Pagrindinis > Namai > Būstas > Kaip išsirinkti sofą, kuri tarnaus amžinai?

Kaip išsirinkti sofą, kuri tarnaus amžinai?

 

Svetainės minkšti baldai – sofos, minkšti kampai ir foteliai, be abejonės, yra pagrindinis namų baldas. Ant jų nuolat sėdime, priimame svečius, su šeima žiūrime filmus ar net miegame.

Prieš investuodami į šiuos baldus, perskaitykite patarimus, kurie padės išsirinkti gražią, funkcionalią ir kokybišką sofą ar minkštą kampą, kurie Jums tarnaus metų metus.

Išmatuokite.

Išmatuokite erdvę, kurioje stovės sofa. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip ji derės prie Jūsų kambario formos, dydžio ir interjero. Galiausiai išsirinkę pageidaujamą baldą ir sužinoję jo išmatavimus, namuose su siūlu ar virvele išdėliokite sofos kontūrus toje vietoje, kur ji ir stovės. Taip įsitikinsite, kad net atitinkanti išmatavimus sofa netrukdys praeiti ar judėti kambaryje. Šis patarimas ypač aktualus tiems, kas renkasi U ar L formos minkštą kampą.

Išmėginkite.

Baldų salone išmėginkite sofos patogumą patys. Atsisėskite, įsitikinkite, kad Jums patogu. Beje, būtina atsiminti, kad jei dabar ji patogi – per laiką jos tvirtumas ir kietumas gali kiek sumažėti. Pabendraukite su baldų salono pardavėjais, užduokite jiems klausimų apie tai, kas yra po gobelenu – apie sofos užpildą ir konstrukciją. Iš esmės tai ir yra sofos ilgaamžiškumo rodiklis.

svetaines-mestre

Paklauskite apie sofos rėmo konstrukciją.

Tvirtas rėmas paprastai lemia sofos ilgaamžiškumą. Medinis rėmas yra puikus pasirinkimas, ypač jei jis pagamintas iš kokybiškos medienos, kuri buvo džiovinta krosnyje. Pigios pušies arba žalios medienos konstrukcijos laikui bėgant gali deformuotis.

Rėmo dalys turėtų būti sujungtos kaiščiais arba varžtais – bėkite nuo sofų, kurios sutvirtintos klijais arba „kabėmis“.  Sofos kojos turėtų būti vientisa rėmo dalis, arba tvirtos ir stipriai pritvirtintos.

Derinkite formas.

Jei turite siaurą arba nedidelį kambarį, neužgriozdinkite jo didžiule sofa, nes ji nepaliks vietos jokiems kitiems baldams ar daiktams. Ilgos sofos idealiai tinka pailgiems kambariams.

svetaines-baldai-sofos-foteliai-siguldos-baldai-ozo-interjero-galerija

Rinkitės pagal gyvenimo būdą.

Jei gyvenate su šeima – jums tikriausiai labiau tiks U arba L formos minkštas kampas, arba dvi atskiros sofos, kurias galite pastatyti vieną priešais kitą (jei leidžia kambario erdvė). Taip visi kartu galės patogiai bendrauti.

Jei kambarys mažesnis tinkamesnė būtų kampinė sofa, kuri talpina daugiau žmonių. Jei turite mažų vaikų arba naminių gyvūnų, rinkitės sofos gobeleną, kuris bus tvirtas ir lengvai valomas.

sofos-lovos-svetaines-baldai-ease-ozo-interjero-galerija_0002_pamatyti1

Pajuskite užpildus.

Brangiausios sofos įprastai būna su pūkų ar plunksnų užpildais, tačiau jos ne visada tinka ieškantiems praktiškumo. Nugaros atramos dažnai būna purenamos ir liečiamos, todėl turi būti minkštesnės, o sėdimoji dalis turi greitai atgauti savo pirminę formą ir būti tvirtesnės.

Puikus pasirinkimas abiem minkštosioms sofos dalims – užpildas iš didelio tankio, atsparaus porolono uždengto pūkais ar net pigesniu poliesteriu.

Rankų atramos – itin svarbi detalė.

Tai labai svarbi sofos detalė, kuri turi būti ne tik graži, bet ir patogi. Pagalvokite, ar pageidaujamo baldo rankų atramos tiks, jei norėsite ant jų padėti galvą, pamiegoti, užsikelti kojas ir pan.

decoflux-sofa-ozo-interjero-galerija

Pasirinkite patvarų gobeleną.

Jei norite, kad sofa Jums tarnautų dešimtmečius, itin svarbu pasirinkti tinkamą gobeleną. Geras pasirinkimas – medvilnės ir lino audiniai, tačiau jei jie yra sumaišyti su pigiu sintetiniu audiniu, vos po metų dėvėjimo gali pradėti raibuliuotis.

Aukštos kokybės sintetinio mikropluošto audiniai gali imituoti daugelio natūralių audinių tekstūrą, yra atsparūs dėmėms, todėl tai kone geriausias pasirinkimas. Negana to, mažai tikėtina, kad išbluks tokio audinio spalva.

Patarimas: išsirinkę sofą, paprašykite baldų salono darbuotojų keleto gobeleno pavyzdžių – parsineškite juos namo, kad pamatytumėte, kuris geriausiai derės prie interjero ir kuri spalva atrodys geriausiai tiek dienos šviesoje tiek dirbtiniame apšvietime.

Apsvarstykite odą.

Odinės sofos yra ne tik prabangios, bet ir praktiškos. Jos puikiai užpildo bet kokį interjerą. Kartu su kokybiška konstrukcija tokia sofa Jums tarnaus ilgai, užtikrindama ir komfortą, ir stilių.

Patarimas: oda yra patvari medžiaga, kuri sendama atrodo vis geriau, tačiau ja būtina rūpintis. Kartą per pusę metų, odines sofas rekomenduojama išvalyti aukščiausios kokybės valikliu.

odine-svetaines-sofa-lova-siguldos-baldai-ozo-interjero-galerija-1

Jei abejojate – nerizikuokite.

Jei radote savo svajonių sofą, bet nesate tikri, kokia spalva tiks prie Jūsų interjero – laikykitės neutralios. Tokios spalvos geriausiai derės su bet kuo, ką jau turite ar dar turėsite savo kambaryje.

Rinkitės šiltų atspalvių smėlio, kreminę, grybų spalvas. Jei jūsų interjere dominuoja šaltos spalvos – tuomet pirkite pilką, anglies arba baltą sofą.

Jei norite pridėti spalvų, nesirinkite spalvotų gobelenų – spalvoms pridėti puikiai tinka interjero detalės: pagalvėlės, pledai, kilimai ar kilimėliai, šalia sofos pastatomi šviestuvai. Juos lengvai pakeisite kai atsiras naujos interjero tendencijos.

Reklama: lietuviskigaminiai.lt

 

6 komentarai(-ų) “Kaip išsirinkti sofą, kuri tarnaus amžinai?

  1. Amžino nieko nėra, juk ir žmogus laikinas. Žinoma, renkantis baldus kokybė labai svarbi. Taip pat baldas turi atitikti funkciją. Aš miegamojo neįsivaizduoju be didelės lovos, užklotos gražia lovatiese, o minkštieji kampai ir sofos – svetainės, poilsio zonos baldai, tad net ir miegamoji funkcija jiems nėra būtina. Nebent retam naudojimui, pavyzdžiui atvykus svečiams

  2. Tvirtas rėmas yra vienas iš sofos ilgaamžiškumo požymių. Patarimas: tam, kad patikrintumėte sofos rėmą, šiek tiek pakelkite vieną jos pusę taip, kad sofos kojelė nuo žemės pakiltų pustrečio centimetro. Atkreipkite dėmesį į kitoje pusėje esančią sofo kojelę, jei ji vis dar stovi ant žemės – rėmas yra silpnas.

  3. Labai pritariu straipsniui, kad reikia išbandyti baldus ir viskas bus aišku. Svarbiausia – patogumas, kokybiška medžiaga, pasiuvimas. Modelį rinktis klasikinį, ir galėsit dar ir vaikam padovanot tas sofas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE