Pagrindinis > Naujienos > Sūduvos sostinėje lankėsi Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius

Sūduvos sostinėje lankėsi Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius

 

Marijampolėje gegužės 6 d. lankėsi Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Darbinio vizito metu Premjeras apžiūrėjo, kaip vykdomi transporto infrastruktūros pertvarkos projektai – Gedimino ir Aušros gatvių pervažų statybos bei su jomis susijusių gatvių tiesimo darbai. Susitikime su Ūkio ir Susisiekimo ministerijų, AB „Lietuvos geležinkelių“ ir LEZ atstovais, savivaldybės vadovais, tarybos nariais bei specialistais aptarė geležinkelio pervažų rekonstrukcijos darbų eigą, problemas, susijusias su geležinkelio linijos tiesimu bei kitais vykdomais infrastruktūriniais projektais.

Apibendrindamas vykdomus geležinkelio pervažų rekonstrukcijų darbus, Ministras Pirmininkas pasidžiaugė, kad visų suinteresuotų institucijų dėka darbai vyksta labai sklandžiai ir artimiausiu metu bus baigti, o klausimai, kurie susiję su finansavimu, reikalingu įrengiant perėją, kad žmonės galėtų saugiai patekti į traukinių stotį, bei apsauginės sienelės pastatymo darbais, bus sprendžiami artimiausiuose Vyriausybės pasitarimuose.

„Šie Marijampolėje artimiausiu metu baigiami prioritetiniai projektai sukurs patrauklią ir patogią infrastruktūrą miesto gyventojams ir svečiams, o kadangi statybininkai naudojo naujausias technologijas ir medžiagas, darbai atliekami labai kokybiškai“, – spaudos konferencijoje sakė Vyriausybės vadovas.

Savivaldybės administracijoje vykusiame susitikime taip pat buvo aptarti Laisvosios ekonominės zonos atstovų pateikti klausimai dėl atšakų iš LEZ nutiesimo iki europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ bei teritorijos, reikalingos investicijų pritraukimui, išplėtimo galimybės.

Po pietų Premjeras lankėsi Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijoje, kur dalyvavo pirmą kartą organizuotoje Šeimos dienoje, skirtoje mokyklos bendruomenės metams.

Vizito pabaigoje Ministras Pirmininkas apsilankė vienoje didžiausių Lietuvoje šaldytų ir atvėsintų maisto produktų gamintojų įmonėje UAB „Mantinga“, susitiko su įmonės vadovais, susipažino su įmonės veikla ir numatomomis perspektyvomis, apžiūrėjo neseniai pradėjusį veikti naują gamybinį cechą.

Apibendrindamas vizitą, Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, kad Marijampolėje kuriama patraukli miesto infrastruktūra, o tai – naujos darbo vietos, auganti gamyba, didėjantis eksportas ir auganti šalies ekonomika, o kartu ir gyventojų pajamos. Marijampolei 2007–2013 m. programos laikotarpiu iš viso buvo skirta 120 mln. eurų Europos Sąjungos fondų lėšų įvairiems projektams įgyvendinti. Iš šių lėšų iš esmės sutvarkyta miesto centrinė dalis: rekonstruotos miesto centro zoną ribojančios gatvių atkarpos, šaligatviai, skverai, vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai, rekonstruojami lietaus kanalizacijos tinklai, apšvietimo sistema, suformuoti želdynai, dviračių takai, viešosios erdvės, atnaujinti visuomeninės paskirties pastatų fasadai, įrengti parkai, rekonstruota J. Basanavičiaus aikštė. Kaimiškosiose vietovėse buvo sutvarkytos 5 miestelių ir kaimų viešosios erdvės, bendruomenių namai.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnyba

 

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE