Pagrindinis > Regione > Kultūra > Susitikimas su dailininke, rašytoja Violeta Židonyte

Susitikimas su dailininke, rašytoja Violeta Židonyte

 

Sausio 29 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su dailininke, dizainere, dailės pedagoge, rašytoja ir poete, Lietuvos rašytojų sąjungos nare Violeta Židonyte. 

Autorė  derina dvi kūrybos sritis: literatūrą ir dailę. Ji teigia: „Literatūra ir dailė tarpusavyje labai dera, viena kitą papildo. Rašant literatūrinius kūrinius, tenka galvoti siužetą, o liejant akvarelę – žaisti spalvomis…“.

Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta jos akvarelės darbų paroda „…Tarp minties ir spalvos…“. Tai – naujausi dailininkės darbai, gimę praėjusį rudenį. Parodos autorė apžvelgė  savo kūrybinį kelią, pasakojo, kaip gimsta paveikslai. 

Susitikimo metu Violeta Židonytė pristatė savo literatūrinius darbus: romanus „Vasara eina per greitai“, „Ateik ir pasilik“, „Visada su tavim“, „Liepų medaus nebus“. Juose atiduodama duoklė lietuviškumui, patriotiškumui, bandoma parodyti Lietuvą, kaip postsovietinį kraštą čia gyvenusių to laikmečio liudininkų ir šių dienų užsieniečių akimis.

Poetė yra parašiusi ir išleidusi knygelių vaikams. Tai „Pakalbėk su lietučiu“, „Keliauja spindinti žiema“, „Geriausia gyventi miške“, „Abėcėlė – mano draugė“ ir kt. Violetos Židonytės eilėraščiai vaikams pasižymi lengvumu, nepriekaištinga eilėdara, sklandžiu, grakščiu rimu. Kelis iš jų autorė paskaitė susirinkusiai auditorijai.

Asta JANKELIŪNIENĖ

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE