Pagrindinis > Regione > Kultūra > Vinco Kudirkos skaitymai „Kada širdims, žodžiams ir darbai atsako”

Vinco Kudirkos skaitymai „Kada širdims, žodžiams ir darbai atsako”

Gruodžio 12 d. Kraštotyros muziejuje vyko išskirtinis renginys – Vinco Kudirkos skaitymai, skirti Lietuvos himno autoriaus 160-mečio jubiliejui. Renginio iniciatorius, idėjos autorius ir režisierius – Vytenis Pauliukaitis.

 Vakare skambėjo mintys  apie dr. Vincą Kudirką išlikusios publicistikoje, dokumentuose, amžininkų prisiminimuose, kurias skaitė aktorius Dovydas Stončius, Raimonda Alesienė, Rugilė Navickaitė, Ričardas Mockus, Vytenis Pauliukaitis.

Tai buvo  šiltas pasakojimas  apie  iškilią Sūduvos krašto asmenybę,  jautrios sielos žmogų, kuris palyginti per trumpą laiką sukūrė nemažai reikšmingų kūrinių, vertė iš lenkų ir vokiečių kalbų, buvo gydytojas, poetas, satyrikas, 1889 m.  pradėjo leisti „Varpą“, kurį redagavo kelerius metus ir jame rašė skiltį „Tėvynės varpai“, o beatodairiška V. Kudirkos  meilė šaliai ir žmonėms jam buvo kaip gurkšnis gyvybės, kuri užgeso sulaukus  vos keturiasdešimtojo gimtadienio…

Renginyje dalyvavę Savivaldybės merė Irena Lunskienė dėkojo marijampoliečiui, režisieriui Vyteniui Pauliukaičiui už prasmingą vakarą, kuriame ryškiai atskleista didi  ir kartu neįspėjama dr. V. Kudirkos asmenybė,  kuri buvo ir yra pavyzdys, kaip  jausti atsakomybę ir pareigą, mylėti tėvynę ir žmogų,  o pavaduotojas Romualdas Makauskas – už gražią bendrystę visus 2018-uosius – Lietuvos kultūros sostinės metus.

Ypatingą nuotaiką kūrė muziejaus aplinka, atverta  dr. Vinco Kudirkos spinta, degančios žvakės, vaizdai ir nuostabūs muzikiniai intarpai, kuriuos vakarui paruošė Marijampolės meno mokyklos moksleiviai ir mokytojai.

Gausiai Kraštotyros muziejaus „Saulėračio” galerijoje susirinkę žiūrovai negailėjo gražių padėkos žodžių prisimins šį renginį,  kaip Tautinės giesmės autoriaus dr. Vinco Kudirkos, kurio 160-ąsias gimimo metines minėsime gruodžio 31 d.,  pagerbimo vakarą, atliepiantį prasmingais varpo dūžiais, palydint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio  ir Marijampolės – Kultūros sostinės metus.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE