Pagrindinis > Naujienos > Tautišką giesmę Marijampolėje vainikuos trispalvės šviesos magija

Tautišką giesmę Marijampolėje vainikuos trispalvės šviesos magija

 

Liepos 6 -ąją  Marijampolės J. Basanavičiaus aikštę apšvies Ray Bartkaus ir Niujorko šviesos dizainerio KacperoDolatowskio sukurtas unikalus aikštės pastatų apšvietimo projektas. Unikalias šviesos instaliacijas montavo ir programas kūrė meistrai iš Italijos.

Marijampoliečiai ir miesto svečiai sugiedos Tautišką giesmę, o nusileidus saulei išvys specialiai šiam vakarui skirtą šviesos programą, kuria sužibs viešbutis „Mercure“ ir Savivaldybės pastatas. Trispalvės šviesos kombinacijas lydės Sauliaus Prūsaičio koncertas.

„Marijampolėje pasisemiu kūrybinės energijos. Čia – kažkoks užslėptas rojus, todėl kūryboje reikia išlaikyti ramybės ir miesto auros įspūdį“, – pasakojo dizaineris K. Dolatowskis, kurio sukurti šviestuvai puošia garsiausias mados parduotuves bei restoranus Tokijuje, Dubajuje, Niujorke, Kopenhagoje.

Yprastomis dienomis pastatų spalvos pagal mėnulio fazę keisis iš mėlynos į purpurinę, o įvairias šventes lydės naujos šviesos atspalvių temos bei vis naujos jų kombinacijos, kurios dvelks ramybe ir santūriu stiliumi.

Apšvietimo projekto inauguracija įvyko liepos 3 dieną – tai buvo finalinis trečius metus vykdomo „Malonny:  Niujorkas, Londonas, Marijampolė – idėjų migracija“ meno simpoziumo renginys. Tuomet susirinkę šventės dalyviai stebėjo šviesos fajeriją ir klausėsi muzikos, kuri sklido nuo apšviestųjų pastatų stogų. Saksofono virtuozas Petras Vyšniauskas su savo sūnumi Dominyku (trimitas) atliko specialiai šiam įvykiui sukurtą improvizaciją „Šviesos greitis: Niujorkas – Marijampolė“.

„Mane nugali žingeidumas, noras bendrauti, todėl atvykstu į Marijampolę ir kviečiu menininkus iš tolimų kraštų. Architektūros ir šviesos dizaino idėjos bus ir toliau plėtojamos“, – sakė meno simpoziumo kuratorius garsus lietuvis, kuriantis Niujorke, Ray (Rimvydas) Bartkus.

Vaida KELERYTĖ–BUROKIENĖ

Autorės, Kęstučio Balčiūno nuotraukos.

Kasperas Dolatovskis. Ray Bartkus.
 Kęstučio Balčiūno nuotrauka. jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE