Pagrindinis > Naujienos > Šv. Velykas pasitinkant

Šv. Velykas pasitinkant

Jau tuoj tuoj į kiekvieno iš mūsų namus pasibels pati gražiausia pavasario šventė Velykos. Tikėkime, jog ateidamos jos atneš mums daugiau gėrio, sveikatos, pozityvių minčių ir, be abejo, slaptų svajonių išsipildymo. O tai suteiks mums gyvenimo pilnatvės jausmą…

Tradiciškai Velykoms ruošiamasi iš anksto: marginami margučiai, puošiama aplinka. Aktyviausios šiame vyksme yra ne kas kitas, o būtent moterys. Tai ir suprantama, nes jos tarsi gerosios fėjos, kiekviena tik jai būdingu stiliumi kuria šventinę atmosferą savo aplinkoje namuose ar darbe. Moterys buvo ir yra nepralenkiamos savo fantazija bei išradingumu.

Antai Marijampolės savivaldybės Kūlokų kaime įsikūrusio tradicinių amatų centro „Ūdrupis“ bei Kūlokų kaimo bendruomenės nariai senjorai, vadovaujami dideliu aktyvumu ir išradingumu pasižyminčios pirmininkės Anelės Nasulevičienės, pasitikdami  šiemetes  Velykas nupynė apie dviejų metrų dydžio verbas. Kuriant tokias milžines kartu su pirmininke kelias dienas dirbo Aušra Žilinskienė, Daiva Gurevičienė, Nijolė Gelčytė, seserys Smiltė bei Rugilė Leonavičiūtės. O pastatyti rekordinio dydžio verbas prie garsiosios Kūlokų Kristaus statulos ir paminklinio akmens skirto šio krašto politiniams kaliniams bei tremtiniams atminti, padėjo kaimo bendruomenės narys Andrius Malinauskas.

Pasak A. Nasulevičienės, ji pati vyko į Merkinės miškus parsivežti kadagio šakelių. Kitos medžiagos iš kurių nupintos verbos atkeliavo net iš Jungtinės Karalystės, kur gyvena A. Nasulevičienės dukra Laima, taip pat iš Danijoje gyvenančios Ingridos Bagdonaitės gauta bukmedžio, o iš Plutiškių gyventojos Astos Kurienės įvairių žalumynų. Žalumynais parėmė ir vilnietė Rūta Juknevičiūtė bei Liudvinavo gyventoja Daiva Gurevičienė.

Beje, prieš Velykas tradicinių amatų centro „Ūdrupis“ nariai dar numatę įkelti į medžius keletą inkilų paukšteliams, papuošti aplinką prie buveinės zuikučiais ir kiaušiniais išpuošti Velykų medį. O Atvelykio metu surengti margučių ridenimo varžytuves bei bendruomenės narių pasibuvimą, kurio metu aptarti veiklos gaires ateičiai.

Rūtos Dainauskienės nuotraukos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE