų kvietė bendradarbiauti su savivaldybe sprendiant iškylančias finasines problemas

Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Vygantas Dilys pristatė Marijampolės savivaldybės švietimo strategijos įgyvendinimą. Apžvelgdamas rugpjūčio pradžioje surinktus duomenis, V. Dilys, akcentavo, kad 2015–2016 m.m. Marijampolės savivaldybės mokyklose mokysis apie 7400 mokinių,  laukiama, kad mokyklas pradės lankyti 600 pirmokų, o dvyliktose klasėse mokysis apie 700 abiturientų. Mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų priešmokyklinio ugdymo grupėse bus ugdoma apie 580 priešmokyklinukų, o lopšelio ir darželio grupes ikimokyklinį ugdymą teikiančiose įstaigose lankys daugiau negu 1850 vaikų. Detartamento direktorius pasidžiaugė ir gražia perspektyva investicijoms į švietimo įstaigų modernizavimą. Marijampolės savivaldybės administracija ir ŠMM Švietimo aprūpinimo centras 2015-08-12 pasirašė jungtinės veiklos sutartį, kurioje numatyta įgyvendinti 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų projektą ,,Bendrojo ugdymo mokyklų (progimnazijų, pagrindinių mokyklų) modernizavimas ir šiuolaikinių mokymosi erdvių kūrimas“. Įgyvendinant šį projektą, bus modernizuota dalis Jono Totoraičio progimnazijos edukacinių erdvių.

Prieššventinis švietimo įstaigų vadovų pasitarimas, kupinas sveikinimų ir linkėjimų, – tarsi graži pradžia su dideliu įpareigojimu, kad kiekviena mokykla būtų atvira iniciatyvoms, taptų stipria bendruomene ir atrastų savitą kelią į kiekvieno vaiko širdį.

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE