Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Vasarą palydint

Vasarą palydint

 

Rugpjūčio 22 dienos ryte Gelgaudiškio dvaro prieigos suskambo nuo vaikų šurmulio. Čia, palydėti išeinančios vasaros ir paminėti jau praėjusios Tarptautinės jaunimo dienos, susirinko per 30 vaikų ir jaunuolių. Tai Šakių jaunieji policijos rėmėjai, Šakių vaikų globos namų auklėtiniai, vaikai, augantys šeimynose ir socialinės rizikos šeimose.

Pabūti kartu ir sudalyvauti antrame projekto “Mes – vienos aulės vaikai 2016” renginyje – orientacinėse važybose visus sukvietė Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Šakių rajono policijos komisariato bendruomenių pareigūnė Aušra Mockevičiūtė. Susirinkusius vaikus ir jaunuolius pasveikino ir sėkmės varžybose palinkėjo Gelgaudiškio bendruomenės centro “Atgaiva” atstovė Genutė Žilinskienė bei Gelgaudiškio kultūros centro turizmo administratorius Saulius Urbanavičius. Pastarasis pravedė ekskursiją po Gelgaudiškio dvarą, papasakojo jo istoriją.

Vėliau, dalyviai pasidalino į komandas po 6 asmenis ir leidosi į orientacinių varžybų trasą, kuri driekiasi dvaro ir jo parko teritorijoje – 2,5 km ilgio Gelgaudiškio pažintiniu taku. Bėgdami trasa varžybų dalyviai turėjo aplankyti “Žvaigždę“ – aikštelę, iš kurios taisyklingai aštuoniomis pasaulio šalių kryptimis iškirstos proskynos (takai). Anot vietos legendos, dvarininkai šioje vietoje pietaudavo medžioklių metu ir norėdami matyti žvėris įsakė iškirsti proskynas. Varžybų dalyviai turėjo aplankyti ir legendomis apipintą „Asesoriaus kapą“, „Velnio kalną”, Baronkapines, šaltinį, “Pakaruoklių kalną”. Jie gėrėjosi parke augančiais sidabriniais klevais, maumedžiais, rausvažiedžiais kaštonais, bukais ir kitais medžiais.

Kiekviena komanda turėjo ne tik aplankyti trasos žemėlapyje nurodytus punktus ir atsakyti į pateiktus klausimus. Trijuose punktuose varžybų dalyvių laukė ir policijos pareigūnų parengtos užduotys, o jų neatlikusiems teko skirti ir baudos laiką.

Nors oras varžybų dalyvių tą dieną nelepino, tačiau visi sugrįžę iš trasos entuziastingai laukė nugalėtojų paskelbimo. Kad laikas neprailgtų ir dalyviai atgautų varžybų metu prarastas jėgas, policijos pareigūnai juos vaišino ant laužo virta sriuba. Susumavus rezultatus, varžybų nugalėtojais buvo paskelbti “Back fliper” komandos nariai, kurie su baudos laiku trasą įveikė per 1 val. 3 min. Šiek tiek jiems nusileido “Vyčio” komanda, trasą įveikusi per 1 val. 6 min, o “Draugelių” komanda atiteko trečioji vieta – trasoje jie užruko 1 val. 14 min.

Visi varžybų dalyviai gavo padėkas padėkos, o nugalėtojai, kaip dera, apdovanoti medaliais ir diplomais.
Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo.

Marijampolės apskr. VPK Šakių r. PK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE