Pagrindinis > Naujienos > Savivaldybės delegacijos viešnagė susigiminiavusiame Bergiš Gladbacho mieste

Savivaldybės delegacijos viešnagė susigiminiavusiame Bergiš Gladbacho mieste

Rugsėjo 6–8 d. Savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, Tarybos narys Jonas Grabauskas bei Investicijų ir verslo skatinimo skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Kišonaitė lankėsi susigiminiavusiame Bergiš Gladbacho (Bergisch Gladbach) mieste Vokietijoje.

Turiningos viešnagės metu delegacija dalyvavo Miesto ir kultūros šventės renginiuose, buvo paminėta 30 metų partnerystės tarp Bergiš Gladbacho ir Marijampolės sukaktis. Susitikimuose su Bergiš Gladbacho miesto vadovais bei verslo ir kitų dalyvavusių delegacijų atstovais pasidalinta bendradarbiavimo tarp susigiminiavusių miestų vystymo patirtimi, aptartos tarptautinių ryšių plėtojimo galimybės. Delegacija apsilankė Bergiš Gladbacho samariečių draugijoje, susipažino su vykdoma veikla. Mero pavaduotojui A. Visockiui perduoti Reino regiono samariečių Marijampolės krašto samariečių draugijai dovanojamo automobilio, kuris skirtas bendro socialinio projekto su Bergiš Gladbacho samariečių draugija įgyvendinimui, raktai.

„Džiaugiamės ir  branginame Marijampolės ir Bergiš Gladbacho miestų ilgametę draugystę, kuri tęsiasi nuo 1989 metų ir kurios veikla labai įvairiapusė. Pastaraisiais metais mūsų miestų bendradarbiavimą paįvairino gražūs muzikiniai ir kultūriniai renginiai, pasirašyta Reino regiono ir Marijampolės krašto samariečių draugijų bendradarbiavimo sutartis, kurioje numatyta įgyvendinti socialinį projektą, tęsiąsi draugijos „Pagalba Lietuvai ir Baltarusijai” veikla teikiant pagalbą Marijampolės gyventojams, vyksta švietimo įstaigų bei visuomeninių organizacijų bendradarbiavimas. Džiugu, kad jau trisdešimt metų palaikome draugiškus ryšius, daug kontaktų yra jau užsimezgę, atsiranda naujų projektų, kure prisidės prie tolesnio bendradarbiavimo vystymo“,– po vizito Bergiš Gladbacho mieste sakė mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Savivaldybės atstovai  kartu su Bergiš Gladbacho miesto bendruomene dalyvavo meno  darbų parodos „Požiūris”, kurią švenčiant miestų bendradarbiavimo 30 metų jubiliejų pirmą kartą kartu surengė dailininkai iš Marijampolės ir Bergiš Gladbacho, atidaryme. Kitais metais abiejų miestų menininkų bendra darbų paroda bus rengiama Marijampolėje.

Marijampoliečiai kartu su kitais svečiais lankėsi spalvingoje Miesto ir kultūros šventėje, kurioje vyko tradicinis bėgimas ir kiti sporto renginiai, buvo daug muzikinių pasirodymų, organizacijų ir įmonių prisistatymų. Šventėje buvo pristatytas ir susigiminiavusių miestų stendas, kuriame buvo  supažindinama su Bergiš Gladbacho „draugais iš viso pasaulio”: pateikiama informacija apie Marijampolę ir partnerius miestus iš Prancūzijos, Anglijos, Olandijos, Kipro,  Lenkijos, Palestinos ir Izraelio.

Draugiškas viešnagės Bergiš Gladbacho mieste savaitgalis buvo gausus įspūdžių ir naujų tolesnio bendradarbiavimo vilčių bei sumanymų.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE