Pagrindinis > Naujienos > Skaitymo džiaugsmas

Skaitymo džiaugsmas

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus  pagrindinės mokyklos biblioteka vėl rengia skaitymus balsu. Kiekvieną antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį mokyklos pirmokai vyksta į pasakų pasaulį, kuriame randa užburtus lobius, princus ir princeses, raganas, nykštukus, milžinus ir slibinus. Per pasakas vaikai susipažįsta su paukščiais, gyvūnais, gėlėmis, saule, mėnuliu ir žvaigždėmis. Šių susitikimų metu vyksta pokalbiai apie perskaitytas knygas, žinomus  rašytojus. Vienas tokių – danų rašytojas Hansas Kristianas Andersenas. Vėliau patys vaikai garsiai skaito draugams atsineštas knygas.

Norėčiau pacituoti poeto Justino Marcinkevičiaus  žodžius: „Šaknimis į žemę, šakomis į dangų“. Medis – tai didelis, sumedėjęs augalas. Taip ir su knygų skaitymu. Skaitant knygas, mūsų žinių akiratis plečiasi. Kuo daugiau mes skaitome, tuo mūsų šaknys giliau skverbiasi į žemę, o šakų vis daugėja ir daugėja, lapai žydi, kaip ir mūsų žinios.

Geras skaitytojas skaito kasdien, galvoja skaitydamas, gerai moka skaityti, saugo knygas, mėgsta knygas, klausinėja, kalbasi apie knygas, įsivaizduoja, dalijasi knygomis.

Bibliotekininkė Vidutė Lapinskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE