Pagrindinis > Naujienos > Susitikimas su socialinio darbo profesijos kūrėju Lietuvoje prof. David Harrison (JAV)

Susitikimas su socialinio darbo profesijos kūrėju Lietuvoje prof. David Harrison (JAV)

 

Rugsėjo 27 d. – Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Ši data pasirinkta neatsitiktinai, 1993 m. būtent rugsėjo mėnesį įvyko pirmasis Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos suvažiavimas, kurio metu buvo nuspręsta pasirinkti Šv. Vincento Pauliečio minimą dieną. Tiesa, socialinio darbo užuomazgos Lietuvoje prasidėjo kiek anksčiau.

Marijampolės kolegijoje apie sunkią socialinio darbo kūrimo pradžią Lietuvoje, Socialinio darbo studijų programos studentams,savo paskaitoje pasakojo prof. David Harrison (JAV) – žmogus, kuris 1990 m. atvykęs į Lietuvą padovanojo savo ilgametę patirtį socialinio darbo srityje.

Prisimenant profesijos kūrimą Lietuvoje, profesorius atkreipė dėmesį, kad socialinio darbo kaip mokslo ir profesijos kūrimo pradžia JAV, buvo labai panaši į Lietuvos atvejį. Tik laikmetis skyrėsi – JAV kūrėsi nuo 1900 m., Lietuvoje – nuo 1990 m.Amerikos atveju, pradžioje šį darbą dirbo daugiausiai koledžuose dirbančios, studijuojančios moterys, kurios siekė jaunas šeimas ištraukti iš skurdo. Tik kur kas vėliau šia veikla susidomėjo akademinė bendruomenė. Taip prasidėjo akademikų ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas.

Svečias atskleidė, kad 1990 m. jam pirmą kartą atvykus į Lietuvą, susidarė chaoso įspūdis. Sutikus daugybę jaunų, ištroškusių pokyčių žmonių, neaiškumo pojūtis greitai išsisklaidė. Ilgainiui prof. DavidHarrison pradėjo dirbti su VDU socialinio darbo studijų programos studentais. Pradžia buvo sunki, kadangi, socialinio darbuotojo ir socialinio darbo apibrėžimai buvo neaiškūs, niekas nežinojo, koks yra profesionalus socialinis darbuotojas.

Profesorius džiaugėsi galėjęs susitikti su šiam, visuomenei labai reikalingam, darbui pasišventusiais Marijampolės kolegijos studentais. Pastarieji buvo smalsūs, užduodami klausimus domėjosi įvairiais socialinio darbo aspektais.

Džiaugiamės galėdami būti viena išnedaugelio aukštųjų mokyklų Lietuvoje, kuri nuolat dirba atsiliepdama į augantį socialinio darbo specialistų poreikį. Matome, kad dėl senstančios visuomenės ir besiplečiančio socialinių paslaugų spektro ateityje šis poreikis tik augs.

Povilas ŠLAPŠEVIČIUS

Viešosios komunikacijos ir marketingo skyriaus vedėjas

img_6473

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE