Pagrindinis > Žmonės > Ad memoriam > Sūduva neteko šviesuolės Genovaitės Jarumbavičiūtės

Sūduva neteko šviesuolės Genovaitės Jarumbavičiūtės

 

Marijampolės bendruomenė neteko Sūduvos krašto šviesuolės Mokytojos Genovaitės Jarumbavičiūtės, savo asmeniniu pavyzdžiu ugdžiusios tūkstančius marijampoliečių, diegusios jų širdyse meilę artimui, Tėvynei, Dievui. Mokytoja Genovaitė Jarumbavičiūtė degė troškimu kurti tauresnę Marijampolę ir visą Lietuvą. Darbštumas, atsakomybė, patriotizmas, nuoširdumas ir pakantumas – tokios buvo Mokytojos pedagoginės sėkmės paslaptys. Ji buvo nenuilstanti kraštotyrininkė, siekusi išsaugoti mūsų tautos istorijos ženklus ateities kartoms.

Genovaitė Jarumbavičiūtė gimė 1924 m. balandžio 11 d. Marijampolėje, mokytojų šeimoje. 1934 m. baigė Marijampolės Petro Armino pradinę mokyklą, 1941 m. – Rygiškių Jono mergaičių gimnaziją, 1953 m. – Kauno pedagoginę mokyklą, 1990 – teologinius-katechetinius kursus.

Pedagoginį darbą pradėjo 1941 m. Jūrės stoties pradinėje mokykloje. 1944–1956 m. mokė pradinukus Marijampolės pavyzdinėje-bandomojoje mokykloje, vėliau V. Mykolaičio-Putino vidurinėje mokykloje-internate. 25 metus dalyvavo mokslinių tarybų darbe rengiant vadovėlius ir mokymo programas pradinių klasių mokiniams. Rašė recenzijas vadovėliams. Jos pedagoginiai pasiekimai įvertinti daugybe padėkos ir garbės raštų, medalių ir ženklų. 1973 m. jai buvo suteiktas nusipelniusios mokytojos garbės vardas.

Nuo 1979 m. pradėjusi naują gyvenimo laikotarpį, Mokytoja visa širdimi įsijungė į kraštotyrinę veiklą. Jos rūpesčiu Marijampolėje 2000 m. buvo įamžintas Petro Kriaučiūno ir Vinco Pietario atminimas. Dvejus metus dirbo katechete.

1997 m. Lietuvos mokyklos 600 metų jubiliejaus proga Ji buvo apdovanota Švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštu. 2004 m. Jai buvo įteiktas Kultūros vertybių apsaugos departamento padėkos raštas už Sūduvos krašto paveldo saugojimą ir populiarinimą, Vytauto Didžiojo karo muziejaus padėka už išsaugotus ir dovanotus savo dėdės prelato Mykolo Krupavičiaus asmeninius daiktus, dokumentus ir fotonuotraukas.

2010 m. už nuopelnus ugdant jaunąją kartą ir visuomeninę kraštotyrinę veiklą Jai buvo suteiktas Marijampolės savivaldybės apdovanojimas – Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, medalis.

Šios didžios Mokytojos ir kraštotyrininkės šviesų atminimą saugos kelios Jos mokinių kartos.

Velionė pašarvota Marijampolėje, šarvojimo salėje „Diemedis“ (Bažnyčios g. 42). Lankyti galima nuo spalio 6 d. 18 val.

Laidotuvės šeštadienį, spalio 8 d., 11.30 val. senosiose Marijampolės miesto kapinėse.

Komentaras “Sūduva neteko šviesuolės Genovaitės Jarumbavičiūtės

  1. NUOSTABI MOKYTOJA ,ZMOGUS KURIO NIEKADA NEIMANOMA PAMIRSTI.DAUG METU PRAEJO NUO TDA KAI JI MANE MOKE ,BET NET SIURPAI NUEJO PER KUNA PAMACIUS JOS NUOTRAUKA IR PERSKAICIUS TOKIA LIUDNA ZINIA.ILSEKITES DIDI MOKYTIJA RAMYBEJE

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE