Pagrindinis > Naujienos > Spalvingai paminėta septintoji Europos jaunimo savaitė

Spalvingai paminėta septintoji Europos jaunimo savaitė

 

Praėjusią savaitę vykusio projekto „Sužinok, išbandyk, veik: Europos jaunimo savaitė“ renginiai vienijo šešis Lietuvos miestus: Marijampolę, Kupiškį, Rokiškį, Vilkaviškį, Biržus ir Prienus, o juose dalyvavo daugiau nei tūkstantis jaunų žmonių iš visos Lietuvos. Tai savivaldą, jaunus žmones ir vietos bendruomenę vienijantys struktūrinio dialogo susitikimai, kuriuose buvo kviečiami dalyvauti valdžios ir verslo atstovai, jauni žmonės, su jaunimu dirbantys asmenys bei vietos bendruomenės.

Projekto renginiai buvo puiki galimybė paskatinti jaunus žmones bendradarbiauti su sprendimų priėmėjais, įsitraukti į veiklas savo bendruomenėse, pristatyti neformalaus ugdymo metodus ir veiklas savo savivaldybėje, o vietos valdžios institucijoms susitikti su jaunais žmonėmis, paviešinti tai, kas jau yra vykdoma savivaldybėje, ir išgirsti naujų idėjų, pasiūlymų iš jaunų žmonių.

Pagrindinė projekto „Sužinok, išbandyk, veik: Europos jaunimo savaitė“ tema – jaunimo neformalusis švietimas. Visų renginių metu buvo pristatomi ir analizuojami įvairiausi neformaliojo švietimo metodai ir veiklos, analizuojami gerieji pavyzdžiai, dalinamasi patirtimi ir sėkmės istorijomis. Projekto metu jauni žmonės galėjo dalyvauti diskusijoje apie neformaliojo švietimo krepšelius su Švietimo ir mokslo viceministru Rolandu Zuoza, atvirai apie jiems rūpimus klausimus pasikalbėti su rašytoju ir žurnalistu Andriumi Tapinu, gyvenimiškos išminties pasisemti iš Algimanto Čekuolio, o įkvėpimo siekti savo svajonių iš Vytauto Medinecko. Taip pat tai buvo puiki galimybė jauniems žmonėms įsitraukti į aktyvią projektinę ir visuomeninę veiklą, susipažinti su projekto dalyviais iš kitų miestų ir, žinoma, išbandyti save naujose veiklose.

 „Inicijuojant ir įgyvendinant šį projektą, turėjome labai aiškius tikslus – suburti įvairiuose Lietuvos regionuose gyvenantį jaunimą bendrai veiklai, skatinti diskusijas su sprendimų priėmėjais ir  dalintis gerąja neformaliojo ugdymo patirtimi. Džiaugiamės, jog būtent šio projekto dėka turėjome galimybę būti išgirsti, o taip pat ir išklausyti skirtingų miestų savivaldos institucijų bei Švietimo ir mokslo ministerijos pasiūlymus ir pasisakymus. Tikimės, jog projektas „Sužinok, išbandyk, veik: Europos jaunimo savaitė“ uždegs jaunus žmones aktyviai veikti savo miestuose ir miesteliuose“, – mintimis dalijosi projekto vadovė Ramona Šilerytė.

Jau septintąjį kartą visoje Europoje minima Europos jaunimo savaitė vyksta nuo 2003 m. kas 18 mėn. pagal struktūrinio dialogo ir pirmininkaujančių Europos Sąjungos Tarybai valstybių ciklus. Europos jaunimo savaitė prisideda prie Europos jaunimo strategijos prioritetų įgyvendinimo ir yra integrali struktūrinio dialogo dalis. 2015 metais Europos jaunimo savaite siekiama didinti jaunų žmonių suvokimą apie galimybes įsitraukti į Europos Sąjungos konsultacijas bei informuoti jaunus žmones apie ES programos „Erasmus+“ suteikiamas galimybes ir kitas programas, skirtas įgūdžių ir profesinių perspektyvų gerinimui, supažindinti juos su sėkmingų projektų pavyzdžiais.

Ramona ŠILERYTĖ

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite