Pagrindinis > Kitos temos > Galerijos > Provincija ( autorius – Valentinas Juraitis)

Provincija ( autorius – Valentinas Juraitis)

 

Sūduvos fotoklubo nario Valentino JURAIČIO fotografijos paroda „Provincija (Gurbšilis, Nadruva)“, eksponuojama Utenos krašto muziejuje, – savitai suskambusi nespalvota fotografija, socialiniai portretai ir Mažosios Lietuvos architektūra.

   Fotografijų ciklą „Gurbšilio žmonės“ V. Juraitis pradėjo kurti 2000 metais, jis siekė užfiksuoti dviejų amžių sandūrą ir pokyčius visuomenėje. Ta – vietovė Gurbšilio mišką supantys kaimai Vilkaviškio rajone. Fotomenininkas, lankydamasis kaimo vietovėse, fiksuoja besivystančio kapitalizmo bruožus. Pastebi, kad tuomet, kai Vilniuje ir kituose šalies centruose tvyro postmodernistinė dvasia, didžioji Lietuvos kaimo dalis gyvena ikiindustrinį, etnografinį gyvenimą, kur ryškus tautinis ir etninis identitetas.

Fotografijose – dvi Lietuvos.
    Kita parodos fotoserija – Nadruva. Tai Kristijono Donelaičio gimtinės apylinkės, kur iš poeto laikmečio išliko tik bažnyčių sienos ir bokštai, akmenys ir seni ąžuolai.

Parodos autorius yra išleidęs fotoalbumus „Plikomis akimis“, „Nadruva“. Porą dešimtmečių fotografuodamas kaimą, provinciją siekia parodyti, kad žmogaus dvasinis gyvenimas iš esmės netapo lengvesnis ar paprastesnis.

V. Juraitis taip pat nemažai fotografuoja Aukštaitijos kraštą, yra išleidęs knygas „Pasivaikščiojimai po Utenos kraštą“, prieš kelerius metus – „Ignalina lelijos žiede“.

,,Utenos dienos“ informacija (sutrumpinta)

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE