Pagrindinis > Naujienos > Šakiuose – renginiai saugaus eismo tema

Šakiuose – renginiai saugaus eismo tema

 

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Šakių rajono policijos komisariato pareigūnai balandį buvo paskelbę Saugaus eismo mėnesiu. Kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir Šakiuose, balandžio 6-ąją buvo minima Saugaus eismo diena.

Septyni Šakių r. policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus pareigūnai kartu su Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialiste J. Naujokaityte ir VĮ “Marijampolės regiono keliai” eismo saugumo specialistu E. Lovkiu, prie V. Kudirkos gatvėje esančių parduotuvių, praeiviams išdalino virš 200 atšvaitų, tiek pat informacinių lankstinukų saugaus eismo tema. Daugelis sutiktų šakiečių ir miesto svečių, paklausti kokia tai diena, žinojo, kokią dieną minime ir tikino, jog jie yra pareigingi eismo dalyviai ir stengiasi saugotis patys bei saugoti kitus  kelyje.

Balandžio 27-ą dieną Šakių „Varpo“ mokykloje vyko pradinių klasių moksleivių konkursas  “Šviesoforas”. Savo jėgas saugaus eismo rungtyse išbandė šešios Šakių rajono moksleivių komandos. Rungtys nebuvo lengvos. Stebint Šakių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus specialistei S. Liudžiuvienei ir policijos pareigūnams, moksleiviams teko atlikti videoužduotį, sudėti kelio ženklų dėlionę, atlikti užduotį kelių makete, dalyvauti viktorinoje. Atskiroje užduotyje savo žinias turėjo parodyti ir komandų kapitonai. Na o rimčiausia užduotis moksleivių laukė gatvėje. Čia jie turėjo taisyklingai pereiti gatvę pėsčiųjų perėjoje, pereiti sankryžą ir praktiškai parodyti kaip reikia nešioti atšvaitus.

Geriausias saugaus eismo žinias parodė ir pirmąją vietą šiame konkurse užėmė Kudirkos Naumiesčio V. Kudirkos gimnazijos komanda, antroji vieta atiteko Kidulių pagrindinės mokyklos moksleiviams, o trečioji – Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos atstovams. Nugalėtojai ir kiti konkurso dalyviai buvo apdovanoti Šakių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro įsteigtais prizais ir dovanėlėmis.

Balandžio 30-ąją Šakių mieste Bažnyčios gatvėje, prie bažnyčios ir savivaldybės pastato esančiose automobilių aikštelėse, vyko renginys „Būk saugus kelyje!“. Šakių rajono policijos pareigūnai demonstravo tarnybinius automobilius ir darbe naudojamas technines priemones. Pasitikrinti ir pademonstruoti savo žinias saugaus eismo srityje buvo galima viktorinoje – loterijoje. Teisingai atsakę į klausimą konkurso dalyviai buvo apdovanoti Šakių r. policijos komisariato ir VĮ „Marijampolės regiono keliai“ įsteigtais prizais. Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos VĮ „Marijampolės regiono keliai“ suteikė galimybę šakiečiams išbandyti saugos diržų efektyvumo ir automobilio vertimosi simuliatorius. Ne kiekvienas pasiryžo sėstis į besivartantį automobilį ar į prietaisą, imituojantį atsitrenkimą į kliūtį važiuojant 30 km/h greičiu. Tačiau kas išdrįso, tas įsitikino saugos diržų efektyvumu ir nauda.

Daug dėmesio sulaukė ir Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, kurie pristatė savo transporto priemones, naudojamas technines priemones bei parodė eismo įvykio metu automobilyje prispausto žmogaus išlaisvinimo operaciją. Taip pat šiame renginyje vyko ir ikimokyklinio amžiaus vaikų piešinių konkurso „Saugok mane kelyje“ nugalėtojų apdovanojimas ir piešinių paroda. Gražiausiu piešiniu išrinktas Šakių „Berželio“ mokyklos penkiametės Godos Majauskaitės piešinys „Nežaisk prie kelio“, antrąją vietą užėmė  Vytės Jomantaitės iš Lukšių darželio „Ąžuoliukas“ piešinys „Saugok save ir kitus“, o trečiuoju – Kamilės Mičiulytės iš Žvirgždaičių progimnazijos  piešinys „Saugiai einu į mokyklą“. Konkurso nugalėtojos taip pat galėjo džiaugtis  Šakių r. policijos komisariato ir VĮ „Marijampolės regiono keliai“ įsteigtais prizais.

Vyko ir automobilių vairavimo įgūdžių varžybos, kurias organizavo ir vedė Šakių automobilių sporto klubas bei vairavimo mokyklos savininkas Jonas Klimas. Varžybose dalyvavo tik vaikinai, kurie parodė puikius rezultatus parengtame rungčių ruože. Geriausiai varžybose pasirodė Gytis Baltrušaitis, Tadas Viliūšis ir Haroldas Šiuika, kuriems buvo įteiktos J. Klimo vairavimo mokyklos įsteigtos taurės, VĮ Marijampolės regiono keliai“ ir Šakių r. policijos komisariato prizai. Ypač didelio dalyvių dėmesio sulaukė automobilių vairavimo su „girtumo akiniais“ pratybos. Šiuos akinius renginiui pateikusios Šakių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistės pasakojo, jog jausmas, kurį patiria žmogus užsidėjęs šiuos akinius, atitinka vidutinio  girtumo būseną.

Tarp renginio dalyvių sukiojosi policijos ir vaikų bičiulis Amsis. Su juo noriai fotografavosi tiek mažieji, tiek suaugusieji. Renginio akimirkas fiksavo Šakių atviro jaunimo centro vadovė J. Beržvinskaitė, prie minėto renginio organizacijos taip pat aktyviai prisidėjo būrys jaunųjų ir suaugusių policijos rėmėjų. Visus renginio dalyvius savo skania sriuba vaišino Girėnų bendruomenės narės I. Sakalauskienė, O. Mureikienė ir M. Morozaitė. Viso buvo išdalinta apie 80 porcijų (virš 30 litrų agurkinės sriubos).

Pasak renginio sumanytojos Šakių bendruomenės pareigūnės Aušros Mockevičiūtės, surengti tokį renginį nebuvo sunku, nes aplinkui yra daug geranoriškai nusiteikusių žmonių, vyksta puikus bendradarbiavimas tarp policijos ir įvairių įstaigų bei organizacijų.

Dėkojame visoms organizacijoms prisidėjusioms prieš šio renginio organizavimo. Ypač didelį AČIŪ Marijampolės apskr. VPK pareigūnai taria VĮ „Marijampolės regiono keliai“ atstovui E. Lovkiui, kuris visuomet palaiko geras iniciatyvas, mielai dalyvauja policijos organizuojamuose renginiuose ir teikia visokeriopą pagalbą.

Marijampolės apskr. VPK Šakių r. PK informacija

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE