Pagrindinis > Naujienos > Policija linki saugesnių ir mažiau avaringų 2018 metų

Policija linki saugesnių ir mažiau avaringų 2018 metų

 

Siekiant mažinti avaringumą, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau –  apskr. VPK) aptarnaujamoje teritorijoje 2017 metais buvo nuolat organizuojamos ir vykdomos prevencinės priemonės. Didelis dėmesys skirtas išaiškinti neblaiviems  vairuotojams. Netikėti reidai skirtingose apskrities teritorijose buvo  organizuojami  ne mažiau nei tris kartus per savaitę, o neblaivių vairuotojų ženkliai sumažėjo: 2017 m. išaiškinta 588,  kai tuo tarpu 2016 m. – šimtu daugiau (695). Tikimės, kad kitais metais vairuotojai bus dar atakingesni ir tokių pažeidimų mažės. Tačiau, išanalizavus eismo įvykius, kuriuos padarė neblaivūs vairuotojai skaičiai nėra tokie džiuginantys: 2017 m. įvyko 63 eismo įvykiai, tai yra 4 įvykiais daugiau nei 2016 metais (59), iš jų dvylikoje nukentėjo žmonės (2016 m. – 14).

Pėsčiųjų, dviratininkų ir vadeliotojų daromų pažeidimų skaičius padidėjo. 2017-aisiais visoje Marijampolės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoe jų buvo išaiškina 6433 (2016 m. – 6208). tai yra beveik 23 proc. visų nustatomų Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidėjų. Daugiau nei pusę (t. y. 3307) šių pažeidėjų išaiškino Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai. Didžiajai daliai pažeidėjų kelių patruliai įteikė atšvaitą, ne vieną dešimtį dviratininkų apvilko šviesą atspindinčiomis liemenėmis. Atsižvelgiant į išaugusį šios kategorijos pažeidėjų skaičių, ypatingai didelis dėmesys jiems bus skiriamas ir šiais metais. Kelių policijos skyrius vykdys viešą ir neviešą patruliavimą, stebės ne tik pėsčiuosius, dviratininkus ir vadeliotojus, bet ir vairuotojus, stebės, kaip jie laikosi vairuotojų pareigų pėstiesiems. Kiekvienas pažeidimas bus fiksuojamas ir principingai vertinamas.

Policija pastebi, kad daugelis dar nemoka saugoti savo didžiausio turto – gyvybės. Pėstieji tamsiu paros eina kelio važiuojamaja dalimi neturėdami be atšvaito ar  kito šviesą atspindinčio elemento, per gatvę eina neleistinoje vietoje, dviratinkų dviračiai neatitinka techninių reikalavimų, automobilių vairuotojai neretai viršija leistiną važiavimo greitį, neužsisega saugos diržų ir pan. Tai – dažniausios eismo įvykių priežastys.

Bendras eismo įvykių skaičius 2017 m. Marijampolės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje sumažėjo 20 procentų: 2016 m. – 554, 2017 m. – 444.  Įskaitinių įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės,   2017 m. įvyko 129, o 2016 m. – 126. 2017 m. įvyko 31 įskaitinis eismo įvykis, kuriuose dalyvavo pėstieji. Jų metu nukentėjo 28 pėstieji ir 3 žuvo. 2016 m. įvyko 25 įskaitiniai eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo 21 pėsčiasis ir 5 žuvo.

2017 metais Marijampolės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje žuvo 18 žmonių. Net 4 eismo įvykiai, kurių metu žuvo 5 žmonės, įvyko mirties kelių pramintame kelyje Kaunas – Marijampolė – Suvalkai. Priežastys – netikėtas transporto priemonės išvažiavimas į priešpriešinę eismo juostą. Dar 5 žmonės žuvo vairuotojui išvažiavus iš šalutinio kelio ir nepraleidus pagrindiniu keliu važiavusios transporto priemonės, 4 žmonės žuvo dėl saugaus greičio nepasirinkimo.

Policija linki, kad 2018 metai būtų saugesni ir vairuotojams, ir pėstiesiems. Gerbkime vieni kitus kelyje, būkime mandagūs ir – svarbiausia – laikykimės Kelių eismo taisyklių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE