Pagrindinis > Naujienos > Rinaldas Česnaitis: jei įrodysi pirmiausiai sau – įrodysi ir visam pasauliui!

Rinaldas Česnaitis: jei įrodysi pirmiausiai sau – įrodysi ir visam pasauliui!

 

„Specialistas nuo Dievo“, – taip kalbama apie žmonės, kurių gyvenimo prasmė, tikslas ir pašaukimas yra jų kasdienis darbas. Tik tokie žmonės pasiekia, rodos, neįmanomų aukštumų, mat jų ir kūnas, ir siela yra visuomet ten, savo darbe, aukščiausioje jų saviraiškoje.

…Šio žmogaus ilgai pristatinėti nereikia: jo, kaip kultūrizmo ir fitneso trenerio, vardas jau ir visame pasaulyje siejamas su svaiginančiomis pergalėmis. Rinaldas ČESNAITIS (g. 1967 m.) – Marijampolės sporto klubo „Tauras“ vyriausiasis treneris, Lietuvos rinktinės treneris, tarptautinės kategorijos treneris, teisėjas, už savo darbą pelnęs gausybę apdovanojimų, tarp kurių – ir KKSD medalis „Už sporto pergales“, ir Lietuvos neolimpinio komiteto medalis „Už nuopelnus neolimpiniam sportui“, ir Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, ordinas, ir LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanojimas. Ir tai dar ne viskas: Rinaldas – puikus „kūno skulptorius“ visiems, lankantiems klubą ne tik dėl sportinių aukštumų, o ir dėl sveikatos, geros formos palaikymo, savo kūno gražinimo (patys šilčiausi atsiliepimai skrieja jo adresu ir už profesionalumą, ir už didelį dėmesį kiekvienam klubo lankytojui, ir už nuoširdų bendravimą).

Trenerio dalia užkoduota nuo vaikystės

Rinaldas iš gimtojo miesto – Marijampolės – niekada per daug ilgam ir nebuvo išvykęs: čia prasidėjo jo pirmieji ieškojimai, čia jis ir šlovės zenitan užkopė.

Mokėsi tuometinėje J. Jablonskio vidurinėje mokykloje, po jos – taip pat Marijampolės tuometinėje aukštesniojoje žemės ūkio mokykloje. Dirbo (dar prieš armiją) miesto tuometinėje automatų gamykloje (abu tėvai ten dirbo) šaltkalviu surinkėju, o po armijos vėl grįžo į tą pačią darbovietę ir bedirbdamas baigė neakivaizdines studijas Kauno žemės ūkio akademijoje. O nuo pat „Tauro“ klubo įkūrimo čia pradėjo dirbti ir tebedirba iki šiol vyriausiuoju treneriu, visą savo energiją skirdamas tam, kad mieste jo paties ir klubo savininko Vidmanto Žiemio entuziazmu sukurta stipri kultūrizmo ir fitneso komanda, galinti konkuruoti su futbolo, krepšinio bei galiūnų sporto šakomis, būtų puoselėjama ir toliau.

…Kaip dabar pastebi, trenerio dalia jame buvo užkoduota nuo pat vaikystės. Dar nėjo į mokyklą, kai pamatęs giminaičio trenerio pelnytus apdovanojimus, pareiškė: „Kai užaugsiu, kaip treneris, pelnysiu daugiau!“ Ir visiškai neklydo, nors prieš tai teko save išbandyti ir kitose srityse.

Saviraiškos pradžia – muzikos pasaulyje

Rinaldas, vos pradėjęs lankyti pirmąją klasę, pradėjo dainuoti ir chore „Vyturėlis“. Patiko! Nežinia, kas labiau: dainavimas ar vadovas („Vyturėliui“ tuomet vadovavo choro įkūrėjas Alfonsas Uzėla). Tad nekeista, jog nepraleisdavo choro repeticijų, į kurias eidavo kaip į šventę – ne tik dėl dainavimo, bet ir dėl to, jog tuometiniame Moksleivių kūrybos centre (dabar šis pastatas griaunamas…) popamokinės veiklos dalyviai turėdavo galimybę, be savo tiesioginio užsiėmimo, laiką praleisti ir žaidimų kambaryje. „Vyturėlio“ chorą lankančiam Rinaldui tai atrodė tikras rojus: padainuoji – pažaidi, vėl padainuoji – vėl pažaidi.

Besimokydamas J. Jablonskio vidurinėje mokykloje, Rinaldas taip pat grojo ir mokyklos orkestre: altu, klarnetu, triūba.

Meninę saviraišką bandė ir pramoginių šokių aikštelėje, tačiau vos metų tam teužteko: negavo tokios, kokios norėjo, šokių partnerės ir šį užsiėmimą numetė į šalį – nereikia.

Bet paieškos nenutrūko! Ėmė lankyti dviračių sportą. Patiko, nors vos mėnesį tepralankė… Dviračių sportas Rinaldui pakišo koją jo muzikinei „karjerai“. Orkestro vadovas, sužinojęs apie naująjį mažojo muzikanto pomėgį, pareikalavo mesti dviračius – Rinaldas pakluso, tačiau metė ir orkestrą. Ir su „Vyturėliu“ atsisveikino: pasikeitus choro vadovui, nebeliko traukos dainuoti…   

Kelią į didįjį futbolą nutraukė trauma

O namuose, po pamokų, virė jau kitoks gyvenimas: kiemo berniūkščiai mielai spardydavo kamuolį, šitaip eidami į didįjį futbolą. Rinaldas čia išsiskyrė greitumu.

Vienas iš bendraklasių, lankančių futbolo treniruotes oficialiai, tarpmokyklinių varžybų sėkmei pasikvietė Rinaldą. Šis sutiko – kodėl gi ne! Varžybų būta įspūdingų. Rinaldas bent pora įvarčių į priešininko vartus įmušęs! Po varžybų komandos treneris (ir varžybų teisėjas) Rinaldo bendraklasiui net saldainių dėžę pažadėjęs, jei šis Rinaldą prisiviliosiąs į futbolą! Prisiviliojo! Futbolą Rinaldas lankė 8 metus, vos 14 metų amžiaus būdamas jau žaidė su „Sūduvos“ vyrais! Kas žino, kaip būtų pasisukusi tolesnė sportinė Rinaldo, jau iškovojusio I sportinį atskyrį, karjera, jei ne trauma (kirkšnis pasitempė), po kurios medikai patarė futbolą žaisti mėgėjiškai, o apie profesionalų šios srities sportą tiesiog pamiršti…

Į kultūrizmą pasinėrė iš… nuoskaudos

Rinaldas be sporto neliko. Žmogus neslepia: nuo pat mažumės jam patiko individualios sporto šakos, tad pagaliau atrado save kultūrizme, į kurį pasinėrė iš… nuoskaudos. Tuomet Automatų gamykloje (dab. AB „Fasa“) vykdavo šokiai, kuriuose lankydavosi ir trejais metais vyresnė Rinaldo sesuo. Kartą brolis paprašė nusivesti ir jį ten. Sesuo neprieštaravo, tačiau lieso vaikinuko paprasčiausiai neįleido – vaikas tegu namuose dar sėdi! Užvirė pyktis, o užgautos ambicijos lėmė naują sprendimą: sportuos, užsiaugins raumenis – štai tada tegu kas nors išdrįs vaiku pavadinti! Taigi penkiolikmetis pasineria į kultūrizmą. Iš pradžių pusantrų metų pats vienas sportuoja namuose, perka visą įmanoma literatūrą šiuo klausimu, domisi, teoriją derina su praktika. Vėliau, jau besimokydamas tuometinės Marijampolės aukštesniosios žemės ūkio mokyklos (dab. Marijampolės kolegija) II kurse lanko tuomet Jaunimo gatvėje buvusį sporto klubą, o sukauptos žinios, patirtis jau leidžia padėti kitiems.

…Sporto klube „Tauras“ reikia trenerio – Rinaldas nedvejoja: ateina į čia (1991 m.) ir pasilieka. 1993 m. jau pradeda pirmuosius sportininkus ruošti. Nuo 1994 m. Rinaldas – aktyviai sportuojantis treneris, dalyvaujantis fitneso, kultūrizmo varžybose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Rinaldas savo, kaip sportininko, laimėjimus vertina kukliai: nors yra buvęs prizininku ir Lietuvos Fitneso federacijos rengtose varžybose, ir Europos, ir net Pasaulio čempionatuose, sako, jog pats aukštumų nėra pasiekęs, o štai jo išugdyti sportininkai – taip. 

Baigęs visus įmanomus šios srities kursus, nesiliaudamas sekti naujoves savo srityje, nuolat mokydamasis, ir toliau rengia sportininkus, arba, kaip pats sako, visu kūnu ir visa siela pasinėręs į tą darbą, kuriam labiausiai tinka.

Svaigios trenerio ugdytinių aukštumos

Treneris Rinaldas Česnaitis  – jau seniai Lietuvos trenerių reitingų lyderis (kaip „Tauras“– nuolatinis klubų reitingo lyderis), savo parengtus sportininkus ne dešimtimis, o šimtais skaičiuotų (jeigu skaičiuotų!): vien 2016 m. įvairaus rango varžybose dalyvavo 30 Rinaldo parengtų „Tauro“ klubo fitneso ir kultūrizmo sportininkų, per visą trenerio darbo karjerą 17 išugdytų sportininkų – Europos prizininkai, 15 – Pasaulio.

Lietuvos vardą garsino Rinaldo parengti tituluočiausi auklėtiniai: Ingrida Blagušauskaitė, pasaulio čempionė, Elena Stasiukynienė – Europos mišrių porų (su Dariumi Minkevičiumi) čempionė, pasaulio (ir veteranių) čempionatų prizininkė, Darius Minkevičius – Europos mišrių porų (su Elena Stasiukyniene) čempionas, Rytis Janulevičius ir Algirdas Kubilius, Europos jaunimo čempionai, Giedrius Abeciūnas, pasaulio ir Europos jaunimo čempionatų prizininkas, Kristina Karaliūtė ir Brigita Večerskaitė, pasaulio jaunimo čempionato prizininkės, Rūta Juknelytė, Europos jaunimo čempionato prizininkė, Vilma Šalaševičiūtė, pasaulio taurės prizininkė ir tarptautinių turnyrų nugalėtoja, Tomas Bendoraitis, absoliutus Europos čempionas, ir kiti.

Klubo „Tauras“ sienos, lentynos vos bepajėgia talpinti prizus, iškovotus įvairiose pasaulio vietose vykusių varžybų metu. Visa tai – sunkaus, kartais alinančio ir pasiaukojamo trenerio darbo su sportininkais rezultatas.

„Mėgstu sau įrodinėti“

Klubo sportininkus siekti pergalių Rinaldas motyvuoja paprastais, bet „kietais“ metodais: darbštumu, užsispyrimu, siekimu būti geriausiu ir geležine valia, kuri leidžia visiškai negailėti savęs ir tvirtai judėti link savo užsibrėžto tikslo.

Kultūrizmas, fitnesas, arba kūno kultūra treneriui – kaip gyvenimo būdas, tai ne tik sportas, bet ir choreografija: reikia mokėti parodyti raumenis, jausti muziką, todėl pirmiausiai čia būna individualus darbas su žmogumi. Šie principai galioja ne vien siekiant sportinių aukštumų, bet ir sportuojant dėl sveikatos. Klubą lankantys žmonės, anot Rinaldo, čia ateina ne mesti svorio, kaip įprasta manyti, čia jie komponuoja savo kūną, jį dailina žinodami, jog 70 proc. sėkmės priklauso nuo mitybos, 20 proc. – nuo sporto ir 10 proc. – nuo poilsio. Žmonės čia ateidami užmiršta viską: treniruotės vyksta su „lengvu vėjeliu“, pakiliai, su gera nuotaika. „Kokia klube aura, toks ir darbas“, – reziumuoja treneris.

 „Mėgstu sau įrodinėti“, – savo sėkmės receptą atskleidžia Rinaldas. Į šį „įrodinėjimą“ įeina labai daug: stipri valia, ištvermė, kantrybė, mokėjimas valdyti save nenuolaidžiaujant sau, reikalaujant iš savęs „maksimumo“. Rinaldas pasiekė viską, ką įmanoma pasiekt treneriui. Įrodė (pirmiausiai sau), kad nebaigus KKI galima pasiekti labai daug. Vidinė motyvacija ir nesiliaujantis tobulėjimas šiam žmogui nuolat leidžia jaustis savo vėžėse, kurias pats ir susikūrė!

Klubo “Tauras” archyvo nuotraukos.

Rinaldas Česnaitis - treneris "nuo Dievo". Rinaldas Česnaitis - treneris "nuo Dievo". Tarptautiniame sporto festivalyje Vilniuje 2014 m. "Tauro", kaip geriausio klubo, apdovanojimo ceremonijoje 2015 m. Rinaldas su auklėtiniu Edgaru Gladu. Čempionate Čekijoje 2008 m.-cekijoje-08 Pasaulio moterų ir vyrų čempionate 2016 m. Pasaulio moterų ir vyrų čempionate 2016 m. Su savo išugdytomis sportininkėmis. Čempionate Danijoje 2015 m. "Saulės taurė", 2014 m. Su savo išugdytais sportininkais. Su savo išugdytais sportininkais. Slovakija 2016 m.-1-e1464870224894 Rinaldą, kaip trenerį, pagerbia šalies Prezidentą. Rinaldą, kaip trenerį, pagerbia šalies Prezidentą. jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

7 komentarai(-ų) “Rinaldas Česnaitis: jei įrodysi pirmiausiai sau – įrodysi ir visam pasauliui!

  1. Esu pensinio amžiaus ir lankau sporto klubą”Tauras” jau daugiau kaip dešimtmetis,bet nuoširdesnio ir reiklesnio žmogaus sau ir kitiems neesu sutikusi.Vyr.treneris Rinaldas atsidavęs savo darbui,jis dirba su kiekvienu žmogumi,įsigilina į kiekvieno pageidavimus,jų sveikatą.Pagal žmogaus sveikatos būklę sukuria kiekvienam individualią programą,dirba atskirai su kiekvienu žmogumi.Tai ne tik treneris,bet žmogus kaip priprasta Lietuvoje vadinti iš didžiosios raidės.Apie p.Irenos komentarą,kad kriminalinėse kronikose vis nuskamba šio klubo pavadinimas pirmą kartą girdžiu.Gal p.Irenos labai laki vaizduotė,arba girdi ką pati nori.Norėčiau,kad tokių nuostabių,atsidavusių,nuoširdžių žmonių netrūktų visur.Sėkmės Jums treneri ir dar daug ilgų metų savo darbais padėti kitiems žmonėms ir puošti Marijampolę savo darbais ir sėkmėmis.

  2. Gyvenime, kiekvienas zmogus pasirenka,teigiama ar neigiama kryptimi paskirti savo jegas.
    Treneris, VISADA NORI,kad butu teigiama!

  3. Viskas labai gražu ir gerai, bet man pritrūko trenerio nuomonės klubo narių, lankytojų ir visokių prizininkų – nusikaltėlių, nusikalstamo pasaulio atstovų – klausimu. Mat kriminalinėse kronikose vis nuskamba šio klubo pavadinimas, kai klubo žmogus įkliūva dėl nusikalstamų darbelių. Neretai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE