Pagrindinis > Dėmesio! > Rengiama akcija „Aš neskriaudžiu kitų. Prisijunk ir tu!“

Rengiama akcija „Aš neskriaudžiu kitų. Prisijunk ir tu!“

Bet koks smurtas prieš vaikus yra grubus vaiko teisių pažeidimas, bet tai vis dar labai didelė šių dienų socialinė visuomenės problema. Pasikartojantys ir vis nauji skaudūs pavyzdžiai visoje šalyje skatina imtis visų švietimo ir socialinės apsaugos priemonių, kad vaikai būtų gerbiami ir mylimi, kad galėtų jaustis saugiai ir oriai augti sveikoje ir saugioje visuomenėje.

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bendruomenė su Marijampolės savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriumi ir partneriais – Kauno apygardos probacijos tarnybos savivaldybių probacijos skyriumi bei Marijampolės „Zonta“ klubu – siekdami atkreipti dėmesį į vaikų patiriamą smurtą ir skatindami šviesti visuomenę, organizuoja akciją „Aš neskriaudžiu kitų. Prisijunk ir tu!“ Akcija prasidės kovo 24 dieną mokykloje, o jos finalinis renginys vyks J. Basanavičiaus aikštėje gegužės 15 dieną. Renginio pradžia 12 val. Organizatorių patirtis byloja, jog efektyviausias būdas atkreipti visuomenės dėmesį į opias problemas – socialinės akcijos ir vieši renginiai. Džiaugiamės, kad nesame vieni – akciją palaiko Irūna Puzaraitė-Čepononienė ir Ineta Puzaraitė-Žvagulienė. Juk vaikas, kuris sulaukia iš tėvų ir visuomenės dėmesio, meilės ir švelnumo, vystosi sklandžiai. Tada jis supranta – pasaulis geras ir saugus. Toks požiūris padeda džiaugtis gyvenimu ir būti laimingam.

Akcijoje dalyvauti kviečiame Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigas bei šeimas, kurios palaiko šią iniciatyvą. Mokiniai kartu su pedagogais iš siūlų gamins akcijos simbolius – vaiką vaizduojančias lėlytes. Mokiniai savo pagamintas lėlytes parneš į namus kaip žinią apie vykdomą akciją. Taip pat kiekvienas akcijos dalyvis po vieną pasigamintą simbolinę figūrėlę atsineš ir į J. Basanavičiaus aikštę. Ten kartu su bendraminčiais šoks bendrą šokį (jo pasimokyti galima iš įrašo, kurį rasite internetinėje svetainėje www.stankeviciaus.lt). Taip pat akcijos metu mokiniai aplankys įvairias įstaigas, įsikūrusias miesto centre, ir joms padovanos akcijos simbolį su žinute, jog visi vaikai nori augti saugūs.

Šia akcija drąsiai paskelbsime visuomenei, kad kiekvienas vaikas turi teisę į rūpesčiu, meile ir švelnumu pripildytą sveiką ir saugią vaikystę be smurto.

Organizatoriai

 Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bendruomenė,

 Marijampolės savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyrius

Nuotrauka – iš Marijampolės savivaldybės administracijos archyvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE