Pagrindinis > Naujienos > Socialinių darbuotojų 25-metis Marijampolėje

Socialinių darbuotojų 25-metis Marijampolėje

 

Rugsėjo 29 d. Marijampolės kultūros centre iškilmingai paminėtas socialinio darbo 25-metis. Šv. Vincento Pauliečio bažnyčios klebonas prel. kan. Juozas Pečiukonis buvo pirmasis, kuris pasiūlė socialiniams darbuotojams pasirinkti profesijos globėju Šventąjį Vincentą Paulietį. Jau ketvirtis amžiaus praėjo nuo šios profesijos atsiradimo Lietuvoje, o 2004 m. įteisinta Lietuvos socialinių darbuotojų diena, minima kasmet rugsėjo 27-ąją. Sukakties proga buvo prisimintas nueitas socialinių darbuotojų kelias per šį laikotarpį, apdovanoti iškiliausi darbuotojai. Renginyje dalyvavo Savivaldybės meras Vidmantas Brazys, Seimo narys Albinas Mitrulevičius, Vilkaviškio vyskupas J. E. Rimantas Norvila, sulaukta viešnios – socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės.

Pranešime apie socialinio darbo ištakas ir pirmuosius žingsnius Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorė Daiva Pankauskienė prisiminė: „Prieš 25-erius metus lyg kryžkelėje stovėjome mąstydami – kuria kryptimi judėti, kaip statyti tą socialinio darbo rūmą? Mokėmės, net neturėdami iš ko – nei vadovėlių, nei mokslinių straipsnių, nei teisės aktų, kurie apibrėžtų konkrečias ribas“. Anot jos, vienintelis šaltinis tuo metu buvo labdaringa veikla, kuri taip pat žengė pirmus žingsnius. Pirmieji bendražygiai buvo Renata Andriušienė, Stasė Požarskienė, Emilija Montvilienė ir partneriai užsienio valstybėse – Olandijoje, Vokietijoje. 1991-aisiais įsikūrė Socialinės pagalbos skyrius Marijampolės rajone ir Socialinės apsaugos skyrius Marijampolės mieste. Socialinio darbo pradininkės buvo Marytė Slavinskienė, Daiva Lieguvienė, Rima Likaitė, Veronika Ambrasienė, Loreta Barkauskienė, o vėliau įsijungė ir kiti, besidarbuojantys iki šiol. 1992 metais kiekvienoje kaimiškoje seniūnijoje atsirado po vieną socialinį darbuotoją. Pranešime ji prisiminė ir pirmąją labdarą, kurią skirstė su kolegėmis, ir pirmąjį šiame regione projektą – Kalvarijos globos ir užimtumo centrą, ir po 2000 metų reformos atsiradusius naujus veiklos iššūkius. Departamento direktorė D. Pankauskienė padėkojo visiems kolegoms, socialiniams partneriams, nevyriausybinėms organizacijoms už palaikymą ir bendradarbiavimą. „Sveikinu kiekvieną socialinį darbuotoją ir kiekvienam dėkoju už kasdienius didelius ir mažus darbus, kantrybę, atsakomybę bei neblėstantį žmogišką gerumą. Tegul profesinį kelią lydi sėkmė – kuo geriausios kloties, optimizmo ir tikėjimo savo darbų prasme!“, – sakė departamento vadovė.

Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys akcentavo, kad dėl jaunų žmonių emigracijos savivaldybėje lieka daug vienišų apleistų senolių, be tėvų globos vaikų, tad socialinių darbuotojų yra daug ir jie sunkiai dirba. Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, medaliais už nuopelnus savivaldybės žmonėms plėtojant socialinę pagalbą namuose jis apdovanojo Marijampolės socialinės pagalbos centro Pagalbos namuose tarnybos vadovę Ireną Čukauskienę, už svarų indėlį mažinant savivaldybės žmonių socialinę atskirtį – VšĮ Sasnavos vaikų ir jaunimo gerovės centro „Židinys“ direktorę, Sasnavos labdaros fondo pirmininkę Eleną Senkuvienę. Mero padėkomis buvo apdovanotas gausus būrys savivaldybės socialinių darbuotojų.

Seimo narys A. Mitrulevičius savo padėkas įteikė Marijampolės socialinės pagalbos centro darbuotojams: lankomos priežiūros darbuotojoms Onai Šeimienei ir Veronikai Sinkevičienei, socialinio darbuotojo padėjėjui Vytui Ratkevičiui, dirbančiam įstaigoje nuo 2000-ųjų.

Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėkas įteikė jo padėjėjas Ramūnas Burokas. Jos buvo skirtos Marijampolės savivaldybės tarybos nariui, Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkui Alvydui Kirkliauskui ir ilgamečiam savivaldybės administracijos Vaikų teisų apsaugos skyriaus darbuotojui Gintautui Pajaujui.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė socialinio darbo 25-ųjų metinių proga skyrė VšĮ Švč. Marijos globos namų pavaduotojai socialiniam darbui Janinai Milkauskaitei, VšĮ „Marijampolės Švento arkangelo Mykolo globos namai“ vyriausiajai socialinei darbuotojai Aušrai Ovčinikovai ir Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų socialinio darbuotojo padėjėjai Aldonai Pauliukonienei. Visų maloniam netikėtumui „Gerumo žvaigždę“ ministrė įteikė Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų direktorei Vidutai Bačkierienei. Dar viena „Gerumo žvaigždė“ artėjant socialinių darbuotojų dienai buvo įteikta Suvalkijos socialinės globos namų direktorei M. Slavinskienei, vienai iš pirmųjų socialinių darbuotojų Marijampolės krašte.

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės nuotraukos.

Kairėje - apdovanotoji Irena Čukauskienė Šventės svečiai Pranešimą skaito D. Pankauskienė Apdovanotoji Elena Senkuvienė jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Komentaras “Socialinių darbuotojų 25-metis Marijampolėje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE