Pagrindinis > Naujienos > Tarptautiniame parašiutų sporto čempionate – Marijampolės aeroklubo sportininkų triumfas

Tarptautiniame parašiutų sporto čempionate – Marijampolės aeroklubo sportininkų triumfas

Praėjusį savaitgalį, rugpjūčio 9–10 dienomis, Sasnavos aerodrome (Kuzų k., Sasnavos sen., Marijampolės sav.) vyko XXIV-asis tradicinis Lietuvos atviras parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionatas, kurį organizavo Marijampolės aeroklubas ir Lietuvos parašiutų sporto federacija (LPSF), šįkart skirtas lakūno-bandytojo-kosmonauto Rimanto Stankevičiaus 70-osioms gimimo metinėms paminėti bei jo vardo taurei laimėti. Taip pat buvo organizuota irgi tradicinė Lietuvos parašiutų sporto čempionato (LPSF narių) komandinio ir individualaus tikslaus nusileidimo įskaita.

Varžybose dalyvavo 13 komandų iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos – iš viso 40 sportininkų, tarp jų – 5 moterys. Tokio pobūdžio rungtynių tikslas – ne tik nustatyti nugalėtojus komandinio bei individualaus tikslaus nusileidimo rungtyse (ką tai reiškia, paaiškinimas labai paprastas: parašiutininkai, iššokę iš lėktuvo, pakilusio nuo žemės mažiausiai 1000 metrų, turi koja paliesti vos 3 cm skersmens esantį ratą, taigi čia geresnis rezultatas – mažesnis atstumas, arba – nulis ir kuo didesnis artėjimas prie nulio), bet ir populiarinti bei vystyti parašiutų sportą Lietuvoje ir už jos ribų, siekti varžybų dalyvių pasidalinimo patirtimi ir informacija, o šįkart – ir paminėti vienintelio Lietuvoje kosmonauto R. Stankevičiaus 70 –ąsias gimimo metines. Marijampolės aeroklubas, siekdamas, kad parašiutų sportas būtų kuo labiau populiarinamas, sudarė puikias sąlygas žiūrovams patogiai stebėti varžybas. O stebėti tikrai buvo ką: nuo pat pirmųjų šuolių abi dienas tvyrojo sportinė įtampa, mat aukšto lygio sportininkai vienas su kitu varžėsi kone „milimetrais“, iki pat paskutiniųjų šuolių nebuvo įmanoma prognozuoti nugalėtojų.

Lietuvos atviro parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionato individualioje vyrų įskaitoje tikslaus nusileidimo rungtyje pirmąją vietą iškovojo Lietuvos kariuomenės komandos atstovas Audrius Miečius. Vos 4 taškais nuo pirmosios vietos atsilikęs II -ąją vietą užėmė Marijampolės I komandos sportininkas Edgaras Danilaitis, III-ąją vietą – taip pat šios rinktinės atstovas Deividas Raguckas. Lietuvos parašiutų sporto čempionato (LPSF narių) individualaus tikslaus nusileidimo įskaitoje nugalėtojai tie patys, tik apdovanojimai – diplomai ir medaliai – jau kiti.

Moterų įskaitoje, aplenkusi Baltarusijos sportininkes, nugalėtoja tapo Marijampolės aeroklubo narė Daiva Mykolaitytė.

Komandinėje įskaitoje po atkaklios kovos Marijampolės I komanda (nariai: Edgaras Danilaitis, Deividas Raguckas ir Gediminas Jankauskas) tapo čempionato nugalėtoja, aplenkusi stiprią Latvijos kariuomenės komandą, ir iškovojo garbingą prizą – R. Stankevičiaus taurę, simbolizuojančią daugkartinio panaudojimo kosminio laivo „Buranas“ skrydį, kurią nugalėtojams įteikė legendinio lakūno-kosmonauto sūnus Algimantas Stankevičius, įsteigęs šį prizą. II vietą laimėjo jau minėti Latvijos kariškiai – LATVIA AIR FORCE komanda, III – taip pat Latvijos kariškiai, komanda LATVIA. IV – V vietas laimėjo Marijampolės aeroklubo sportininkai – Marijampolės III ir Marijampolės II komandos).

Lietuvos parašiutų sporto čempionato (LPSF narių) komandinio tikslaus nusileidimo įskaitoje visus laurus nusiskynė marijampoliečiai: I vietą laimėjo minėta Marijampolės I komanda, II vietą – Marijampolės III komanda (nariai: Ričardas Eidukevičius, Lukas Kučinskas ir Romas Šmigelskis), III vietą – Marijampolės II komanda (nariai: Šarūnas Šulčius, Jonas Kurtinaitis ir Juozas Kriščiūnas).

„Mūsų savaitė“ pakalbino visus Marijampolė I komandos, pelnytai triumfavusius šiame čempionate, narius, prašydama pasidalinti įspūdžiais, ateities perspektyvomis.

„Šioms varžyboms ruošėmės išties labai atsakingai, daug treniravomės (esame labai dėkingi aeroklubo vadovui ir treneriui Alvydui Danilaičiui, mus labai skatinusiam, palaikiusiam, suteikusiam galimybę treniruotis nemokamai, – kalbėjo Deividas Raguckas. – Varžybos buvo sunkios, įtemptos, didžiulį jaudulį ir adrenalino pliūpsnius įveikti, kad nepakištų kojos, padėjo artimųjų palaikymas ir komandinė dvasia: varžybose mes vienas kitam buvome pati stipriausia atrama, ir tai mus atvedė į pergalę. Šios varžybos, kita vertus, uždėjo ir didžiulę atsakomybės naštą: mes bet kokia kaina turime tik dar labiau tobulėti“.

„Varžybos buvo įdomios, – mintimis dalijosi Gediminas Jankauskas, – pasiekta daug gerų rezultatų, buvo daug azarto: kiekvienas šuolis iš esmės keitė turnyrinę lentelę, tad atsipalaiduoti negalėjome iki pat varžybų pabaigos, nors įtampą, jaudulį turėjome visiškai sutramdyti. Gera, kad komandoje esame labai susigyvenę, vienas kitą palaikome, todėl ir pavyko pasiekti tokių rezultatų, kurie įpareigoja siekti dar daugiau“.

Edgaras Danilaitis: „Varžybos nebuvo lengvos: labai stiprūs varžovai, oro sąlygos vertė būti susikoncentravusiems ir tuo pat metu įveikusiems visas vidines įtampas iki pat paskutinės akimirkos. Bet rezultatai to verti! Labai smagu, kad R. Stankevičiaus taurė liko jo gimtajame mieste. Tokie laimėjimai verčia nesustoti. Norėtųsi savo jėgas išbandyti dažniau, ne vien Lietuvoje“.

„Džiugu, jog Marijampolės parašiutininkai, pademonstravę aukštus rezultatus, laimėjo pagrindinę varžybų taurę, – praėjusį čempionatą, vykusį labai sklandžiai, turiningai, apibendrino Marijampolės aeroklubo vadovas Alvydas Danilaitis, pirmiausiai dėkodamas varžybų rėmėjams: Marijampolės savivaldybės Sporto skyriui, UAB „Stevila“, UAB „Pikstipa“ („Sky-Shop“), – ir taip pateisino visus lūkesčius: juk varžybose dalyvavo labai aukšto lygio sportininkai, parodę išties gražius rezultatus. Smagu, jog parašiutų sportas tampa vis populiaresnis, parašiutininkai dalijasi patirtimi, o tokio pobūdžio varžybos į Sasnavos aerodromą pritraukia vis daugiau žmonių“.

Laima GRIGAITYTĖ

Albino MARČIUKAIČIO ir Raimundo KYBURIO nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE