Pagrindinis > Regione > Kultūra > Vasarą vainikavęs „Marijampolė Music Park” rudenį surengs koncertą Vilniuje

Vasarą vainikavęs „Marijampolė Music Park” rudenį surengs koncertą Vilniuje

 

Šių metų Lietuvos kultūros sostinės vasaros kulminacija tapo penktasis klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalis „Marijampolė Music Park”.

Rugpjūčio 31 dieną pasibaigė ši muzikos šventė, kurioje skambėjo septyni įvairaus žanro ir muzikinio stiliaus koncertai: nuo klasikos iki džiazo, nuo elektroninės muzikos iki tango, nuo filosofinių literatūrinių tekstų iki subtilios prancūzų muzikos. „Tokio profesionalaus ir meistriško gitarų muzikos atlikimo Marijampolė dar negirdėjo” – po prancūzų gitarų kvarteto „Eclisses” koncerto savo įspūdžiais dalijosi festivalio klausytojas. Į šį festivalio koncertą paklausyti puikiojo kvarteto „Eclisses” atvyko Prancūzų kultūros instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani, muzikos profesionalai iš Vilniaus, Gitarų festivalio Kaliningrade rengėjai.

Festivalyje „Marijampolė Music Park” galima buvo pasigerėti Lietuvos menininkų, gyvenančių užsienyje – dainininkių Katerinos Tretyakovos ir Evelinos Pabarčiūtės bei saksofonininko Karolio Šarkaus koncertais. Taip pat klausytojai galėjo mėgautis Lietuvos nacionalinės premijos laureatės Jūratės Onaitytės teatriniais skaitymais ir puikiais Lietuvos menininkų pasirodymais – Kauno VDU kameriniu orkestru ir dirigentu Jonu Janulevičiumi, ansambliu „Artistico”, smuikininke Dalia Dėdinskaite, violončelininkais Glebu Pyšniaku ir Elena Daunyte, akordeonininku Tadu Motiečiumi, pianiste Egle Kasteckaite, Vilniaus Tango teatru. Viena iš festivalio idėjų – „Lietuva plius” projektai, kurie pristato Lietuvos ir užsienio menininkų bendrus kūrybinius projektus. Du įspūdingiausi šių metų „Lietuva plius” projektai – tai kompozitoriaus Mariaus Salyno, video menininko Pijaus Čeikausko bei Latvijos marimbininko Guntars Freibergs projektas „Kosminė muzika” bei saksofonininko K. Šarkaus ir tarptautinės komandos džiazo naktis „Džiazas iš Amsterdamo”.

Dar viena ypatinga ir graži tradicija „Marijampolė Music Park” festivalyje – gabių ir talentingų Marijampolės meno mokyklos vaikų muzikavimas kartu su festivalio muzikais profesionalais. Šiais metais festivalio uždarymo koncerte drauge su styginių ansambliu „Artistico” griežė jaunieji Marijampolės violončelininkai.

„Kad daugiau būtų tokių muzikos švenčių Lietuvoje” – socialiniuose tinkluose po uždarymo koncerto rašė festivalio „Marijampolė Music Park” gerbėjai.

Įspūdinga festivalio programa, džiuginusi klausytojus, džiugina ir festivalio organizatorius, tad jau ruošiami ir vėl nauji bei intriguojantys, profesionalūs muzikiniai, meniniai projektai. Dar šiais metais – spalio 13 dieną šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje skambės festivalio „Marijampolė Music Park” koncertas su „Post scriptum” ženklu. Į šį festivalio koncertą atvyks unikalus, Lietuvoje dar nekoncertavęs gitaristas ir kompozitorius iš Anglijos Peter-Jack Rainbird. Taigi, festivalio gerbėjų džiaugsmui – dar vienas originalus ir žavus projektas gražų rudens vakarą Vilniuje.

Komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE