Pagrindinis > Naujienos > Viktorina „Suvalkietiškos šeimos razumėlis“

Viktorina „Suvalkietiškos šeimos razumėlis“

Gegužės 20 dieną  Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje vyko etninės kultūros ir tradicijų viktorina „Suvalkietiškos šeimos razumėlis“, skirta Šeimos dienai paminėti. Šioje viktorinoje, etninės kultūros būrelis, vadovaujamas Eglės Alenskaitės, pakvietė dalyvauti pradinių klasių mokinius su savo tėvais ir seneliais. Pradinių klasių mokytojų paraginti renginyje dalyvavo 8 mokiniai ir jų šeimos: Antanauskai – Mažėčiai, Byčenkovai, Krivickai, Latvaičiai, Lietuvninkai, Naujaliai, Piliponiai ir Sorakai.  Šio šeimyniško renginio pagrindinis tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi savo regiono etnine kultūra, krašto ir šeimos tradicijomis. Tikslui įgyvendinti buvo pasitelkti uždaviniai: ugdyti vaiko etninį tapatumą; mokyti domėtis krašto tradicijomis, kulinariniu paveldu  ir šeimos papročiais; skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą šeimoje tarp trijų kartų; padrąsinti nesigėdyti savo tarmės ir gimtojo regiono; sudaryti sąlygas atsiskleisti bendriems šeimos gabumams; pristatyti šeimos kulinarinį paveldą.

Renginio organizatoriai keletą mėnesių atsakingai ruošė viktorinos užduotis, ieškojo rėmėjų ir pakvietė kompetentingus komisijos narius. Dalyviams reikėjo atlikti 7 užduotis: prisistatyti; atsakyti į testinius klausimus susijusius su regiono išskirtinumu; įvardinti darbus, apie kuriuos buvo skaitomos originalių tekstų ištraukos; atpažinti namų apyvokos daiktus; tautinio kostiumo pavyzdžius priskirti etnografiniams regionams; išrinkti žirnius iš kviečių; pristatyti atsineštą šeimos kulinarinio paveldo patiekalą. Šeimos pristatė įvairius patiekalus – nuo paludienių  (pavakarių) maisto iki šimtalapio ir blynų. Tiek teorines, tiek praktines užduotis visos šeimos atliko sparčiai ir su entuziazmu, o neįmintus atsakymus dalyviai ir žiūrovai sužinojo iškarto po kiekvienos užduoties atlikimo. Balų skaičiavimas ir rezultatų sumavimas teko kompetentingai komisijai: Suvalkijos (Sūduvos) etninės globos tarybos pirmininkei, Zanavykų muziejaus direktorei Rimai Vasaitienei, Marijampolės „Sūduvos“ gimnazijos muzikos mokytojai Rasai Slankauskienei ir mūsų mokyklos mokytojai, tautodailininkų klubo „Mūza“ narei Ernestai Boželytei – Liobienei.

Turime be galo pasidžiaugti dideliu komisijos indėliu į renginio organizavimą: R. Slankauskienė su savo dukromis Aušrine ir Skaiste renginį papuošė suvalkietiškų kanklių gaudesiu, E. Boželytė – Liobienė kūrė scenografiją, o R. Vasaitienė dovanojo prizą – edukacinį užsiėmimą Zanavykų muziejuje. Taip pat apsilankymus muziejuje dovanojo Marijampolės kraštotyros muziejus ir Jono Basanavičiaus gimtinė. 

Pasivaržę viktorinoje, pasitikrinę ir pagilinę savo žinias, paragavę vieni kitų šeimyninių patiekalų, apdovanoti direktorės Astos Ivoškaitės padėkomis ir etninės kultūros būrelio gaminta gilių kava, dalyviai sulaukė galutinių rezultatų. 1 vietą laimėjo Sorakų šeima ir jie keliaus į Zanavykų muziejaus dovanojamą edukaciją. 2 vietą pelnė Lietuvninkų šeima, kurie galės nemokamai apsilankyti Marijampolės kraštotyros muziejuje. 3 vieta atiteko Byčenkovų šeimai, kuri vasarą aplankys Jono Basanavičiaus gimtinę.

Be galo džiaugiamės visų šeimų entuziastingu dalyvavimu renginyje, puikiais rezultatais ir nuoširdžiu bendravimu.  Pasitikrinę žinias viktorinoje galime drąsiai teigti, jog šios suvalkietiškos šeimos yra didelio razumo, daug žinančios apie savo gimtąjį regioną ir puikiai moka žiniomis dalintis šeimoje tarp trijų kartų.

Informaciją parengė etninės kultūros būrelio dalyviai

Nuotraukos E. Boželytės-Liobienės ir A. Lazausko.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE