Pagrindinis > Naujienos > Sūduviams derlias šventė nepagailėjo saulės ir rudens gėrybių

Sūduviams derlias šventė nepagailėjo saulės ir rudens gėrybių

 

Spalio 1-ąją Marijampolėje nuvilnijusi tradicinė derliaus šventė „Sūduvos kraitė 2016“ nepagailėjo sūduviams puikaus oro, geros nuotaikos ir kaip iš gausybės rago pasipylusių rudens gėrybių. Nors metai žemdirbiams nebuvo labai palankūs, šventės dalyviai tikrai nejautė derliaus ir linksmybių stygiaus, padėkų ir apdovanojimų. Netrūko ir svečių – tarp kurių Seimo nariai ir ministrai, Žemės ūkio rūmų atstovai, kurie iš Sūduvos sostinės išlydėti su pabaigtuvių duona.

Nuo ryto J. Basanavičiaus aikštėje virė rudeniškų kaimiškų gėrybių, gardumynų, amatininkų dirbinių, sodinukų kermošius, į kurį atvyko apie tris šimtus prekiautojų. Čia pat, aikštėje, užsukti kvietė išradingai įruošti sūduvietiški seniūnijų svečiakiemiai, Sūduvos medžiotojų sąjungos ir kitų organizacijų ekspozicijos. Ir šiaip gražus Poezijos parkas nusidažė dar ryškesnėmis spalvomis nuo švietimo įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų daržo ir sodo gėrybių bei grožybių. Skulptoriaus Juliaus Narušio prieš dešimtmečius sukurtai skulptūrai „Šešupė“ čia tikrai nebuvo liūdna. Tuo labiau, kad parkui gyvybės suteikė smulkių gyvūnėlių ir paukščių parodos ir pasirodymai, kuriuos smalsiai sekė mažieji derliaus šventės dalyviai.

11 val. Savivaldybės tarybos posėdžių salėje surengta iškilminga apdovanojimų įteikimo ceremonija, kurioje pagerbti iškiliausi šių metų ūkininkai, žemdirbiai, žemės ūkio produkcijos perdirbėjai, konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojai. Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys už ypač uolų ir sąžiningą darbą žemdirbių labui Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, ordinu apdovanojo Savivaldybės administracijos Ūkio departamento Žemės ūkio skyriaus vyr. inžinierių-techninės priežiūros inspektorių Joną Akstinavičių, už nuopelnus vystant konkurencingą augalininkystės ūkį – savivaldybės ūkininkę Dalę Pielikienę ir UAB „Marijampolės pieno konservai“ vyriausiąją technologę Jūratę Stankevičienę už svarų indėlį kuriant naujus įmonės produktus.

Vidudienį oficialiai atidaryta šventė tęsėsi iki pavakarės. Nuo scenos centrinėje aikštėje skambėjo muzika, sukosi šokėjų poros. Marijampoliečius šiemet linksmino ansamblis „Jonis“, savivaldybės meno kolektyvai, surengę koncertą „Sūduvai mano daina“.

Šventę paįvairino didžiojo rekordinio Suvalkijos šaukšto traukimo varžybos. Dar visai neseniai, rugsėjo pradžioje, ši rungtis buvo iššūkis tarptautinio galiūnų turnyro dalyviams. Beveik 5 m ilgio 400 kg sveriantis šaukštas sunkiai pasidavė net stipriausiems vyrams, tiesa, dar gerokai pasunkintas. Derliaus šventės rekordas priklauso Savivaldybės administracijos darbuotojui Algirdui Juškevičiui. Įspūdingo dydžio šaukštą pavasarį praėjusių miesto dienų proga išdrožė meistras Klemencas Kvainauskas su Marijampolės profesinio rengimo centro moksleiviais. Šaukšto traukimo rungtį į „Sūduvos kraitės“ programą pasiūlė įtraukti sunkiaatlečių treneris, Marijampolės savivaldybės tarybos narys Alvydas Kirkliauskas.

Kaip ir kasmet, šventės svečius džiugino išradinga šventės puošyba. Ir kaip kasmet, tai buvo darbščiųjų Marijampolės profesinio rengimo centro florisčių rankų darbas.

Viešųjų ryšių tarnyba

Marijampolės savivaldybės administracijos nuotraukos.

 

Apdovanotieji Atvažiuoja pelių karalienė Derliaus vežimas Duonos kepalas svečiui Gaspadorius ir gaspadinė akylai saugojo aikštę Gerą nuotaiką dovanoja folkloro ansamblis ŽIBINYČIA Ir duonos galima pasirinkti Išradinga šventės puošyba Kam blynų Kas pasakys, kad derlius buvo prastas Nuo kaimiškų gėrybių lūžta stalai Ožkelė parduodama taip pat Paršeliai su ožka Pilna aikštė marijampoliečių ir svečių Rekordinis šaukštas buvo iššūkis stipriausiems šventės dalyviams Skanu užkandžiauti prie šimtamečio viršaičio darbo stalo Skulptūra ŠEŠUPĖ paskendo spalvų jūroje Šetlando ponis ZEFYRAS buvo vaikų džiaugsmas Trankiai groja JONIS Turtingi seniūnijų svečiakiemiai Susirinkusius sveikina savivaldybėss vadovas Vidmantas Brazys Svečius sudomino keramikos darbai Šaukštas virto suolu Sasnavos meno kolektyvo nariams Vaikai dar moka liaudies žaidimų jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE