Pagrindinis > Regione > Kultūra > Plenero rezultatai – meniniai darbai miestui

Plenero rezultatai – meniniai darbai miestui

Pastarąsias dvi savaites marijampoliečiai, vaikštinėdami viešose miesto erdvėse, galėjo atkreipti dėmesį į tapančius ar piešiančius Marijampolės meno mokyklos menininkus. Birželio 7-21 dienomis Marijampolės meno mokykla įgyvendino unikalų projektą – plenerą, skirtą paminėti Magdeburgo teisių suteikimo Marijampolei 230-metį.

Meniniame kūrybiniame procese dalyvavo 17 šios mokyklos bendruomenės narių: 10 dailės skyriaus pagrindinio ugdymo programos mokinių, 5 išplėstinio ugdymo programos mokiniai ir 2 mokytojai. Jie visi drobėse meniškai atvaizdavo įsimintinas miesto vietas: senąją užtvanką, Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią, Rygiškių Jono gimnaziją, centrinę aikštę, Liuteronų bažnyčią, senamiesčio gatveles, Marijampolės meno mokyklą ir kitus objektus.

Vakar vyko baigiamasis plenero uždarymo renginys, kurio metu prie Marijampolės meno mokyklos esančiame parke buvo eksponuojami plenere dalyvavusiųjų darbai. Plenero dalyviai sukūrė po du meninius darbus, iš kurių po vieną dovanojo savo miestui. Šie kūriniai bus saugomi Marijampolės kultūros centre ir puoš vyksiančias parodas.

Baigiamajame renginyje dalyvavęs savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis sakė besidžiaugiantis, kad mintis drobėje įamžinti atsinaujinusį miestą išties įgavo pavidalą ir kūną. „Matydamas jūsų visų darbus džiaugiuosi ir su smalsumu į kiekvieną iš jų žiūriu, nes pamatyti architektūrinius pastatus ir mūsų miesto objektus jaunųjų menininkų akimis yra visai kas kita, nei juos matyti realybėje ar fotografijose. Kiekvieno iš jūsų kūrinys yra išjaustas ir turintis gilią mintį, tai – unikalu ir žavu. Taip pat džiugu, kad dalį savo kūrybos dovanojate mūsų miestui, nes pamatyti jūsų darbus privalo kur kas daugiau žmonių“.

Savivaldybės mero Povilo Isodos padėkas už nuoširdų jaunųjų menininkų ugdymą, plenero, skirto Magdeburgo teisių suteikimo Marijampolei 230-mečiui paminėti, koordinavimą ir aktyvų dalyvavimą jame vicemeras įteikė Neringai Krivičienei, vyr. mokytojai, plenero dalyvei, darbo autorei; Remigijui Kupčikui, mokytojui metodininkui, mokinių darbų vadovui ir Jūratei Preikšienei, mokytojai metodininkei, plenero koordinatorei ir mokinių darbų vadovei.

Prie vykusio plenero įgyvendinimo prisidėjo ir Marijampolės savivaldybė, skyrusi projektui dalinį finansavimą.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE