Pagrindinis > Naujienos > Su dviračiu pas kaimyną

Su dviračiu pas kaimyną

 

Policijos pareigūnus bei kitų, už eismo saugumą atsakingų tarnybų, atstovus džiugina vis didesnis visuomenės, bendruomenių narių prisijungimas prie saugaus eismo užtikrinimo ir populiarinimo. Viena tokių – Girėnų bendruomenė, šiais metais dalyvaujanti projekte “Eismo saugumas bendruomenėse 2016”, kurios nariai rugpjūčio 20 -ąją išsiruošė į dviračių žygį “Su dviračiu pas kaimyną”.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šakių rajono policijos bendruomenės pareigūnė, tos pačios bendruomenės narė, Aušra Mockevičiūtė pasveikino susirinkusius žygio dalyvius. Ji pasidžiaugė, jog visi dalyviai vilki šviesą atspindinčias liemens, o daugelis vaikų – su šalmais, priminė kaip turi būti paruoštas dviratis bei Kelių eismo taisyklėse numatytas dviratininkų pareigas.

25 įvairaus amžiaus dviratininkų kolona, lydima dviejų lengvųjų automobilių, pajudėjo kaimyninio Lukšių miestelio link. Besigėrėdami saulėta diena ir nuostabiomis apylinkėmis dviratininkai saugiai pasiekė Lukšius.

Pirmasis sustojimas – Siesarties vingio parkelis. Apžiūrėję parkelyje esančias skulptūras, atsigaivinę bei įsiamžinę prie keturių kryžių kompozicijos – simbolinių vartų į Lietuvos vardo tūkstantmetį, girėniškiai patraukė į Zyplius, kur jų jau laukė Zyplių muziejaus direktorė Rimutė Vasaitienė.

Zyplių muziejaus susivienijimas, apimantis ne vieną įstaigą ir bendruomenę, taip pat dalyvauja projekte “Eismo saugumas bendruomenėse”. Muziejaus direktorė žygio dalyviams aprodė muziejaus patalpas bei jame veikiančias parodas ir ekspozicijas, papasakojo Šakių krašto istoriją. Vėliau žygeiviai aplankė Zyplių dvarą, jo teritorijoje tuo metu vykusią keramikos šventę “Pirksiu molio puodynę”.

Pasisėmę istorinių žinių, kultūrinio peno ir įsigiję po molinį suvenyrą, dviračių žygio dalyviai pasuko Valiulių ežero link. Čia jų laukė bendruomenės narių Mureikų šeimynos išvirta sriuba. Prieš skanaujant sriubą, visiems žygio dalyviams buvo padovanoti atšvaitai, o jauniausias, vyriausias ir linksmiausias žygeiviai – atskirais, su saugiu eismu susijusiais prizais.

Besivaišindami ant laužo virta sriuba, žygio dalyviai aptarė dviraču nuvažiuotą netrumpą, apie 20 km trasą. Jie atkreipė dėmesį į dviračių takų stygių Šakių rajone ir jų poreikį. Kartu su kitais dalyviais žygyje dalyvavusi A. Mockevičiūtė pritaria žygeivių nuomonei, jog automobilių vairuotojams neretai trūksta tolerancijos ir suvokimo, jog dviratis taip transporto priemonė. Nemaža dalis žygio metu sutiktų automobilių, o ypač naujesnių ar prabangesnių, vairuotojai juos vairavo neatsakingai, kai kur net pažeisdami Kelių eismo taisykles bei sukeldami pavojų sau ir kitiems eismo dalyviams. Tačiau žygio dalyvus, o ypač jaunuosius, džiugino sutiktų motociklininkų pasisveikinimai signalizuojant ar mojuojant ranka.

Dėkojame visiems prisidėjusiems, kad išvyka būtų turininga ir nepamirštama.

Marijampolės apskr. VPK Šakių r. PK informacija

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Komentaras “Su dviračiu pas kaimyną

  1. Nuvažiuoji pas kaimyną su dviračiu, o tada abu kartu važiuojat pasivažinėt, bevažinėdami kalbatės. Gaila, kad savo dviračius pamirštame, labai smagi inisiatyva, smagu skaityti tokį straipsnį. Galėtų daugiau miestų tokią pramogą sugalvoti, ir dažniau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE